Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • ülkücülük ve faşizm18.08.2004 - 19:43

  'Milliyetçilik ülküsü, ideolojisi her türlü sınıf sistemlerine karşıdır.'

  “Ben Türk Milletini, sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, rüşvet ve hile çiğnenen, çiğnetilen hukuk düzenlerine, ahlâktan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren bir iktisadi yapıya çağırmıyorum. Türklük şuur ve gururuna, İslâm ahlâk ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası hak yolu, ALLAH YOLU'na çağırıyorum. Modern medeniyetin en ön safına geçmek üzere sıçramaya çağırıyorum.”

  'Ülkücüler, insanlık âlemi içinde ne uşak olmayı, ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır.'

  'Milletler arasındaki mücadele şuurundan mahrum olan toplumlar başkasının boyunduruğu altına düşerler.'

 • Recep Tayyip Erdoğan06.08.2004 - 18:00

  Recep Tayyib Erdoğan önceki gün Trabzon’un Of ilçesinde bir miting yaptı. Of’ta bir avuç insana konuşan, Erdoğan öyle sözler söyledi ki, her cümlesi ayrı bir yazı konusu. Erdoğan’ı ve misyonunu yakından izleyen bir gazeteci olarak konuşmasını dinlerken bazen kahkaha attım, bazen arkasından giden kitle adına üzüldüm.

  İşte size Tayyib Bey’in incilerinden bir demet:

  1. “Ak Parti’yi biz değil, sizler kurdunuz. Türkiye diyenler kurdu”.

  İlâhi Tayyib Bey! Madem Ak Parti’yi Türk Milleti kurdu o halde partiyi kurmadan önce ABD’ye yaptığınız ziyaretlerin amacı neydi.

  ABD’de Wınnep (Washington Yakındoğu Araştırmaları Merkezi) ile, Jinsa (Yahudi Lobisi) ile ne görüştünüz.

  Madem partinizi Türk milleti kurdu o halde son ABD geziniz esnasında “Biz Amerika’nın doğal müttefikiyiz, IMF politikalarını en iyi biz uygularız” şeklindeki “incileriniz” ne anlama geliyor.

  2. “Birileri ırk milliyetçiliği yapıyor, birileri bölge milliyetçiliği, birileri de dine dayalı milliyetçilik. Biz bu üçünü de elimizin tersiyle itiyoruz”.

  Breh! breh! breh! Elinizin tersine kurban okurlar sizin Tayyibciğim!

  Yukarıda saydığınız bölgecilikle, din milliyetçiliğiyle DGM’lerde yargılanan bizzat sizsiniz.

  Siirt’te “minareler süngümüz kubbeler miğfer” diyecek kadar şeriatçı, İstanbul’da “iktidara gelmek için papaz elbisesi bile giyerim” diyecek kadar zangoç aşığı olan sizsiniz.

  Milletin kafasını allak bullak ettiniz be Tayyib! Minareleri süngü mü yapacaksınız, papaz kıyafeti giyeceksiniz belli değil!

  Rize’de memleketiniz olan Güneysu’da nasıl bir “bölgecilik ötesi” çalışmalara bulaştığınızı ise bir başka yazıda ele alacağız.

  3. “Türkiye’de 30’a yakın etnik grup var ve 4 hak dine mensup olan var. Biz hepsini kucaklıyoruz”.

  Sayın Erdoğan! Bizim İslam itikadımıza göre tek hak din var. O da İslam dini. İslam dini haricindeki bütün dinler batıldır. Kur’an’a göre “Allah katında makbul din İslam’dır!

  Siz hangi itikada göre hak din sayısını 4’e çıkarıyorsunuz? Bu yetkiyi hangi kaynaktan alıyorsunuz? Size kubbeleri miğfer yapmayı öğretenler bu kadar basit bir akaid kuralını öğretmediler mi?

  Yoksa diliniz mi sürçtü de böyle söylediniz? Dilinizin sürçmesinde bile ne kadar “vahim bir sapma olduğunu” görerek acaba “bu dilim niye böyle ikide bir papaz cübbesi, 4 hak din” gibi sapmalar gösteriyor diye bir muhasebe yapma gereği duyuyor musunuz?

  4. “Biz 6 Ekim’de seçim istiyoruz. Biz, Avrupa Birliği eğer ülke politikası haline geldiyse Kopenhag ve Brüksel’deki görüşmelere hazır gidelim diye 6 Ekim tarihinde ısrar ediyoruz”.

  Eğer partinizi Türk milleti kurdu ise, böylesine büyük bir Kopenhag ve Brüksel sevdasına tutulmanız neyin nesi Sayın Erdoğan!

  Siz 30 yıl boyunca “AB bir haçlı kulübüdür” diyen milli görüşün hızlı hatiplerinden değil miydiniz? Şimdi ne oldu da bu haçlı kulübüne bir an evvel girmek uğruna seçim tarihini öne almayı düşünecek kadar bir AB lobicisi kesildiniz?

  5. “Bize çelme takmak isteyenler, oyun oynayanlar, kendi tuzaklarında boğulacaklar. Hangi fırıldakları çevirirlerse çevirsinler onların tuzaklarından daha büyük tuzak var”.

  A be Tayyib! Güldürme insanı! Sadece yukarıya aktardığım konuşmalarında bile düne göre nasıl fırıl fırıl döndüğünü, nasıl zamana ve zemine göre ahkam kestiğini, nasıl kâh cami minaresi kâh papaz cübbesi arasında gezindiğini kendin itiraf ediyorsun.

  Böylesine fırıl fırıl dönerken, nasıl başkalarının fırıldağından bahsedersin?

  Evet Erdoğan Of’ta işte böyle bir konuşma yaptı.

  Of Tayyip of!

  Bu kafayı değiştirmezsen, yönünü gerçekten Türk milletine çevirmezsen çok “of” çekeceksin, haberin ola.

 • türban03.08.2004 - 13:29

  BAŞ ÖRTÜSÜ BİR KERE BELLİ BİR FİKRİ TAŞIYANLARIN DEĞİL MÜSLÜMANIM DİYEN HER BAYANIN KULLANMASI İCAB EDEN,ALLAHIN BİR EMRİDİR.BANA GÖREDE BİR BAYANA VERİLEN EN KUTSAL DEĞERDİR.REKLAMLARDA TELEVOLELERDE VE HERTÜRLÜ YAYIN ORGANINDA ÖN PLANDA TUTULAN BAYANLARIN CİNSEL YÖNLERİNİ DEŞİFRE EDEREK BAYANLARA SADECE CİNSEL BİR META OLARAK LANSE EDİLİYOR.OYSA İSLAM AHLAKI BAYANIN HAZİNELERİNİ GİZLEYEREK ONA HAK ETTİĞİ DEĞERİ FAZLASI İLE VERMİŞTİR.AMA KENDİNİ SERGİLEMEK İSTEYENLERE SÖZÜMÜZ YOK. EĞER ÇIPLAKLARSA MEDENİ O ZAMAN AFRİKA EN MEDENİ

 • türk-kürt kardeştir02.08.2004 - 18:56

  TÜRKLER,KENDİSİNİNDE BİR KÜRT OLDUĞUNU BİLDİĞİMİZ SAİD-İ NURSİ HZ.LERİNİNDE DEDİĞİ GİBİ KÜRTLERİN KORUYUCUSU VE MİLLET OLARAKTA AYRIM YAPMADAN KARDEŞLERİDİR. LAKİN BU KARDEŞLİK KÜRTLERİN (BAZILARININ) YAPMIŞ OLDUĞU İHANETE KADARDIR.ABDULLAH ÖCALAN GİBİ BİR İNSAN MÜSFETTESİ İLE KARDEŞ DEĞİL ONUN VE ONUN GİBİLERİNİN AZRAİLİ OLURUZ BİZ ANCAK.KÜRTLERİN BU ÜLKEDEKİ KONUMU GÖZ ÖNÜNE ALINARAK SORUYORUM BİZ AYNI DURUMDA OLSA İDİK HALİMİZ NİCE OLURDU...HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZMÜ (SEN HİÇ PAZARA GİTTİNMİ)

 • ülkücülük ve faşizm02.08.2004 - 18:31

  Ülkücülük, bir takım şahsiyetlerin atıfta bulunduğu gibi ne faşizm denen aslı italyan kendi medeni! alman cunta zihniyetidir,nede yüce 'ALLAH'tan ve onun göndermiş olduğu mubarek dinden ayrı vede aykırı düşünülebilecek bir fikir sistemidir.
  ülkücülük vede ülkücüler bu devlet ve millettin bekası, daimi için,yine bu millet içinden doğan bir milli davasıdır.
  Kimi kaypak zihniyetlerin eleştiri konusu yaptığı gibi,ülkücüler mafya özentisi veya serseri tipler değil bilakis milletinin özelliklerini taşıyan anadolu yiğitleridir.