Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • hz.muhammed04.07.2005 - 11:09

  Alemler onun için yaratıldı...Bütün alemleri anlatmak kadar zor onu anlatmak.Yokluğunu o kadar çok hissediyoruzki.Miraçtan iner gibi gelmesini mekkeye döner gibi gelmesini ne kadar çok isterdik.Ona muhtacız,onun ashabına muhtacız.Devrimiz şeytanları bile şaşırtacak kadar kirlenmişken,tarih kitapları ebu cehil'lerin öldüğünü söylerken,Kur'an en büyük gurbetini yaşarken güllerin efendisini arıyor gözlerimiz.5 vakit hangi insanın ismi bütün cihana yayılmışki.Bu bile peygamberliğinin en büyük göstergesi iken onun hakkında ileri geri konuşanları Allaha havale etmekten yapabilecek fazla bişeyimiz yok....EŞHEDÜ EN LA MUHAMMEDEN RESULULLAH! ! ! !

 • kuran-ı kerim24.06.2005 - 16:25

  Dünya ve insan hayatını kullanma kılavuzu

 • necip fazıl kısakürek24.06.2005 - 16:25

  Bir dava adamı...Kelimelerle oynamada bir usta.Laf Cambazı...Şiiri felsefeyle buluşturabilen dünyadaki sayılı örnekten biri.Eğer ideolojisi komünizme yakın olsaydı bir Balzac,bir Tolstoy kadar tanınırdı.Değerini Türkiye için demiyorum dünyadada bulamamış büyük bir şair.Bazı insanların küçük görmeye çalıştığı biri.

 • nazım hikmet24.06.2005 - 16:18

  Sırf ideolojisi yüzünden Rusya tarafından büyütülen ve Avrupa'ya pazarlanan bir şair.Güzel şiirleri olduğu kadar kötü şiirleride çokca olan bir şair