Kültür Sanat Edebiyat Şiir

reiki sizce ne demek, reiki size neyi çağrıştırıyor?

reiki terimi Selin Sonsuz tarafından tarihinde eklendi

 • Lütfiye Yardımcı
  Lütfiye Yardımcı

  Reiki kitap yazarı Petek Kitamura..
  Öneriyorum kitaplarını okuyun yada internette sitesini gezin...
  pozitif düşünün ve görün yeter.

 • Burak Bekdemir
  Burak Bekdemir

  Bu gezegeni, ve bu evrendeki herşeyi kaplayan, hem içimizde hem dışımızda varolan salt enerji formunun sevgiye ve olumlamaya dönüşmüş aktarım süreci kontrolü bilgeliğidir. Tüm evrenlerde varolan yaratıcı enerji atom altı parçacıklarından ve onların içindeki dünyalardan en büyük samanyollarına kadar canlı cansız kütle halinde ya da farklı enerji formlarında ve astral boyutlardaki tüm varlık düzeylerinin kendisini ve herşeyi oluşturan güçtür. Sevgidir...

 • Sedat Faydalı
  Sedat Faydalı

  reiki; şifa-şifacılık ama reiki ile tanışan bir çok kişi bunu fiziksel şifa olarak algılıyor.bu bana göre biraz yanlış anlaşılıyor. oysa fiziksel olan bir çok rahatsızlığın kökeni psikolojiktir.
  örneğin: ülser, cıban, deri üzerinde oluşan cilt bozuklukları, bazı yüksek tansiyon hastalıkları ve bazı kanser türleri gibi.
  reiki rahatsızlığın orjinine iner. hastalığın kökten temizliği esastır.

 • Arthas
  Arthas

  Önerdiğiniz kitaplar var mı?

  'Reiki ile Sağlıklı Yaşam' H.Günther, B.Müller
  'Işığın Elleri' Barbara Ann Brennan
  'Reiki The Healing Touch' William Rand
  'The Spirit of Reiki' Rand, Petter, Lübeck
  'Reiki Fire' Frank Arjava Petter
  'The Legacy of Dr.Usui' Frank Arjava Petter
  'The Original Reiki Handbook of Mikao Usui' Frank Arjava Petter
  'Reiki for a New Millenium' William Rand
  'Spiritual Healing - Scientific Validation' Daniel J. Benor
  'Energy Medicine' Donna Eden

  'Düşünce Gücüyle Tedavi' Louise Hay
  'Tüm Hastalıkların Zihinsel Nedenleri' Louise Hay

  okuyucunun dikkatine! ! malesef bu gün sadece bukadar anlatabiliyorum cünkü beşden fazla yazılmıyor ;)

 • Arthas
  Arthas

  Daha önce de böyle bir şey var mıydı, yoksa Reiki yeni ortaya çıkmış bir yöntem mi?

  Reiki bizim kültürümüzde de bulunan, ellerle şifa enerjisi aktarılan yöntemlere çok benziyor. Hepimizin ailesinin büyüklerinde eli şifalı, dua ile iyileştiren veya nefesi kuvvetli kişiler var. Bizim kuşağımız onların kullandığı yöntemlerle yakından tanışmamış olsa da, öyküleri aktarılmış bizlere. Dünyanın her kıtasında, her ülkesinde böyle doğal yollarla sağlık geleneği var. Reiki, unutulan geleneklerin yeniden hatırlanması ve zaten içimizde bulunan iyileşme yeteneğinin güçlendirilmesi demek. Japonya'da 1920'li yıllarda Mikao Usui adındaki bir Budist rahibin uzun bir meditasyon sonucu yaşadığı bir deneyimle, dünya yeniden evrensel yaşam enerjisini daha yoğun kullanabilmeyi ve aktarabilmeyi öğreniyor.

  'Evrensel Enerji'yi biraz daha açarak anlatabilir misiniz?

  Reiki, yani 'Evrensel Yaşam Enerjisi' dünyada hep var olmuş ve olacak bir şey. Tüm varlıklar bu enerjiden oluşuyor, bu enerjiyle besleniyor. Her gün yediklerimiz, içtiklerimiz enerjiye dönüşüyor. Kalori hesabı yaparken aslında bedenimizin gereksindiği enerjinin hesabını yapıyoruz. Uykuda enerji depoluyor, hareket ederek enerji harcıyoruz. Enerjimiz düşük olduğunda yorgun, hatta hasta oluyoruz, enerjimiz yüksek olduğunda canlı, 'enerjik' ve mutlu oluyoruz. Bütün bunları yaparken bizim de, en derinde, enerjiden oluştuğumuzu pek düşünmüyoruz. Aslında madde ve enerji sürekli birbirine dönüşüyor, evrendeki her şey hareket halindeki ve yapısının büyük oranla enerjiden ibaret olduğu atomlardan oluşuyor. Aldığımız her nefes enerji dolu. Reiki uygularken de bu enerji ellerden geçiyor ve gerek madde bedenimizdeki, gerekse onu besleyen enerji kanallarımızdaki tıkanıklıkları açarak tüm sistemimizin doğrudan enerjiyle beslenmesini sağlıyor.

 • Arthas
  Arthas

  Reiki nedir?

  Reiki, yüce kaynaktan gelen, canlandırıcı, şifa verici doğal bir enerjidir. Ortaya çıktığı ülkenin dilinde, Japonca'da anlamı 'Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi'dir. Aslında okunuşu Leiki'dir, ama batıda yıllardır 'Reiki' söylenegelmiş olduğu için biz de bu şekilde kullanıyoruz. En temel şekliyle Reiki, bu enerjiye açılmış, uyumlanmış bir kişi tarafından ellerin bedene yaklaştırılması veya üzerine konulması ile aktarılıyor. Özetle Reiki, çeşitli pek çok rahatsızlıkta yararı kanıtlanmış bir tamamlayıcı tıp yöntemi olarak tüm dünyada kabul görmüş bir enerji çalışmasıdır.

 • Cagla Cayir
  Cagla Cayir

  Reiki, “evrensel yaşam gücü enerjisi” anlamına gelen Japonca bir sözcüktür. Çok istisna bir şekilde hemen herşeye yararı olabilecek bir doğal iyileşme disiplinidir. Binlerce yıl önce ortaya çıktığı düşünülen Reiki,1914 yılında Mikao Usui adındaki bir Japon tarafından yeniden keşfedilmiştir. Arayışa çıkarken, Usui’nin niyetinin Budha ve Hz. İsa gibi efsanevi şifacıların kendi enerjilerinden eksiltmeden nasıl iyileştirdiklerini öğrenmek olduğu düşünülüyor.
  Rei: Ruhsal Bilgelik
  Birçok düzeyde anlamı olan Japon ideogramlarına bakıldığında, Rei günlük kullanım düzeyinde, “evrensel” anlamına gelebilir. Spiritüel düzeyde ise Tanrı’nın tüm varlığını (omnipresence) anlatır.
  Ki: Yaşam Enerjisi
  Ki sözcüğü, Çin’deki Çi, Havai’deki Ti veya Ki ile aynı anlama gelir. Birçok başka kültürde de başka adlarla anılır. Ki, tüm canlılarda ve diğer herşeyde hareket halinde bulunan, fiziksel olarak tanımlanamayan enerjidir. Ki aynı zamanda duygularımızın, düşüncelerimizin ve spiritüel dünyamızın da oluşturucu enerjisidir.
  Reiki tüm enerjilerin akışını düzenleyen güçlü doğal bir iyileşme sistemidir.
  Reiki yaşamdaki oluşumların (manifestations) düzenini ve olayların doğal akışını hızlandıran bir evrim aracıdır.
  Reiki her zaman elinizin altında ve kullanılmaya hazırdır. Uyumlama (inisiyasyon) yapıldığı zaman onu artık yitirmek mümkün değildir.
  Reiki’nin kullanımı kolaydır.
  Reiki sorunları engellemek ve bedensel ve ruhsal dengeyi korumak için, iyileştirme işleminde yardımcı olarak kullanılır.
  Reiki özgerçekleştirme (self actualisation) için etkin bir araçtır.
  Reiki ruhsal rehberlikle alınır.

  Bana cagrisimlari: sifa, cakralar, sicaklik, akis.