Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Papaz sizce ne demek, Papaz size neyi çağrıştırıyor?

Papaz terimi Cem Nizamoglu tarafından tarihinde eklendi

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Kutsal Damacana'daki sahte papaz Fikret geliyor aklıma.. :))

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  bir felsefecinin papaz öldürdüğü görülmemistir.ama papaz epey felsefeci oldürmüstür.

 • Emma Libertarian
  Emma Libertarian

  Papaz deyince aklıma şair Tevfik Fikret in oğlu Haluk a aldırdığı 'papaz eğitimi' geliyor.

 • Alp Murat Alper
  Alp Murat Alper

  aranan biri değil...bulunca üzülürüz ne hikmetse...

 • Murat Çelik
  Murat Çelik

  Küçükken, bir klise ziyaretinde, söndürdüğümüz mumlardan dolayı papaz olduğmuz adam.

 • Ali Melez
  Ali Melez

  papaz beni çagırıyo

 • Akın Arda
  Akın Arda

  kendi inancına dahi inanmyan adam demek. onun bunun yazdığını tanrı buyruğu kabul eden. ve bu sayede nufuz sahibi olan kişi demek

 • Erkan Orhan
  Erkan Orhan

  rua...

 • Erkan Orhan
  Erkan Orhan

  parmak arası takunya:D

 • Doğulu İnsan
  Doğulu İnsan

  ceheneme giden yol

 • Blue Send Me
  Blue Send Me

  hergün pilav yemeyen..

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  Müslüman olan eski papaza tehdit
  İlker Çınar, Tarsus

  Uluslararası Protestan Kilisesi Başpapazı ve Ruhani Lideri iken, 10 gün önce Müslüman olan İlker Çınar, ölüm tehditleri aldığını öne sürdü.

  Çınar (37) , asistanı Sinan Yorulmaz ile Mersin'in Tarsus İlçesi'nde düzenlediği basın toplantısında, 1987 yılında henüz l7 yaşındayken kendisine sevgiyle yaklaşan öğretmen bir misyonerin çabasıyla Hıristiyan olduğunu söyledi.

  Çınar, l993 yılında eğitime başladığını ve İzmir Efes'teki Tranus İncil Akademisi'nden 2002'de mezun olarak Uluslararası Protestan Kilisesi Başpapazı ve Ruhani liderliğine yükseldiğini belirterek, ”Türkiye'de on binlerce Türk Hıristiyanlığa geçti. Misyonerlik faaliyetlerine inanılmaz sınırsız kaynak kullanılıyor. Son yıllarda Hakkari, Şırnak, Van, Bitlis ve Kilis'te binlerce Müslüman'ı, Hıristiyan yaptık” dedi.

  İslamiyeti seçtiğini ve artık İslamiyet için çalışacağını ifade eden Çınar, “Benim Hıristiyanlıktan ayrılma kararım Pentagon'a kadar ulaşmış. Ölümle tehdit ediliyorum ama korkmuyorum” diye konuştu. Çınar, şöyle devam etti:

  “Benim sözüm inancında samimi olan kişilere değil, aksine inancı kullanarak stratejiler yapan, kültür erozyonu yaratan, toplumda etnik grupları hedef seçerek bunlar üzerinde senaryolar hazırlayan, toplumda çatışmalar çıkarmak isteyen ve Türk ulusunu yok etmek, bu mozaiği bozmak isteyerek bir İncil ülkesi yaratmak isteyen, dış odaklı servislerce desteklenip, çok iyi bir eğitimle organize edilen misyoner ve destekçilerine karşıdır.


  'ALEVİ VE KÜRTLER ÜZERİNE OYUN OYNAMAMIZ İSTENDİ'

  İslamiyeti yeniden seçmemin nedeni, Alevi ve Kürtlerin üzerinde yoğunlaşmamızın, yani onların üzerinde oyun oynamamız istendiği içindir. Bunu kabul edemezdim. Türkiye'mizin nüfusunun yarısına hitap edecek hale gelen bu katiller, üzülerek söylemeliyim ki milli duygusu gelişmemiş karakter yapısı olgunlaşmamış gençlerimizi seçmektedirler. Büyük bir sabır ve bilinçle hareket ederek, sistematik ve stratejik komplolarla sosyoloji ve psikolojiyi de kullanarak işlerini icra etmektedirler.

  Oluşturulan tablonun gerçek amacı Doğu'nun siyasi, askeri, sosyal ve kültürel yapısını değiştirerek batılılaştırmak ve hazıra konmaktır. Bütün çalışmalar bu doğrultuda gerçekleşmektedir. Yüreğinde Türkiye sevdası olanlarla birlikte hep beraber tek yumruk ve tek yürek olarak, şerefimizle bunlara karşı önlem almalıyız.”

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz

  king
  hristiyan din adamı