Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

özhan canaydın sizce ne demek, özhan canaydın size neyi çağrıştırıyor?

özhan canaydın terimi Işıl Erkurt tarafından tarihinde eklendi

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Maalesef bugün hayata gözlerini yummuştur..

  Şu an kitlenip kaldığımdan söyleyecek pek fazla söz bulamıyorum.

  Özhan başkan bu dünyadaki gerçek GALATASARAY'lılardan biriydi..

  Adam gibi adamdı Özhan Canaydın...

  Mekanı cennet, ruhu şad olsun..

  GALATASARAY camiasının ve Türk sporunun başı sağolsun..

 • Cem Sagol
  Cem Sagol

  Gelmiş geçmiş en kötü Galatasaray başkanı.......
  Lisede iyi kulis yaptığı için başa geliyor.....

 • Talha Yasin
  Talha Yasin

  VJ Bülent: Evet şu an yanımızda Alparslan Bey var, biraz kendinizi tanıtır mısınız Alparslan Bey?

  Alparslan Bey(!) : Ben Özhan Canaydın, GS Başkanıyım...

 • Blue Send Me
  Blue Send Me

  anca bir 'allan beyinsizi' dünyanın en büyük kulübü haline gelmiş bir takımı bugün adını bile söylemekte güçlük çektiğimiz ve daha önce hiç duymadığımız bir takıma elenebilecek durma getirebilir.. allam strese giriyom bu adamın adını duydukça yaa.. ne yüzle hala istifa etmiyor anlamıyom..

 • Blue Send Me
  Blue Send Me

  o geldi geleli kimlere talip olmadı galatasaray.. Allah için birinde alsalar be. çok iyi uyutuyor. ama yeter artık bee.. ulan gitte şirketlerini fabrikalarını felan yönet.. Allah bilir ordaki işçileride greve gitmesinler die maaşınıza %500 zama yapcam felan diye uyutuyordur...

 • Var Mısın?
  Var Mısın?

  23 Ocak 1943 yılında Bursa'da doğdu. 1958 yılında basketbol oynamaya başladı. 1964 yılına kadar aktif olarak basketbol oynadı. 1957 yılında 155 sicil numarası ile Galatasaray'ın en küçük üyesi oldu. Basketbol oynadığı dönemde, 1962 yılında Genç Milli Takım'da Avrupa Gençler Şampiyonası'na giden ekipte yer aldı.


  1963'te Türkiye Şampiyonu olan Galatasaray Basketbol takımındaki 8 kişinin arasındaydı. Galatasaray Yıldız, Genç, A Takımlarda oynadı. Türkiye şampiyonu olan takımlarda yer aldı.


  1965 yılında Asuman Canaydın ile evlendi. 37 yıldır süren mutlu bir evliliği olan Özhan Canaydın, 2 çocuk ve 4 torun sahibi. Oğlu Murat Canaydın, 1989 yılı Galatasaray Lisesi mezunu ve şu anda aile şirketinin başında. Kızı Zeynep Diniz ise 1 kız ve 1 erkek çocuk sahibi.


  Özhan Canaydın, 1960 yılında, babasının mesleği olan tekstil sektöründe iş hayatına başladı. Kısa bir süre sonra babasından ayrılarak kendi işini kurdu. 1984 yılında İtalyanlarla ortaklığa girerek dokuma, tekstil, örgü, boya ve konfeksiyon alanında yatırımlarda bulundu. Şu anda Chambre de Commerce de Cote D'Azur'un en yüksek vergi veren ilk beş üyesi arasında bulunuyor. Türkiye'de Bursa'daki fabrikası 20.000m2 kapalı alan üzerine kurulu ve 1.200 çalışanı var. Bu fabrikada Kappa, Nike, Next, Lacoste, Fila, Adidas, Mavi Jeans için ihracata yönelik üretim yapılıyor. Özhan Canaydın, Galatasaray Klubü başkan adayı olması dolayısıyla tüm işlerini profesyonel yöneticilere devretmiştir. Galatasaray Kulubü'nde de yöneticilik görevlerinde bulunan Canaydın, Ali Tanrıyar, Alp Yalman ve Faruk Süren yönetimlerinde çeşitli görevlerde bulunmuştur.

 • Var Mısın?
  Var Mısın?

  yılın en büyük fair-play örneğini göstererk bütün kulüplere örnek olması gereken bir başkan..6-0'lık FENERBAHÇE maçında artık ben golleri alkışlayayım diye düşündü herhalde..galatasarayı izlemektense FENERBAHÇE'yi alkışlar..

 • Erkan Kayan
  Erkan Kayan

  yüzünden gülücük eksik olmayan(!) yüce başkan

 • Elif B
  Elif B

  dracula

 • F
  F

  Bir Galatasaray aşığı, ama saldırgan-amigo başkan olamayacak kadar mantıklı-zeki-dürüst ve beyefendi.

 • Cagla Cayir
  Cagla Cayir

  Galatasarayi bitirdi...Belki anka kusu gibi yeniden kullerinden dogar!