Kültür Sanat Edebiyat Şiir

ögretmen liseleri sizce ne demek, ögretmen liseleri size neyi çağrıştırıyor?

ögretmen liseleri terimi Tuncay Agca tarafından tarihinde eklendi

 • Davut
  Davut

  Ben bu sene 9. Sınıfa gecicem liseler ile çok bi bilgim yok öğretmen liseleri kötü bi lisemi ve bana önerebileceğiniz güzel liseler varmi lgs den 304 aldım ogbp de 78 .

 • Derya İlkter
  Derya İlkter

  adaletsizliği çağrıştırıyor.öğretmen lisesinden çıkan gençlere +25 veya üzeri puan verilmesi tam bi haksızlık.ham 225 puan almış öğretmen lisesiyle ham 260 almış bir düz liseli aynı eğitim fakültesinde ders görüyor.şimdi soruyorum size hangisi daha çok öğretmenliği hak ediyor.bence öğretmen liselerine verilen bu ek puan kaldırılmalı.düz liseliler olarak öğretmen ve anadolu liselerine karşı tam bir mağduriyet içindeyiz.o kadar çalışmamıza rağmen orta derecede çalışan bir anadolu lisesiyle aynı ek puanı alıyoruz veya bizden daha fazla ek puan alıyorlar:(

 • Tuncay Agca
  Tuncay Agca

  Ben böyle bir okulun mezunu olarak, Kelimelerle anlatmamim biraz yetersiz kalacagini söylemek zorundayim..

  Köy enstitülerinin devami olarak kabul gördü,kolejlerden sonra ilk modern liseye olandir..

  burada politika yapmadan, sadece sunlari söyleye bilirim..

  Arkadasligin en yüksek düzeyde oldugu ve zengini ile fakirinin ayni kazandan yemek yedigi bir egitim kurumu..

  Bilmiyorum böyle bir olay bir baska yerde (okulda) olurmuydu..

  25 sene sonra karsilasmis insanlar, 25 sene önce yarida biraktigi arkadasligi ayni kaldigi yerden devam ettire biliyorsa..

  Bunu kelimelere haliyle dökmek biraz zor..

  Ben ivriz ögretmen lisesi mezununuyum.

  Iyiki orda okumusum ve tekrar dünyaya gelsem yine orda okurdum..(okumak isterdim demek daha dogru olur, cünki sinav ile ögrenci aliniyor)

  saygilarimla..

 • Hkljjh Hıgkjhg
  Hkljjh Hıgkjhg

  ayrılıdım kurtuldum

 • Dfklgdşs Kodfjglşas
  Dfklgdşs Kodfjglşas

  afyon merkezdeki öğretmen lisesi türkiyenin en güzel okulu

 • Laina Suzan
  Laina Suzan

  ne yani bu liseyi bitiren öğretmen mi oluyor sanki? değil lise eğitim fakültesinden mezun olanlar olamıyor... trajikomik

 • Var Mısın?
  Var Mısın?

  öğretmen lisesi birincisi 102 puan alıyor..anadolu lisesi birincisi 80 puan..kafadan 22 puan öndeler daha ne denilebilir ki..türkiyedeki bürokrasi ne ise anadolu öğretmen liseleri de o..adaletsizlik diye buna denir..öğretmen lisesi olduğuna bakmayın sadce pedogojik formasyon alıyorlar..belki çoğu almıyor bile..

 • Hande
  Hande

  o.s.s de oncelik verilen liseler. bu sayede bizim de hakkımız yeniyor. onlar bogazici ne (neredeyse) ellerini kollarını sallayarak girerken, bizim cok cok az (2 - 3 tane kadar) yanlısımızın cıkması gerekiyor orayı kazanabilmemiz icin. fen-mat. ve trkce-mat.lar da da boyle mi bilmiyorum ama dil bolumundeyseniz durum bundan ibaret.

  haksızlık yanii! ! !