Kültür Sanat Edebiyat Şiir

oğlak burcu sizce ne demek, oğlak burcu size neyi çağrıştırıyor?

oğlak burcu terimi Gülçin Yilmaz tarafından tarihinde eklendi

 • Hicran Hep Hicran
  Hicran Hep Hicran

  Asla kül yutmaz, yutmadığınıda asla çaktırmaz.

 • Cillop Kedi
  Cillop Kedi

  Benim burcum, ne kadar duygu dolu, paylaşımcı, eli açık, yardımsever, cömertse, bu özelliklerin tam tersi bir burç.Ne de olsa kış mevsiminin başlangıcı, em kısa gündüz, en kısır ay. 21 aralık...Bunları düşününce oğlağı sevmemek, anlaşamamak gibi sebeplerim hazır.Allah beni oğlaklardan korusun! amin.Direkt itiyor beni.Nerde bi insandan negatif elektrik aldıysam, burcunu sorduğumda oğlak çıkması tesadüf değil.Yıldızımız tutmuyor işte :)

 • Ayse Pektaş
  Ayse Pektaş

  zor bi burç karamsar kararsız ve doyumsuz...

 • Mine Karahanli
  Mine Karahanli

  Bayanlarida Erkekleri gibi Iskolik, dobra,kuskucu ve yaraticidir.Kuskucu halleri cekilmez ve bunalticidir. Böylesi inat bir burc daha varmidir bilmem? !
  Kavgaci ve sürekli olarak tartismaya megillidirler.Kiskancliklari gizlenmeyecek kadar belirgindir.Bir diger arkadasimizinda dedigi gibi, deger verdigi insani hayatinda nereye koydugunu ustalikla gizleyen insanlarin Burcudur.

  Dürüstlügü bazen Patavatsizlikla karistirdiklarida bir Gercektir.Yorucu Insanlar oldugu kesin.

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Atsam atamam, satsam satamam burcum benim :)

 • Birgül Yeğin
  Birgül Yeğin

  Sorumluluk sahibi, pratik, disiplinli, organize, görev duygusu gelişmiş, sistematik, olgun, güvenilir, çalışkan, üretgen, gerçekçi, yönetici, planlayan, sabırlı, düzenli, metodik, verimli, dikkatli, kontrollü, tutumlu, mücadeleci, başarılı, hırslı, melankolik, hesaplı.

  Oğlak toprak elementi ve öncü nitelik taşıyan bir burçtur, yöneticisi ise Satürn'dür. Disiplin gezegeni Satürn kısıtlayıcıdır ve sorumluluklar verir. Oğlak insanının hayatta bir amacı vardır, ayaklarını yere sağlam basar ve ne yöne gittiğini iyi bilir. Amaçlarını planlı bir şekilde uygulamaya başlar, düşünerek hareket eder ve asla acele etmez. Azimli, inatçı, sabırlı Oğlak simgesi olan dağ keçisi gibi dağın zirvesine tırmanır. Hiçbir burç, hedefine ulaşmakta bu kadar kararlı değildir. Öncü niteliğinin yanında sabır, inat ve diğer özellikleri birleşince bu tip eninde sonunda en tepeye çıkar. Oğlak burcu insanı çok hırslıdır. Olayları başlattığı an sonuçları zaten kafasının içinde hazırdır. Hangi işi, mesleği ya da konuyu seçerse seçsin, daha başladığı anda yönetimi eline almayı düşünmektedir.
  iyiki oğlağım :))

 • Oya Okur
  Oya Okur

  tanıdığım iki oğlak var ve ikisiyle de anlaşamıorm.aslında anlaşıorum da beni deli ediolar.sanki hep bıkkınlar aman ne olursa olsn havasındalar.pasifler,hırs yok ve kendi kafalarında kurdukları şeye inanıyolar.sanki sürekli birinden bi direktif almaları gerekio aksi halde hareket edemiolar.ama ikisini de seviyorum bu oğlakların.uysal oluolar çünkü.

 • Ferhan Türkoğlu
  Ferhan Türkoğlu

  Burcunun boyu biraz kısaymış kıza lakap takmışlar oğlak burcu demişler. ayıp ama kızın gururuyla oynamayın.

 • Kara Dut
  Kara Dut

  çalışkan, inatcı, kararlı, zeki, bir o kadar duygusal,sessiz kişilrdir.............herşey iştir onlar için,,,,,,,,,,,,,,,bende oglagımmmmmmmmmmmmmmm

 • Kezban Gezici
  Kezban Gezici

  benim burçum ben çunku beb oglagım(F)

 • Büşra Deniz
  Büşra Deniz

  saf insanların burcudur.. nereye çekseniz gelen tiplerdir.. gereksiz bu burç :)))

 • Leyla Şenkal
  Leyla Şenkal

  İnatçı keçi seni. Seni gurur budalası, pire için yorgan yakan şapşal seni. Dobralıkla patavatsızlığı bunun kadar karıştıran başkası yoktur şu cihanda. Her an bir siniri krizi geçirmeye müsaittir. Onun için o daha iyi, bu daha kötü gibi bir ayrım genelde yoktur. İki şey arasında kıyas yapamayacak kadar absürt ve gereksiz bir insandır. Bu nedenledir ki, çok mecbur kalmadıkça saçlarınızın yeni şeklini, kıyafetinizde yaptığınız değişikliğin nasıl olduğunu, bu rüküşten veya daha doğrusu bu garip insandan başka birine sorsanız iyi edersiniz. Yani biraz kaz kafalının tekidir. Onun aklı fikri arkadaşlarıdır. Sonra da onlardan yer nanayı, görür Hanya’yı Konya’yı. Özel hayatının didiklenmesinden hiç hoşlanmaz. Sanki kimin umurundaysa, bunun kendi gibi sıkıcı kurallarla boğulmuş özel hayatı. Eğer bir filmi onunla birlikte izleme gafletine düştüyseniz şayet, size durup dururken, oyuncunun en son ne söylediğini sorar. Filmin her sahnesinde yorum yapar, o da olmadı absürt bir şey bulur kafanızı karıştırır. Olmadık yerde güler, olmadık yerde soru sorar. Onu sorar, bunu sorar... Sanki mezar taşına yazdıracak, yıllarca bilmem kimlerin canına tak ettirip öğrendiği onca gereksiz bilgiyi.

 • Keman Cı
  Keman Cı

  oğlak burcu kadınlarını bilemem ama.. erkeği çok ama çok çekilmez oluyor :)
  katlanmak ve kaldırmak çok zordur..

  ama bir o kadar da zeki, kararlı, karakterli burçtur..

 • Labi Durla
  Labi Durla

  olum sen tutucu risk almaktan kose bucak kacan birisin. boyle biri dunyada ne diye yer isgal ederek besin kaynaklarimizi tuketir hala anlamam. soyle etrafina bi bak bakalim kayda deger hangi insanin oglak burcundan ciktigi gorulmus?

 • Mehlika Ersan
  Mehlika Ersan

  oğlak olmak ne zordur bir bilseniz. eğer bir oğlaksanız bir kaç işle birden meşgul olmadan hayat sürdürmeye çalışıyorsanız, kendinizi çok işe yaramaz hissedersiniz. eğer bir kaç işle aynı anda meşgulseniz mükemmelliyetçiliğiniz yüzünden kendinizi yer bitirirsiniz ve hayatı ıskalarsınız, ertelersiniz ve her seferinde geç kalmışlığın acısını hissedersiniz gecenin bir yarısında işlerinizden arta kalan zamanınızda.

  burç kitapları sizin en kötü özelliğinizin sabit fikirlilik olduğunu söylese de gerçekte en kötü özelliğiniz geç kalmışlığınızdır acısını her daim hissettiğiniz.

 • Kürşat Aydın
  Kürşat Aydın

  mutlak suretle poh poh lammaya ihtiyacı vardır.dostluk, arkadaşlık çizgilerini çok iyi belirler kesin net bir tavırları vardır asla geri dönmezler suyuna giderseniz arkanızda her koşulda yanınızda olacak koca bir ordu vardır.aldıkları karardan asla geri dönmezler.düşündüğünüzden çok daha fazla şüphecilerdir bırakın konuşmayı sizin bir bakışınızın,küçük bir hareketinizin altında size sormaksızın binlerce neden arayabilirler.insanların sarrafıdırlar hak ettiğinizden fazla değer vermezler.entrikada üstlerine yoktur salağa yatarlar kaybettiklerini düşünür ve öyle olduğunu zannedersiniz ama aslında kazandıkları zferlerden haberiniz yoktur.hürrem sultanı öğrencileri gibi kabul edersiniz ne olduklarını daha iyi anlarsınız

 • Gülçin Yalçın
  Gülçin Yalçın

  Bir Oğlak'a mı aşıksınız?
  Tam bir işkolikle berabersiniz; ancak onu yanlış anlamayın. O size paranın satın alabileceği en güzel hediyeleri bulmak için bu kadar çalışıyor ve ihtiyacı olan sizin destek ve ilginiz. Her an onun aklındasınız, bunu size çoğunlukla gösteremeyecektir ancak hislerinize güvenin.

  Kariyeri onun hayat damarı gibi ve en büyük rol de sırtını sıvazlayan partnerinin, ister kabul edin, ister etmeyin. Arada sırada size yönelttiği eleştirilerin dozunu bazen kaçırsa da son derece iyi niyetlie sarf edilmiş, sadece iyiliğinizi hedefleyen sözler bunlar. Esasında utangaç olduğunu siz zaten çoktan çözmüş olmalısınız ve ona eşlik etmeniz temel ihtiyaçlarından biri. Bir oğlakla beraberlik insandan çok şey götürebiliyor, kabul, ancak el ele verdiğinizde hedefiniz yıldızlardan aşağısı olmayacak ve biraz çabayla parıldamayı başaracaksınız.

  bknz. devlete millete hayrı dokunmak:Pp

 • Güngör Ekinci
  Güngör Ekinci

  Oğlak burcu, benim gibi mükemmellerin burcudur.

  Bizler, yani muhteşem oğlaklar, hayat, başarı ve zor işlerden zaferle çıkmaya duyulan bir açlıkla kutsanmıştır.Ellerini attıkları her işten başarı ile çıkarlar.İlk başta soğuk görünselerde insanlar onları tanıdıkça sever.Kendilerinden emin halleri, objektif düşüncleri, kararlılıkları,azimleri ile karşılarındakileri kendilerine hayran bırakırlar.
  Onlar sadık bir sevgili, eş ve iyi bir arkadaştır.Güneşe hasret bir tarihte doğdukları için en çok yaz mevsimizi severler.......

 • Halil Kaya
  Halil Kaya

  işte budur ya...oğlak benim burcum.....dürüstlük abidesi bi burç...oğlak insanının sevgisini kazanmak zordur ama severse ölümüne sever emin olun....bi o kadar da inatçıyızdır biz oğlaklar......kim ne derse desin benim burcum gerçekten mükemmel.....

 • Saliha Yadigar
  Saliha Yadigar

  Yetenekli ve çalışkandır. Sanatçı ruhludur. Kardeşimden biliyorum.

 • Yıldız Demirel
  Yıldız Demirel

  Burçlara inanmayan tek burç sanırım... :))))
  Hayır bi tane özelliğini taşısam inancam da yok... Ben oğlak burcunun bu evrendeki antimaddesimiyim neyim... :)) ..? ? ?
  Bu burcun ne kadar özelliği varsa tam tersi bende... :)))

 • Evren Değirmen
  Evren Değirmen

  sadece burcum başka bişey deil.. inanmamda zaten burclara
  burc bana borc u cagriştiriyo:S

 • Devrim Öztürk
  Devrim Öztürk

  Olumlu Yönleri: Çalışkan. Güvenilir. Kararlı. İstekli. Sabırlı. Azimli. İhtiyatlı. Disiplinli. Plancı. Espri gücü. Düzenli. Sebatkar. Azla yetinir. Zengin olur. Dayanma gücü yüksek. Sorumlu. İyi eş, iyi anne baba. Mülkiyet
  Olumsuz Yönleri: Eğilmez. Dik başlı. İhtiraslı. Kötümser. Kuşkucu. Kindar. Sert. Karamsar. Yalnızlık meraklısı
  Benim en iyi anlaştığım burçlardan :) Arkadaşımdan biliyorum, çok karamsar oluyorlar.Duygularını ustalıkla gizlerler.Mantıklı olmaya çalışırlar.Nede olsa Satürn gibi bir burç tarafından yönetiliyor.Çabuk sinirlenmez ama; sinirlenince gözü birşey görmez.İnatçı,kinci ve yine arkadaşımdan biliyorum çok kuşkucu oluyorlar(Aslında bir akrep olarak onları çok iyi anlıyorum.) Dürüsttürler,güvenilir olurlar.Yapılan bir araştırmaya göre dinine bağlı insanlrın çoğu bu burçtan çıyormuş; çünkü tutucudurlar.İyi anlaştığı burçlar:boğa,başak,balık,yengeç(zıtlaşarak, çünkü zıt burcu :) ve akrep...Nese ben oğlak burcunu çok seviyorum yaa. :)))

 • Merlin Xn
  Merlin Xn

  2 kişi biliyorum ki biri ben; diğeri bende saklı.

 • Ra
  Ra

  hade be cekemiyon ;)

  Sana inatçi diyorlar diye üzülme. Onlar senin istikrarina giptayla bakip,
  senin yarin bile edemeyen kisiler. Dürüstlük senin burç genlerinde var.
  Bütün alimler, bilginler genelde oglaktir. Oglak burcu olmak bile, tek
  basina bir sereftir. Hatta oglak burcu olarak dogamamis kadersizler için,
  oglak burcunu birinci dereceden akrabasi olmak bile ayri bir sereftir. Sen
  kivrak zekanla, zaten her zaman bir sifir öndesin.
  bAK ne diyoo.. :)))))

 • Fikret Eker
  Fikret Eker

  Zor burc..maddiyat ve kariyer duskunlukleri asktan uzak tutar..ozgurlugune duskun ve inatci olmalari cıldırtır.Duygularını anlayamazsınız saklar.

 • Şekerrîz
  Şekerrîz

  Her insan evlâdı gibi, çok güzel ve iyi özelliklerle birlikte kötü ve çirkin özellikleri de barındırabilen burç.

  Kadınını tanımıyorum. Erkeğinden de bir tane tanıdığım oldu, burnumdan getirdi..

  Pek çok sevilesi insandır, 'kendini bu kadar sevdirmeyi' çok sever.. Yalnız, egosunun gücünden midir utangaçlığının saflığından mı bilinmez, karşısındaki kişiyi hayatının neresine koyduğunu asla göstermez, kişiyle açık ve net konuşmasını sevmez..

  Böyledir işte..

  Nokta.

 • Ra
  Ra

  benim burchum :)
  devamlı benim dıyenlerın burcu..

  Çok güçlü ve gururlu kadinlardir.
  Çok kararlidir.
  O bir işkoliktir.
  Sevgiye çok önem verir.
  Özgürlügüne düskün bir kadindir.
  Çok hassastir.
  Katir kadar inatçidir.

 • Nerminözdemir
  Nerminözdemir

  olmaz olası burç.bencillerin,ikiyüzlülerin,gamsızların,sorumsuzların,incelikten mahrumların şahane dünyasında oğlak burcundan olmak.kahır,dert..

 • Gülay Atik
  Gülay Atik

  oğlak burcu bence kolayca bunalıma girmek demek