Kültür Sanat Edebiyat Şiir

oğlak burcu sizce ne demek, oğlak burcu size neyi çağrıştırıyor?

oğlak burcu terimi Gülçin Yilmaz tarafından 09.08.2004 tarihinde eklendi

 • Hicran Hep Hicran
  Hicran Hep Hicran10.04.2017 - 22:15

  Asla kül yutmaz, yutmadığınıda asla çaktırmaz.

 • Cillop Kedi
  Cillop Kedi27.07.2012 - 22:24

  Benim burcum, ne kadar duygu dolu, paylaşımcı, eli açık, yardımsever, cömertse, bu özelliklerin tam tersi bir burç.Ne de olsa kış mevsiminin başlangıcı, em kısa gündüz, en kısır ay. 21 aralık...Bunları düşününce oğlağı sevmemek, anlaşamamak gibi sebeplerim hazır.Allah beni oğlaklardan korusun! amin.Direkt itiyor beni.Nerde bi insandan negatif elektrik aldıysam, burcunu sorduğumda oğlak çıkması tesadüf değil.Yıldızımız tutmuyor işte :)

 • Ayse Pektaş
  Ayse Pektaş07.04.2011 - 23:00

  zor bi burç karamsar kararsız ve doyumsuz...

 • Mine Karahanli
  Mine Karahanli19.07.2009 - 17:31

  Bayanlarida Erkekleri gibi Iskolik, dobra,kuskucu ve yaraticidir.Kuskucu halleri cekilmez ve bunalticidir. Böylesi inat bir burc daha varmidir bilmem? !
  Kavgaci ve sürekli olarak tartismaya megillidirler.Kiskancliklari gizlenmeyecek kadar belirgindir.Bir diger arkadasimizinda dedigi gibi, deger verdigi insani hayatinda nereye koydugunu ustalikla gizleyen insanlarin Burcudur.

  Dürüstlügü bazen Patavatsizlikla karistirdiklarida bir Gercektir.Yorucu Insanlar oldugu kesin.

 • Osman Özütler
  Osman Özütler07.05.2009 - 17:30

  Atsam atamam, satsam satamam burcum benim :)

 • Birgül Yeğin
  Birgül Yeğin23.03.2009 - 09:45

  Sorumluluk sahibi, pratik, disiplinli, organize, görev duygusu gelişmiş, sistematik, olgun, güvenilir, çalışkan, üretgen, gerçekçi, yönetici, planlayan, sabırlı, düzenli, metodik, verimli, dikkatli, kontrollü, tutumlu, mücadeleci, başarılı, hırslı, melankolik, hesaplı.

  Oğlak toprak elementi ve öncü nitelik taşıyan bir burçtur, yöneticisi ise Satürn'dür. Disiplin gezegeni Satürn kısıtlayıcıdır ve sorumluluklar verir. Oğlak insanının hayatta bir amacı vardır, ayaklarını yere sağlam basar ve ne yöne gittiğini iyi bilir. Amaçlarını planlı bir şekilde uygulamaya başlar, düşünerek hareket eder ve asla acele etmez. Azimli, inatçı, sabırlı Oğlak simgesi olan dağ keçisi gibi dağın zirvesine tırmanır. Hiçbir burç, hedefine ulaşmakta bu kadar kararlı değildir. Öncü niteliğinin yanında sabır, inat ve diğer özellikleri birleşince bu tip eninde sonunda en tepeye çıkar. Oğlak burcu insanı çok hırslıdır. Olayları başlattığı an sonuçları zaten kafasının içinde hazırdır. Hangi işi, mesleği ya da konuyu seçerse seçsin, daha başladığı anda yönetimi eline almayı düşünmektedir.
  iyiki oğlağım :))

 • Oya Okur
  Oya Okur24.01.2009 - 22:03

  tanıdığım iki oğlak var ve ikisiyle de anlaşamıorm.aslında anlaşıorum da beni deli ediolar.sanki hep bıkkınlar aman ne olursa olsn havasındalar.pasifler,hırs yok ve kendi kafalarında kurdukları şeye inanıyolar.sanki sürekli birinden bi direktif almaları gerekio aksi halde hareket edemiolar.ama ikisini de seviyorum bu oğlakların.uysal oluolar çünkü.

 • Ferhan Türkoğlu
  Ferhan Türkoğlu18.11.2008 - 01:04

  Burcunun boyu biraz kısaymış kıza lakap takmışlar oğlak burcu demişler. ayıp ama kızın gururuyla oynamayın.

 • Kara Dut
  Kara Dut10.09.2008 - 16:37

  çalışkan, inatcı, kararlı, zeki, bir o kadar duygusal,sessiz kişilrdir.............herşey iştir onlar için,,,,,,,,,,,,,,,bende oglagımmmmmmmmmmmmmmm

 • Kezban Gezici
  Kezban Gezici12.02.2008 - 09:32

  benim burçum ben çunku beb oglagım(F)