Kültür Sanat Edebiyat Şiir

oğlak burcu sizce ne demek, oğlak burcu size neyi çağrıştırıyor?

oğlak burcu terimi Gülçin Yilmaz tarafından 09.08.2004 tarihinde eklendi

 • Çöl Şulesi
  Çöl Şulesi 10.09.2018 - 00:04

  "Marifet ,iltifata tabidir."
  Atasözü

 • Çöl Şulesi
  Çöl Şulesi 29.08.2018 - 09:58

  Biraz teke olsan. Olmaz de mi hep karamsar, hep karamsar.

 • Çöl Şulesi
  Çöl Şulesi 20.08.2018 - 01:31

  Oğlak burcu kadını dürüsttür. Sadakat, güven olmaz da olmazıdır. Kati kuralları vardır. Hayata toz pembe gözlüklerle değil,ideallerle bakar. Yuvasında sadakat ve huzur içinde olmak onun için en büyük mutluluktur. Gözü yuvasındadır.
  Açık sözlüdür. Sonunda kaybetmek dahi olsa açıkça söylemeyi göze alır. Kin gütmez. Ama bir kez kırıldımı konuşmak istemez. Merhametli ve duyarlıdır.
  Kararsızlık ve karamsarlık en kötü huyudur. Ve bu huy oğlak kadınını çok fazla etkiler.

 • Hicran Hep Hicran
  Hicran Hep Hicran 10.04.2017 - 22:15

  Asla kül yutmaz, yutmadığınıda asla çaktırmaz.

 • Cillop Kedi
  Cillop Kedi 27.07.2012 - 22:24

  Benim burcum, ne kadar duygu dolu, paylaşımcı, eli açık, yardımsever, cömertse, bu özelliklerin tam tersi bir burç.Ne de olsa kış mevsiminin başlangıcı, em kısa gündüz, en kısır ay. 21 aralık...Bunları düşününce oğlağı sevmemek, anlaşamamak gibi sebeplerim hazır.Allah beni oğlaklardan korusun! amin.Direkt itiyor beni.Nerde bi insandan negatif elektrik aldıysam, burcunu sorduğumda oğlak çıkması tesadüf değil.Yıldızımız tutmuyor işte :)

 • Ayse Pektaş
  Ayse Pektaş 07.04.2011 - 23:00

  zor bi burç karamsar kararsız ve doyumsuz...

 • Mine Karahanli
  Mine Karahanli 19.07.2009 - 17:31

  Bayanlarida Erkekleri gibi Iskolik, dobra,kuskucu ve yaraticidir.Kuskucu halleri cekilmez ve bunalticidir. Böylesi inat bir burc daha varmidir bilmem? !
  Kavgaci ve sürekli olarak tartismaya megillidirler.Kiskancliklari gizlenmeyecek kadar belirgindir.Bir diger arkadasimizinda dedigi gibi, deger verdigi insani hayatinda nereye koydugunu ustalikla gizleyen insanlarin Burcudur.

  Dürüstlügü bazen Patavatsizlikla karistirdiklarida bir Gercektir.Yorucu Insanlar oldugu kesin.

 • Osman Aslan
  Osman Aslan 07.05.2009 - 17:30

  Atsam atamam, satsam satamam burcum benim :)

 • Birgül Yeğin
  Birgül Yeğin 23.03.2009 - 09:45

  Sorumluluk sahibi, pratik, disiplinli, organize, görev duygusu gelişmiş, sistematik, olgun, güvenilir, çalışkan, üretgen, gerçekçi, yönetici, planlayan, sabırlı, düzenli, metodik, verimli, dikkatli, kontrollü, tutumlu, mücadeleci, başarılı, hırslı, melankolik, hesaplı.

  Oğlak toprak elementi ve öncü nitelik taşıyan bir burçtur, yöneticisi ise Satürn'dür. Disiplin gezegeni Satürn kısıtlayıcıdır ve sorumluluklar verir. Oğlak insanının hayatta bir amacı vardır, ayaklarını yere sağlam basar ve ne yöne gittiğini iyi bilir. Amaçlarını planlı bir şekilde uygulamaya başlar, düşünerek hareket eder ve asla acele etmez. Azimli, inatçı, sabırlı Oğlak simgesi olan dağ keçisi gibi dağın zirvesine tırmanır. Hiçbir burç, hedefine ulaşmakta bu kadar kararlı değildir. Öncü niteliğinin yanında sabır, inat ve diğer özellikleri birleşince bu tip eninde sonunda en tepeye çıkar. Oğlak burcu insanı çok hırslıdır. Olayları başlattığı an sonuçları zaten kafasının içinde hazırdır. Hangi işi, mesleği ya da konuyu seçerse seçsin, daha başladığı anda yönetimi eline almayı düşünmektedir.
  iyiki oğlağım :))

 • Oya Okur
  Oya Okur 24.01.2009 - 22:03

  tanıdığım iki oğlak var ve ikisiyle de anlaşamıorm.aslında anlaşıorum da beni deli ediolar.sanki hep bıkkınlar aman ne olursa olsn havasındalar.pasifler,hırs yok ve kendi kafalarında kurdukları şeye inanıyolar.sanki sürekli birinden bi direktif almaları gerekio aksi halde hareket edemiolar.ama ikisini de seviyorum bu oğlakların.uysal oluolar çünkü.

 • Ferhan Türkoğlu
  Ferhan Türkoğlu 18.11.2008 - 01:04

  Burcunun boyu biraz kısaymış kıza lakap takmışlar oğlak burcu demişler. ayıp ama kızın gururuyla oynamayın.

 • Kara Dut
  Kara Dut 10.09.2008 - 16:37

  çalışkan, inatcı, kararlı, zeki, bir o kadar duygusal,sessiz kişilrdir.............herşey iştir onlar için,,,,,,,,,,,,,,,bende oglagımmmmmmmmmmmmmmm

 • Kezban Gezici
  Kezban Gezici 12.02.2008 - 09:32

  benim burçum ben çunku beb oglagım(F)

 • Büşra Deniz
  Büşra Deniz 06.12.2007 - 13:04

  saf insanların burcudur.. nereye çekseniz gelen tiplerdir.. gereksiz bu burç :)))

 • Leyla Şenkal
  Leyla Şenkal 25.09.2007 - 10:49

  İnatçı keçi seni. Seni gurur budalası, pire için yorgan yakan şapşal seni. Dobralıkla patavatsızlığı bunun kadar karıştıran başkası yoktur şu cihanda. Her an bir siniri krizi geçirmeye müsaittir. Onun için o daha iyi, bu daha kötü gibi bir ayrım genelde yoktur. İki şey arasında kıyas yapamayacak kadar absürt ve gereksiz bir insandır. Bu nedenledir ki, çok mecbur kalmadıkça saçlarınızın yeni şeklini, kıyafetinizde yaptığınız değişikliğin nasıl olduğunu, bu rüküşten veya daha doğrusu bu garip insandan başka birine sorsanız iyi edersiniz. Yani biraz kaz kafalının tekidir. Onun aklı fikri arkadaşlarıdır. Sonra da onlardan yer nanayı, görür Hanya’yı Konya’yı. Özel hayatının didiklenmesinden hiç hoşlanmaz. Sanki kimin umurundaysa, bunun kendi gibi sıkıcı kurallarla boğulmuş özel hayatı. Eğer bir filmi onunla birlikte izleme gafletine düştüyseniz şayet, size durup dururken, oyuncunun en son ne söylediğini sorar. Filmin her sahnesinde yorum yapar, o da olmadı absürt bir şey bulur kafanızı karıştırır. Olmadık yerde güler, olmadık yerde soru sorar. Onu sorar, bunu sorar... Sanki mezar taşına yazdıracak, yıllarca bilmem kimlerin canına tak ettirip öğrendiği onca gereksiz bilgiyi.

 • Keman Cı
  Keman Cı 14.06.2007 - 14:58

  oğlak burcu kadınlarını bilemem ama.. erkeği çok ama çok çekilmez oluyor :)
  katlanmak ve kaldırmak çok zordur..

  ama bir o kadar da zeki, kararlı, karakterli burçtur..

 • Labi Durla
  Labi Durla 07.04.2007 - 01:54

  olum sen tutucu risk almaktan kose bucak kacan birisin. boyle biri dunyada ne diye yer isgal ederek besin kaynaklarimizi tuketir hala anlamam. soyle etrafina bi bak bakalim kayda deger hangi insanin oglak burcundan ciktigi gorulmus?

 • Mehlika Ersan
  Mehlika Ersan 18.03.2007 - 23:20

  oğlak olmak ne zordur bir bilseniz. eğer bir oğlaksanız bir kaç işle birden meşgul olmadan hayat sürdürmeye çalışıyorsanız, kendinizi çok işe yaramaz hissedersiniz. eğer bir kaç işle aynı anda meşgulseniz mükemmelliyetçiliğiniz yüzünden kendinizi yer bitirirsiniz ve hayatı ıskalarsınız, ertelersiniz ve her seferinde geç kalmışlığın acısını hissedersiniz gecenin bir yarısında işlerinizden arta kalan zamanınızda.

  burç kitapları sizin en kötü özelliğinizin sabit fikirlilik olduğunu söylese de gerçekte en kötü özelliğiniz geç kalmışlığınızdır acısını her daim hissettiğiniz.

 • Kürşat Aydın
  Kürşat Aydın 22.02.2007 - 22:52

  mutlak suretle poh poh lammaya ihtiyacı vardır.dostluk, arkadaşlık çizgilerini çok iyi belirler kesin net bir tavırları vardır asla geri dönmezler suyuna giderseniz arkanızda her koşulda yanınızda olacak koca bir ordu vardır.aldıkları karardan asla geri dönmezler.düşündüğünüzden çok daha fazla şüphecilerdir bırakın konuşmayı sizin bir bakışınızın,küçük bir hareketinizin altında size sormaksızın binlerce neden arayabilirler.insanların sarrafıdırlar hak ettiğinizden fazla değer vermezler.entrikada üstlerine yoktur salağa yatarlar kaybettiklerini düşünür ve öyle olduğunu zannedersiniz ama aslında kazandıkları zferlerden haberiniz yoktur.hürrem sultanı öğrencileri gibi kabul edersiniz ne olduklarını daha iyi anlarsınız

 • Gülçin Yalçın
  Gülçin Yalçın 13.02.2007 - 21:14

  Bir Oğlak'a mı aşıksınız?
  Tam bir işkolikle berabersiniz; ancak onu yanlış anlamayın. O size paranın satın alabileceği en güzel hediyeleri bulmak için bu kadar çalışıyor ve ihtiyacı olan sizin destek ve ilginiz. Her an onun aklındasınız, bunu size çoğunlukla gösteremeyecektir ancak hislerinize güvenin.

  Kariyeri onun hayat damarı gibi ve en büyük rol de sırtını sıvazlayan partnerinin, ister kabul edin, ister etmeyin. Arada sırada size yönelttiği eleştirilerin dozunu bazen kaçırsa da son derece iyi niyetlie sarf edilmiş, sadece iyiliğinizi hedefleyen sözler bunlar. Esasında utangaç olduğunu siz zaten çoktan çözmüş olmalısınız ve ona eşlik etmeniz temel ihtiyaçlarından biri. Bir oğlakla beraberlik insandan çok şey götürebiliyor, kabul, ancak el ele verdiğinizde hedefiniz yıldızlardan aşağısı olmayacak ve biraz çabayla parıldamayı başaracaksınız.

  bknz. devlete millete hayrı dokunmak:Pp

 • Güngör Ekinci
  Güngör Ekinci 14.12.2006 - 13:31

  Oğlak burcu, benim gibi mükemmellerin burcudur.

  Bizler, yani muhteşem oğlaklar, hayat, başarı ve zor işlerden zaferle çıkmaya duyulan bir açlıkla kutsanmıştır.Ellerini attıkları her işten başarı ile çıkarlar.İlk başta soğuk görünselerde insanlar onları tanıdıkça sever.Kendilerinden emin halleri, objektif düşüncleri, kararlılıkları,azimleri ile karşılarındakileri kendilerine hayran bırakırlar.
  Onlar sadık bir sevgili, eş ve iyi bir arkadaştır.Güneşe hasret bir tarihte doğdukları için en çok yaz mevsimizi severler.......

 • Halil Kaya
  Halil Kaya 06.10.2006 - 11:35

  işte budur ya...oğlak benim burcum.....dürüstlük abidesi bi burç...oğlak insanının sevgisini kazanmak zordur ama severse ölümüne sever emin olun....bi o kadar da inatçıyızdır biz oğlaklar......kim ne derse desin benim burcum gerçekten mükemmel.....

 • Saliha Yadigar
  Saliha Yadigar 28.08.2006 - 22:31

  Yetenekli ve çalışkandır. Sanatçı ruhludur. Kardeşimden biliyorum.

 • Yıldız Demirel
  Yıldız Demirel 10.08.2006 - 13:21

  Burçlara inanmayan tek burç sanırım... :))))
  Hayır bi tane özelliğini taşısam inancam da yok... Ben oğlak burcunun bu evrendeki antimaddesimiyim neyim... :)) ..? ? ?
  Bu burcun ne kadar özelliği varsa tam tersi bende... :)))

 • Evren Değirmen
  Evren Değirmen 10.08.2006 - 13:11

  sadece burcum başka bişey deil.. inanmamda zaten burclara
  burc bana borc u cagriştiriyo:S

 • Devrim Öztürk
  Devrim Öztürk 05.08.2006 - 01:53

  Olumlu Yönleri: Çalışkan. Güvenilir. Kararlı. İstekli. Sabırlı. Azimli. İhtiyatlı. Disiplinli. Plancı. Espri gücü. Düzenli. Sebatkar. Azla yetinir. Zengin olur. Dayanma gücü yüksek. Sorumlu. İyi eş, iyi anne baba. Mülkiyet
  Olumsuz Yönleri: Eğilmez. Dik başlı. İhtiraslı. Kötümser. Kuşkucu. Kindar. Sert. Karamsar. Yalnızlık meraklısı
  Benim en iyi anlaştığım burçlardan :) Arkadaşımdan biliyorum, çok karamsar oluyorlar.Duygularını ustalıkla gizlerler.Mantıklı olmaya çalışırlar.Nede olsa Satürn gibi bir burç tarafından yönetiliyor.Çabuk sinirlenmez ama; sinirlenince gözü birşey görmez.İnatçı,kinci ve yine arkadaşımdan biliyorum çok kuşkucu oluyorlar(Aslında bir akrep olarak onları çok iyi anlıyorum.) Dürüsttürler,güvenilir olurlar.Yapılan bir araştırmaya göre dinine bağlı insanlrın çoğu bu burçtan çıyormuş; çünkü tutucudurlar.İyi anlaştığı burçlar:boğa,başak,balık,yengeç(zıtlaşarak, çünkü zıt burcu :) ve akrep...Nese ben oğlak burcunu çok seviyorum yaa. :)))

 • Merlin Xn
  Merlin Xn 05.08.2006 - 00:13

  2 kişi biliyorum ki biri ben; diğeri bende saklı.

 • Ra
  Ra 22.07.2006 - 11:35

  hade be cekemiyon ;)

  Sana inatçi diyorlar diye üzülme. Onlar senin istikrarina giptayla bakip,
  senin yarin bile edemeyen kisiler. Dürüstlük senin burç genlerinde var.
  Bütün alimler, bilginler genelde oglaktir. Oglak burcu olmak bile, tek
  basina bir sereftir. Hatta oglak burcu olarak dogamamis kadersizler için,
  oglak burcunu birinci dereceden akrabasi olmak bile ayri bir sereftir. Sen
  kivrak zekanla, zaten her zaman bir sifir öndesin.
  bAK ne diyoo.. :)))))

 • Fikret Eker
  Fikret Eker 01.07.2006 - 03:24

  Zor burc..maddiyat ve kariyer duskunlukleri asktan uzak tutar..ozgurlugune duskun ve inatci olmalari cıldırtır.Duygularını anlayamazsınız saklar.

 • Şekerrîz
  Şekerrîz 30.06.2006 - 04:20

  Her insan evlâdı gibi, çok güzel ve iyi özelliklerle birlikte kötü ve çirkin özellikleri de barındırabilen burç.

  Kadınını tanımıyorum. Erkeğinden de bir tane tanıdığım oldu, burnumdan getirdi..

  Pek çok sevilesi insandır, 'kendini bu kadar sevdirmeyi' çok sever.. Yalnız, egosunun gücünden midir utangaçlığının saflığından mı bilinmez, karşısındaki kişiyi hayatının neresine koyduğunu asla göstermez, kişiyle açık ve net konuşmasını sevmez..

  Böyledir işte..

  Nokta.

 • Ra
  Ra 14.06.2006 - 17:03

  benim burchum :)
  devamlı benim dıyenlerın burcu..

  Çok güçlü ve gururlu kadinlardir.
  Çok kararlidir.
  O bir işkoliktir.
  Sevgiye çok önem verir.
  Özgürlügüne düskün bir kadindir.
  Çok hassastir.
  Katir kadar inatçidir.

 • Nerminözdemir
  Nerminözdemir 20.04.2006 - 00:41

  olmaz olası burç.bencillerin,ikiyüzlülerin,gamsızların,sorumsuzların,incelikten mahrumların şahane dünyasında oğlak burcundan olmak.kahır,dert..

 • Gülay Atik
  Gülay Atik 05.04.2006 - 14:34

  oğlak burcu bence kolayca bunalıma girmek demek

 • Yahya Civar
  Yahya Civar 03.04.2006 - 18:25

  Oğlak burcu; Tenkit ve alaylı sert sözler onu yaralar. Hafızası müthiştir, hiçbir şeyi unutmaz, zamanla taşları yerine koyacaktır. Onun mantığı, zekası ve görüş gücüyle hiç başedilmez. Sesini yükseltmeden çok ağır cevaplar verebilir.

 • Serap Çeçen
  Serap Çeçen 30.03.2006 - 13:52

  Oğlak burcunun tüm özellikleri

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz 06.02.2006 - 09:59

  başının ağrısından, kötümserliğinden, kendine olan aşkından, kararlılığından, ahlak anlayışından, sevdiklerinin herşeyi olmak istemesinden, ideallerinden kimi zaman nefret etse de onları hep cebinde taşıyan kişidir...

 • Musa Okur
  Musa Okur 15.12.2005 - 15:37

  inatçılığın bu kadarı kendimden biliyorum....

 • Sid
  Sid 12.12.2005 - 13:38

  walla benim burcum, ne zaman maceracı havai bişey yapmak istedimse hep beni engelleyen burçtur. Başka bir burç olmayı tercih ederim. Çünkü dürüstlük ahlaklı olmak bu devirde para etmiyor. Ne iş için ne de kızlar bu özellikleri pek gözününde tutmuyolar. Yalaka olacaksın, palavralar sıkacaksın ki milletin gözüne, kalbine giresin...Keşke böle bir yaratık olsaydım :)

 • Nerminözdemir
  Nerminözdemir 05.12.2005 - 15:44

  şahsıma ait bir özellik olduğuna göre ne olduğunu en iyi ben anlatırım.şöyle birşeydir:mükemmellikle kodlanmış doyulmaz enayilik.

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz 15.09.2005 - 11:11

  Bazen dünyayı ele geçirmeye kalksa da sonunda dürüstlüğü onu yola sokar ve alınterinden başkasının hayır getirmediğini bilir.

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz 07.09.2005 - 18:38

  demek ki onları anlamayan ama anlamış gibi yapanlar var...

 • Gülcan Yılmaz
  Gülcan Yılmaz 07.09.2005 - 18:06

  demek ki hep aynılar.

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz 07.09.2005 - 17:47

  hep aynı laflar...

 • Gülcan Yılmaz
  Gülcan Yılmaz 07.09.2005 - 17:40

  kararlı, takıntılı, sıkıcı, inatçı olur bunlar.
  en büyük hatası sevdiği kişiyi gün geçtikçe daha çok seviyor olmasıdır.
  sert görünüşü bu yüzden yediği ve geç farkettiği kazıklardandır.
  genelde sevilir ama kızdırmaya gelmez.
  akreple iyi arkadaş olur, koçla hiç geçinemez.
  dürüsttür, melankoliktir, güvenilirdir.
  bir yavru keçi al, koy bunun yerine farkı anlamazsın.
  beeeee der durur sadece.

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz 01.09.2005 - 16:45

  olamazzz! ! ! !

 • Ece Coşkun
  Ece Coşkun 01.09.2005 - 16:08

  Ben :))

 • Saadet Erdoğdu
  Saadet Erdoğdu 16.08.2005 - 14:23

  Oğlak burcu deyince genel olarak birçok olumsuzluk akla geliyo: kararsız,inatçı,sabırsız,çekilmez,ciddi(suratsız) vs..yahu kardeşim en güvenilir burç oğlaktır,en sadık olan da oğlak,sonra başarılı,akıllı,mantıklı...daha ne istiyosunuzzzzz....(Ben bir oğlağım :)

 • Saadet Erdoğdu
  Saadet Erdoğdu 16.08.2005 - 14:19

  Memnones diye bir arkadaş oğlak burcunun en mümin başak burcununda en dinden uzak burç olduğunu yazmış(diğer sayfalardan birinde) Ben nolacam kardeş onu yazmamışsın.Benim burcum oğlak yükselenim de başak.Ben neyim:(ne idüğü belirsizmiyim neyim :)

 • Melek
  Melek 15.08.2005 - 11:36

  %90 beni yansıtıyor.

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz 18.07.2005 - 13:59

  mıy mıy başak, deli ikizler ve dengesiz terazi bilem en çok okunanlarda! kahrolsun oğlak burçlarının anlaşılamaz sıkıcılığı! sıkıcıyız kabul ediyorum...hem de suratsız:(