Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

lustral sizce ne demek, lustral size neyi çağrıştırıyor?

lustral terimi Burak tarafından tarihinde eklendi

 • Kenan Kervancıoğlu
  Kenan Kervancıoğlu

  İlacı alalı bir hafta oldu ilk hafta yarım tablet kullan dedi doktor...ikinci hafta birer tablet alırsın dedi...bakalım ne sonuçlar alıcam..takipte kalın :)

 • Kadir Alış
  Kadir Alış

  siteye yeni üye oldum tam olarak konulara hakim değilim ancak benim şikayetim sadece cinsel konuda isteksizlik veriyor bayağı uğraştırıyor diğer konularda çok ama çok mükemmel hale getirdi beni sinirlenmeyi aşırı tepki vermeyi önledi olumsuz düşünme yani şzofrenik haraketlerden uzaklaştırdı pozitif düşünce yoluna sevk etti 1 yıldır düzenli kullanıyorum çok memnunum.Ama cinsel konudan şikayetciyim saygılarımla.

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  bağımlılık yapmayan (yeşil reçete ile verilmiyor) bir antideprasan.yine de doktora gitmeden kullanmayın.

 • Yasemin Aral
  Yasemin Aral

  Ben 2 aydır kullanıyorum takıntılarım vardı temizlik hakkında görünmeyen tozları bile görüyordum bana şimdilik çok etkisini gördüm ama kullanan arkadaşlara sormak istiyorum ilacı kullanırken kilo alanınız varmı

 • Sinem Kayafoğlu
  Sinem Kayafoğlu

  Kullanmakta olduğum antidepresandır. Sakinleştirdiği ve bin kere ağlayacağım duygusal filmlerde bile ağlamamama neden olduğunu gözlemledim. Aslında amacım bu değildi ama bunu amaçlayanlar varsa kullansınlar. Sinirlenmeyi engelliyor ve diğer üyelerin de belirttiği gibi tepkisiz ve mutlu kılıyor. Henüz dikkatimi toplamamda bir yararı olmadı, olacak gibi de durmuyor. (6 ayı aşkın süredir kullanıyorum.)

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Herhalde bu zamana kadar kullanmadığım tek antidepresan.. :))

 • Gülbeyaz Yeşil
  Gülbeyaz Yeşil

  ben lustral'ı sadece uyku bozuklugum oldugu için kullanıyorum; ama merak ettigim şey ise bu ilacın içinde uyuşturucu olup olmadıgı...ve kan ve idrar tahlili yapıldıgında uyuşturucu gibi bir madde çıkar mı? tahliller yapılmadan yarım tane içmiştim...etkisinide merak ediyorum yani kaç saat,kaç gün gibi...yardımcı olursanız çok sevinirim...şimdiden herkese teşekkür ederim..

 • Eda Taşpınar
  Eda Taşpınar

  merhaba arkadaslar ben yeni mezun bir psilogum ve bitakım sorunlardan sonra evde bulunan ilaçlar arasından dün gece lustralı sectim dün gece hayatımda bi dönüm noktasıydı ve evet antıdepresan tavsiye ettiğim hastalarımın içine dahil oldum tek sıkıntım ilacın kilo aldırması.ne olursa olsun ne kadar zor durumda kalsakta hiç bir zaman bir ilaç cözüm değildir nevroz tedavilerinde ii günlerr..

 • Yunus Yunus
  Yunus Yunus

  bu ve benzeri ilaçların gerçek anlamda tedavi ediciliği ayları aldığı unutulmaması gerektiği vede özelde bu ilaç için yan etkisi nedeni ile de tüketildiği bilinen en büyük gerçeketir..

  uyku sorunu olanların atarakstan sonra edindikleri ilaç adı

 • Serdar İşen
  Serdar İşen

  lustral bir antidepresan ilacıdır

 • Bahadırhan Karakoç
  Bahadırhan Karakoç

  Lustral ya da başka marka Sertralin ihtiva eden ilaçlar(örneğin serdep,seralin gibi) ağırlıklı olarak 50 mg. ı piyasada mevcuttur.Depresyon ve Obsesif-kompulsif bozukluk tedavisinde güvenle kullanılır.Çocukta da erişkinde de rahatlıkla kullanılabilir.Gerekirse günde 100-200 mg.bile rahatlıkla kullanılabilir.

 • Nurcan Biricik
  Nurcan Biricik

  normalde sebat eden, güçlü biriyseniz ama yine de depresyona yenildiyseniz bırakın lustralı.. çünkü sizin gibi birinin depresyonuna tık demez! midenizi bulandırır durur. yok seratoninmiş falan.. laf.. mallaştırır ancak. siz en iisi diazem alın. işte o zaman uzaklaştırmak istediğiniz ne varsa uçuverir..

 • Fatma Zehra Hapil
  Fatma Zehra Hapil

  bildiğim kadarıyla lustral çocuklarda ve yaşlılarda fazla tavsiye edilen bir ilaç değil. eğer bilgisine güvendiğiniz bir doktorsa elbette bize söz düşmez ama eğer bir takım menfaatler için yazıldığına dair şüpheler varsa içinizde kullanılmamasını tavsiye ederim. (benim bildiğim kadarıyla yarım dozdan fazla başlanmamalı yavaş yavaş artırılmalı bu ilaç)

 • Fatma Zehra Hapil
  Fatma Zehra Hapil

  lustral prozac,aurorix, remeron..vs gibi ilaçlar arasında işe yaradığına inandığım ve gözlemlediğim tek antidepresan. seratonin düzeyini artırarak mutlu hissetmesini sağlar ve konsantrasyon düzeyini artırır insanın..

 • Hanım Altay
  Hanım Altay

  merhabalar benim 10yaşındaki oğluma doktor lustral yazdı.bende daha önce çok düzenli değil ama kullandım.oğluma daha başlayamadım.endişeliyim aynı dozda 10 yaşındaki bir çoçuk kullanabilirmi bilgisi olan cevap yazarsa sevinirim

 • Can Savaseri
  Can Savaseri

  Lustral ı daha yeni içiyorum başım dönüyor ve midem bulanıyor daha yeni başlıyorummmm ileride nasıl ilaç olduğunu anlıyacağız

 • Huseyinavni
  Huseyinavni

  depresyon

 • Aslı Eren
  Aslı Eren

  çok natural,başarılı bir antidepresan...
  Olaylara bakışınız çok ılımlı ve daha sabırlı daha sakin olmanızı sağlıyor.Kesinlikle mutlu bir modda oluyorsunuz,ama uyuşturucu özelliği olmayan çok iyi bir ilaç...Bir ara günde1/2 adet alıyordum,faydasını gördüm..

 • Ülkü Tunçer
  Ülkü Tunçer

  sakinlik, hoşgörü, bol uyku, ılımlı ilişkiler, sabırlı dinleyişler...

 • Alper Kayhan
  Alper Kayhan

  nasıl derler en iyi arkadaşım. o olmadığında kesinlikle bir eksiklik hissi uyandıran bir anti deprasan.

 • Seçkin Bilici
  Seçkin Bilici

  ne işe yaradığı ancak bırakıldığında anlaşılan anti depresan...seratonin uyarıcıları içermez..alkolle alındığında kafaya kafa katmaz.panik atak ve obsessif kompulsif bozukluk tedavisinde kullanılır...28lik kutusu 50 küsür milyondur...çok pis ağız kuruluğu yapar bi de başlarda...sonra geçer..

 • İsgalci Güzel
  İsgalci Güzel

  anti depresan ilaç.