Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

lucifer sizce ne demek, lucifer size neyi çağrıştırıyor?

lucifer terimi Ultimate tarafından tarihinde eklendi

 • hazerti lucifer
  hazerti lucifer

  yorumlar tam benlik her okuduğum yorum beni bana anlatıyoyor resmin yorumlarda kendimi gördüm bi kusuruum vaersa affoda

 • Aşk Olsun
  Aşk Olsun

  lucifer mitolojide türemiş bir kahramanın adıdır. bu kahraman asi baş kaldıran arıkçı aykırı. akan suyun yatağını değiştirmek isteyenlerce bu gün sahiplenilmektedir. şu iyi bilinmelidir. ki yer yüzünde olup biten her şeye rabbim karar verir hatta evrende .lucifer kötü insanların kendisine paravan yaptığı bir mittir. sen kötülüğü diledin diye kötülük yapamazsın. ama dilemen de zaten yeterince kötüdür. zaten imtihanımız tam da bu noktadadır.kötülüğü mü iyiliği mi dileyeceğiz.

 • Saliha Adalan
  Saliha Adalan

  Lucifer eski Romalılarda Venüs yıldızının adıdır.O çağda aydınlığı,ışığı,bilgiyi ve başkaldırıyı getiren ilah olarak kabul ediliyordu.Şeytani kabul görmesi ise Bir babil kralının tanrıyı geçmek iddiasıyla kendini luciferle özdeşleştirmiş zamanla bu iddia onu mitolojideki ışık taşıyan ilah olmaktan çıkarıp tanrıya karşı gelen tanrının sırlarını insanlara taşıyan bir asi meleğe dönüştürdü yani şeytanlaştı.Ortadoğu inançlarında bir şeytan yok.En az üç şeytan var.1-iblis 2-satan 3-lucifer Daha başkalarıda var aslında (mefisto,belzebut,belial)

 • Cigdem Sayim
  Cigdem Sayim

  lucifer hristiyan inancına göre;
  tanrının meleklerinden biridir tanrı insanları meleklerden üstün tutmuştur lucifer insanoğlunun mükemmel olmadığını et ve kemikten yaratıldığını ve itaat etmek
  istemediğini söyleyip kendi şeytanı yaratmıştır.
  bunun üzerine tanrı luciferi cehennemin en derinliklerine hapsedip
  666 tane mühür ile mühürlemiştir
  yine hristiyan ınancına göre;
  luciferin yarattığı ilk şeyanlar 66 adetmühürü kırabildiğinde lucifer serbest kalıcak diğer mühürleride kırıp kıyametin gelmesini sağlayacaktır.

  faydam olmuşsa ne mutlu :)

 • Emre Şahin
  Emre Şahin

  benim bildiğime göre hristiyanların inanışına göre şeytanı çağrıştırıyor ve şeytanın oğlu olarak biliniyor.

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Seksenlerin en popüler bilim-kurgu dizilerinden 'Savaş yıldızı Galaktika' (Battlestar Galactica) 'daki, Saylonluların lideri Baltar'ın yardımcısı olan, korkunç görünümlü robotun adıdır..

 • İsa Can
  İsa Can

  damalı tekgöz ve deccal in geleceği ile plan kuran insanlar ve ifretler arasındaki aracı

 • Yiğitcan Mert
  Yiğitcan Mert

  Slm ben lucifer ismini nick olarak kullanıorum yani orda burda şurda oyunlar bile bu nicki kullanıorum hatta bazen duvarlara yazı yazarken bile lucifer yazıyorum. Peki bu kötü bir şeymi yani yazmamam gereken birşeymi nede olsa kötülük yapmış bir şeytan ismi bu? ? ?

 • Sevilay İnan
  Sevilay İnan

  lucifer holland da kiprit demek.:D

 • Buğra Apaydın
  Buğra Apaydın

  Lucifer Araştırdığım KAdarı ile ve bildiğim Kadarı ile Şeytanın cennetten kovulmadan önceki adı imiş Işığı Getiren Anlamına geliyormuş

 • Sen Ve Ben
  Sen Ve Ben

  LUCİFERİN KUYRUGUNA UÇURTMA BAGLADIM YAŞASIN KÖTÜLÜK

 • İlker Kara
  İlker Kara

  Günahsız kainatı,Meleklerin hocasını,Lain olmadan önce ki Şeytanı.

 • Mikael Beyazadam
  Mikael Beyazadam

  Şeytan, günaha düşmüş görkemli bir melektir: Şüphesiz Tanrı, başlangıçta Şeytan diye kötü bir varlık yaratmamıştı. Şeytan, önceleri Tanrı'nın yaratmış olduğu parlak ve öncü meleklerden biriydi. Tanrı' nın melekler ordusunda çok önemli bir yeri ve görevi vardı. Ama bu kutsal varlık, bilemediğimiz nedenlerden dolayı yüreğinde gurura, kıskançlığa yer verip, aynı Tanrı gibi yüce olmaya özlem duydu. Bu emel doğrultusunda da eyleme geçip, Tanrı'ya isyan edince Şeytan durumuna geldi. Bu isyanına önce birçok meleği, daha sonra da insanları kattı (Esinlenme 12:4) . Bu nedenle ona ‘Şeytan' karşı koyan veya düşman, onu izleyen meleklere de 'cinler' adı verildi.

 • Begüm Su
  Begüm Su

  şeytanın insanlıktan önceki adı bildiğim kadarıyla...

 • Drag Bonfire
  Drag Bonfire

  şeytan çıkmazı ve mickey rourke..

 • Uygar Tur
  Uygar Tur

  valla Lucifer bana benim eski kız arkadaşımı çagrıştırıyor! ! ! !