Kültür Sanat Edebiyat Şiir

kalbimin efendisi sizce ne demek, kalbimin efendisi size neyi çağrıştırıyor?

kalbimin efendisi terimi Mustafa Koca tarafından tarihinde eklendi

 • Maya Naz
  Maya Naz

  Sen Kalbimin Zarif Efendisi...Gönlümün Turuncu Kedisi...Sevgisiyle beni büyüten güzel adam...Aynam,silahım,kitabım...Uçsuz bucaksız okyanusum...Derin sularda ganimetim...İçimde çoğalan nazlı sevdam...Sabırlı öğretmenim...Kordan alevim...Gözlerin tünelimdir,ilelebet içinde beklediğim...Gizemli,Bilgin harelerinde evreni çepeçevre kuşatan davetkar bir şarkıdir gizi... Sanki en kuytulardan gelen ve beni amansızca çağıran bu ses; çığlıklar atarak birbirini kucaklayan bir med-cezir mi?

 • Mustafa Koca
  Mustafa Koca

  En iyi senaryo, en iyi yönetmen ve en iyi yardımcı kadın oyuncu dallarında ödül alan eşsiz müziğiylede unutulmayan bir film.

  Aldığı ödüller - 7.Antalya Film Festivali:

  Kalbimin Efendisi (1970) Ertem Eğilmez / En İyi Yönetmen

  Kalbimin Efendisi (1970) Lale Belkıs / En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  Kalbimin Efendisi (1970) Sadık Şendil / En İyi Senaryo

  Ve ne yalan söyleyim beni bu tür filmlerde en çok çeken filmin müzikleri. Müziğini unutmuşlar ama onuda biz tamamlıyalım.

  En İyi Müzik (1970) Kalbimin Efendisi - Beste,Güfte: Sadık Avcı /

  Okuyan: Esin Engin
  .

 • Ece Özdemir
  Ece Özdemir

  Sen kalbimin zarif efendisi...Allahın bana sunduğu bir şans...Cesaretine, güler yüzüne, aklına, merhametine hayran olduğum...Zor bulduğum ve bırakmak istemediğim...Bir sonraki adımda ne olur bilmem...Ama bugünüm de olmasını istediğim...İnsanın hayatında, gözlerinde kaybolduğu, bütün dertlerden, sıkıntılardan arındığı, huzur bulduğu birinin olması ne hoş...Pozitif enerji ile dolu olup, mutluluğu hissettiğim...Gargamel ruhlu insanlara bile, bunlar da düzelebir diye olumlu düşünmeme neden olan kişi...
  Yarın ne olacağının önemi yok...Ben bugünün tadını çıkarıyorum...Hep olumlu şeyler düşünüyorum hayatımla ilgili...Bazen bir saniye binlerce yıl demekmiş...
  İşte, kalbimin efendisine bunları düşünüyorum...Bulduğum vakit iletilmek üzere diyorum...)))