Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

Garip Ozan sizce ne demek, Garip Ozan size neyi çağrıştırıyor?

Garip Ozan terimi Mustafa Nihat Malkoç tarafından tarihinde eklendi

 • Safira El-azizi
  Safira El-azizi

  neo- ozan

 • Seyhan Kurt
  Seyhan Kurt

  ülkücü hareketin en önemli timsahlarındanmış yiğit mert şanlı ve gerektiğinde bir kaset çıkarmak gerektiğinde gözünü bile kırpmayan

 • İlknur Gülsen Dağlıoğlu
  İlknur Gülsen Dağlıoğlu

  1958 yılında Mardin'de doğdu.1984 yılında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesini bitirdi.TEK Genel Müdürlüğü,İnşaat Dairesi Başkanlığında Jeoloji Mühendisi olarak çalışan Şimdi, evli ve iki çocuk babasıdır. 1975 yılından beri çalışmalarını profesyonel olarak yürüten Sait Şimdi,ülkemizin değerli Halk Ozanları Reyhani,Murat Çobanoğlu,Şeref Taşlıova gibi sanatçılardan sahne,aşıklık ve şiir konusunda uzun bir süre pratik ve teorik çalışmalar yapmış ve Türkiye genelinde GARİB OZAN olarak tanınmaktadır.7 OCAK 2004 günü ani bir rahatsızlık sonucu yaşama veda eden (Garib Ozan) M.Sait Şimdi, onu çok seven iyi ve güzel insanlar tarafından çeşitli İnternet Sitelerinde ve Antolojilerde her gün anılmakta ve kalplerimizde yaşatılmaktadır. Garib Ozan’ın Bizim Ocak, Ülkü Ocağı, Türkeli ve Kurultay gibi gazete ve dergilerde Milliyetçi-Ülkücü camiaya yönelik çeşitli yazıları ve araştırmaları yayınlanmıştır. Ayrıca Avrupa’daki Ülkücü kuruluşlar tarafından çıkarılan yayınlarda da çalışmaları vardır.

  ESERLERİ
  1987 Müzik Magazin Şarkı Sözü yarışmasında 1.cilik, 1987 Müzik Magazin Beste Yarışmasında final, 'Gazete' gazetezinde Şarkı Sözü yarışmasında Mansiyon, 1990 Devlet Bakanlığı Çocuk Şarkıları Yarışmasında mansiyon, 1992 Malatya Kayısı Festivali Beste Yarışmasında Mansiyon, Ayrıca Türk Sanat Müziği formunda bestelenmiş 15 adet şiir (3 adet TRT denetim onaylı) Özgün,Türk Sanat Müziği,Arabesk gibi formlarda bestelenmiş ve yayınlanmaya hazır 30 adet beste çalışması bulunmaktadır.


  M.H.P VE ÜLKÜ OCAKLARI’NDA GARİB OZAN TARAFINDAN ŞİMDİYE KADAR YAPILAN ÇALIŞMALARIN DÖKÜMÜ
  1- Ülkücü Hareket içerisinde çıkarılmış bulunan ilk müzik kasetinin sahibi, (1975)
  2- Türkiye’de ilk defa seçim propaganda çalışması için MHP’ne seçim şarkılarından oluşan seçim kaseti yapılması, (1977)
  3- Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından hazırlanan Kanımız Aksa da Zafer İslam’ın ve Ülkü Yolu adlı kasetlerin ses kayıtları ve dağıtımı, (1977-1980)
  4- Kızıl elma 1-2 kaset çalışmalarında besteci, söz yazarı, yönetmen, (1994-1997)
  5- 1998 yılı genel seçimlerinde MHP GENEL MERKEZİ tarafından hazırlanan İktidara Doğru MHP adlı kasette;
  * Devlet Geliyor Devlet adlı eserin söz yazarı ve düzenlemesi,
  * Anadolu Uyanıyor adlı eserin söz yazarı,
  * Söz konusu kasetin yönetmenliği ve stüdyo çalışmaları...
  6- 2002 Genel Seçimleri için MHP Genel Merkezi tarafından resmi olarak kullanılan “Sevdamız Türkiye” adlı kasetin içinde yer alan 9 adet eserden 7 adet eserin söz yazarı, besteci, aranjör ve yönetmenliği. Aynı zamanda bu kasetin kapak dizaynı, çoğaltımı ve anahtar teslimi olarak hazırlanması.
  7. Ayrıca Yurtiçi ve yurt dışındaki Ülkücü kuruluşlar tarafından organize edilen bir çok müzik,eğlence, toplantı, miting ve kurultay gibi faaliyetlerde yer almıştır.

 • Mehmet Demir
  Mehmet Demir

  Bence o Ülkücü hareketin en önemli timsallerinden. Asla unutulmayacaklarından ve dili gönlünü anlatan güzide üstadlardan birisi.. Saygı sevgi ve Rahmetle anıyorum.Allah geride kalanlarına sağlık sıhhat versin.

 • İlknur Gülsen Dağlıoğlu
  İlknur Gülsen Dağlıoğlu

  Babam benim biricik babam...
  Ülküsünü vatanını sevmeyi öğreten, haysiyetli şerefli yaşamayı gösteren, onurlu gururlu evlatlar yetiştiren canım babam benim...
  Seni Öyle çok özledimki bilemezsin....

  Uzaklardan beni duyarmısın bilmem ama bilki seni çok seviyorum...

 • Emrah Emrah
  Emrah Emrah

  1958 yılında MARDİN'de doğmuş.1984 yılında ANKARA ÜNİVERSİTESİ /FEN FAKÜLTESİNİ bitirmiş,TEK Genel Müdürlüğünde Jeoloji mühendisliği de yapmış olan,fakat; Ülkücü ve Milliyetçi davaya olan sevdasından ötürü eline sazını alıp diyar diyar TÜRK MİLLİYETÇİ'liğini anlatmış olan ÜLKÜ OZAN'larından birisidir. Asıl adı: Mehmet Sait ŞİMDİ 'dir. 7 ocak 2004 yılında ani bir rahatsızlıkla HAKK'a yürümüştür. Mekanı Cennet Olsun. (ayrıca; '.Garib Ozan kırk küsur yıllık kısa hayatına pek çok başarılar sığdırmış ender şahsiyetlerden birisiydi. Davasının yılmaz neferiydi. Bütün mesaisini bu uğurda harcamayı görev addederdi.Kısa ömrüne şu başarıları sığdırmış mümtaz bir şahsiyetti:
  1987 Müzik Magazin Şarkı Sözü yarışmasında birincilik, 1987 Müzik Magazin Beste Yarışmasında final, “Gazete” gazetesinde Şarkı Sözü yarışmasında mansiyon, 1990 Devlet Bakanlığı Çocuk Şarkıları Yarışmasında mansiyon, 1992 Malatya Kayısı Festivali Beste Yarışmasında mansiyon, kazanmıştır.Ayrıca Türk Sanat Müziği formunda bestelenmiş 15 adet şiiri vardır.Bunlardan üçü TRT denetimi neticesinde onay almıştır. Özgün,Türk Sanat Müziği,Arabesk gibi formlarda bestelenmiş ve yayınlanmaya hazır otuz tane beste çalışması bulunmaktadır.')

 • Pusat Aydogdu
  Pusat Aydogdu

  ülkücüler olarak verdiğimiz davanın degerli ozanıdır allah rahmet eğlesin