Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • Garip Ozan02.01.2006 - 21:09

  1958 yılında MARDİN'de doğmuş.1984 yılında ANKARA ÜNİVERSİTESİ /FEN FAKÜLTESİNİ bitirmiş,TEK Genel Müdürlüğünde Jeoloji mühendisliği de yapmış olan,fakat; Ülkücü ve Milliyetçi davaya olan sevdasından ötürü eline sazını alıp diyar diyar TÜRK MİLLİYETÇİ'liğini anlatmış olan ÜLKÜ OZAN'larından birisidir. Asıl adı: Mehmet Sait ŞİMDİ 'dir. 7 ocak 2004 yılında ani bir rahatsızlıkla HAKK'a yürümüştür. Mekanı Cennet Olsun. (ayrıca; '.Garib Ozan kırk küsur yıllık kısa hayatına pek çok başarılar sığdırmış ender şahsiyetlerden birisiydi. Davasının yılmaz neferiydi. Bütün mesaisini bu uğurda harcamayı görev addederdi.Kısa ömrüne şu başarıları sığdırmış mümtaz bir şahsiyetti:
  1987 Müzik Magazin Şarkı Sözü yarışmasında birincilik, 1987 Müzik Magazin Beste Yarışmasında final, “Gazete” gazetesinde Şarkı Sözü yarışmasında mansiyon, 1990 Devlet Bakanlığı Çocuk Şarkıları Yarışmasında mansiyon, 1992 Malatya Kayısı Festivali Beste Yarışmasında mansiyon, kazanmıştır.Ayrıca Türk Sanat Müziği formunda bestelenmiş 15 adet şiiri vardır.Bunlardan üçü TRT denetimi neticesinde onay almıştır. Özgün,Türk Sanat Müziği,Arabesk gibi formlarda bestelenmiş ve yayınlanmaya hazır otuz tane beste çalışması bulunmaktadır.')

 • aşık sefai30.11.2005 - 11:20

  Aşık Sefai TÜRK-İSLAM ülküsünün,sazın tellerinde dile gelişi demektir.Tok bir sesle TÜRK'lüğe seslenen TÜRKüler AŞIK SEFAİ demektir bence.

  Ata oğuz bayrağını
  Yere düşürmeyin sakın
  Şehitlerin hayatına
  Şöyle dönüp de bir bakın

  İçim yandi diyenlere
  Bir yudum su verip de geç
  Gariplere aş, ekmek ver
  Sofrasını serip de geç.

  Gıybete söz diyenlerin
  Namerde baş eğenlerin
  Haram lokma yiyenlerin
  Gırtlağını tutup sıkın.

  İçim yandi diyenlere
  Bir yudum su verip de geç
  Gariplere aş, ekmek ver
  Sofrasını serip de geç.