Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

astrofizik sizce ne demek, astrofizik size neyi çağrıştırıyor?

astrofizik terimi Arthas tarafından tarihinde eklendi

 • Samet Gündoğan
  Samet Gündoğan

  Miktar fiziği anlamına da gelen, genelde bilim adamlarını uzayda kullandıkları astronomi ve fiziğin karışımıdır.

 • Rıfat Sevilgen
  Rıfat Sevilgen

  ALLAH' ARAYAN; İNSAN ' IN EN GÜZEL DÜŞÜ..İNSANI MUTLU EDEN EN HOŞ BİLİM DALI..CENNETİ VE CEHENNEMİ,VARLIĞI VE YOKLUĞU ARAŞTIRMAYI DENEYEN; İNSANIN EN MÜKEMMMEL DÜŞ'Ü..MUTLULUKLARIN -BENCE-EN HAZ VERENİ..İLGİLENDİKÇE ÇÖZÜME ULAŞILMAYAN,BİLGİLENDİKÇE BİLGİSİZLİĞİMİZİ KABUL ETTİRTEN TEK DAL...TEK BİLİM DALI....ASTRO FİZİK..ÜRKÜTÜCÜ BİR BİLİM DALI..! HER BABAYİĞİTİN BEYNİ İLGİLİ HOBİYE DAYANAMAYABİLİR..! FARKLI BİR BEYİN GÜCÜ İSTER...KISACASI BENİM GİBİ DÜŞÜNMEYİ SEVENLERİN EROİNİ..

 • Rıfat Sevilgen
  Rıfat Sevilgen

  beni ve düşüncelerimi anlatır..ben de fizikçiyim..'Allah'a ulaşmanın ensağlam,onurlu ve gerçeğe yakın olma yolu..'
  bir DÜŞÜNÜN.; DÜNYA'DASINIZ; TÜM BOYUTLARINIZDA GÖK CİSİMLERİ VAR-YILDIZLAR,GEZEGENLER VE TARİFSİZ KARADELİKLER...GÖRÜLEN VE VAR SAYILANLAR BUNLAR..AMA ASLA AÇIKLANAMAYAN (AT EĞERİNDEN,UZAYIN DÜZ OLDUĞUNDAN SÖZ ETMİYORUM..ZATEN BU TEZ ŞAŞIRMANIN VE ÇÖZÜMSÜZLÜĞÜN KENDİSİDİR..HAWWKING BURADA YANILIYOR BİLİYORUM..YANILIYOR..) VE KANITLANAMAYAN BİR VARLIĞI YAHUT YOKLUĞU AÇIKLAMAYI DENEYECEĞİM; ...YAŞADIĞIMIZ VE BELKİ DE (BİR KÜÇÜK İHTİMALDİR,BENCE,) UZAYIN,KAİNATIN İLK UZAYLILARI BİZLERSEK BİLE-Kİ DEĞİL- VAR OLAN GERÇEĞİN; YANİ VAR VE YOKUN SONU NERESİ..? SONUN SONU NERESİ..? ENKÜÇÜK VARLIKTAN(; MİKROPTAN VEYA ATOMDAN BAŞLAYARAK) DIŞA DOĞRU SAYISIZ MAKRO VE MEGA,CİGA DAİRELER ÇİZMEYİ DENEYİNİZ..HER DIŞ DAİRE; TÜM ÖNCEKİLERİ KAPSASIN....! ! ! ! ! ! ! ! ....NEREYE VARIRRSINIZ.? .ŞİMDİKİ MATEMATİKÇİLERİN VE' HOKİNG' İN TEZLERİNE VARIR VEYA VARIRKEN TAKILIRSINIZ..
  YER YÜZÜNDEKİ HİÇ BİR VARLIK HENÜZ BU SORUNA -SORUYA MANTIKLI BİR YANIT GETİREMEDİ..GETİREMEYECEK TE..BELİRTİLENLERİN HEPSİ DE BİRER TEZ DEN YORUMDAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR..FİZMATÇI VE ASTRO FİZİKÇİ OLAN HOKİNG; BENİM DÜŞÜNCELERİME TAKILIP KALIYOR...STİW E HOKİNG'İN YAPABİLECEĞİ BİR ŞEY MAALLESSEF YOK..! BANA BOŞLUĞUN BOŞLUĞUNU,YOKLUĞUN YOKLUĞUNU ANLATMAYI DENESİN...SONSUZLUK İŞARETİYLE NE GERÇEK ASTRO MATEMATİĞİN; NE DE KAİNATIN NE VEYA KİM OLDUĞUNU VEYA HİÇ OLMADIĞINI ANLATABİLECEK SEVİYEDE DEĞİL HEWKİNG..ÇÜNKÜ; BOŞLUĞUN BOŞLUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜM HER ZAMAN BAYILACAK GİBİ OLUYORUM...SİZ NE DERSİNİZ..; ? .İNŞALLAH YAZIŞIRIZ..BİLİMSEL TERİMLER KULLANABİLİRİM..TEŞEKKÜR EDER...HOŞ KALINIZ DERİM...SEVGİLERİMLE

 • Yorgun Fizikçi
  Yorgun Fizikçi

  stephen hawking

 • Alperen Kılıçkap
  Alperen Kılıçkap

  Gökfiziği, gök fiziği, astrofizik veya yıldız fiziği[1]; gökcisimlerinin fiziksel yapılarını, yani yüzey sıcaklığı, parlaklıkları, iç yapıları, atmosferlerindeki basınç gibi konuları inceleyen bilim dalıdır. Her gökcismi değişik fiziksel yapı ve konumlarda bulunur. Diğer deyimle astrofizik; fizik metotları ile gökcisimlerinin özelliklerini araştırır.

 • Azad Güler
  Azad Güler

  kozmolojiyi inceler. gök cisimleriyle ilgilenir.

 • Yağmur Bulut
  Yağmur Bulut

  Gök cisimlerinin tayflarını (beyaz ışığın, bir prizmadan geçtikten sonra ayrıldığı renkler) , atmosferlerini ve dolayısıyla iç yapılarını inceleyen bilim dalıdır.

 • Emrecan
  Emrecan

  nedense uzam-zaman kargaşası yada ilişkisi yada zırtapozluğu geldi aklıma... hastalıklı bi olay yannız...... cidden...

 • Mehmet Kaya
  Mehmet Kaya

  Astrofizikçi hakkında bilgi

 • Selman
  Selman

  Kainatın En Güzel Dersi

 • Özlem Koç
  Özlem Koç

  dünyanın yogunlugunu,yarıcapını gibi şeyleri hesapladıgımız kazık bi dersti.....

 • Hakan Yıldırım
  Hakan Yıldırım

  ilgili herşeyi Aiberg in kitaplarında bulabilirsiniz

 • Mustafa Gülerer
  Mustafa Gülerer

  gök cisimlerini fizik ilkelerine göre inceleyen bir bilim dalı.Astronomiyle içiçe...