Kültür Sanat Edebiyat Şiir

301 sizce ne demek, 301 size neyi çağrıştırıyor?

301 terimi Burak Can tarafından 29.09.2006 tarihinde eklendi

 • Asi Karikatürist Necva Kıyak
  Asi Karikatürist Necva Kıyak 23.03.2011 - 20:39

  TCK nun 301. Maddesinin yürürlükten Kaldırılmalı

  Düşünce özgürlüğü, devlet gibi düşünmeme özgürlüğüdür; kurulu düzeni sorgulamayı, gerektiğinde kınamayı ve mahkûm etmeyi de içeren bir özgürlük olarak demokratik düzenin kurucu bir unsuru ve vazgeçilmez bir şartıdır. Eğer bireysel özgürlük, çoğunluğun onaylamadığı görüşleri desteklemek ve savunmak, çoğunluktan farklı bir davranış yolu izlemek hakkını içermiyor ise, bu özgürlüğün hiç bir anlamı yoktur.


  Düşüncelerini beyan ettikleri için ülkemiz aydınlarını vatan haini suçlamalarıyla karşı karşıya bırakan, milliyetçilik ve vatanperverlik kisvesi altında ne amaçla hareket ettikleri belli olmayan bir takım kişi ve grupların terör ve linç ortamı yaratabilmelerine olanak sağlayan, Türkiye Cumhuriyeti adaletini ve mahkemelerini bu kişi ve grupların gizli emellerine kilitleyen, aydınların hedef gösterilmesine ve canlarıyla bedel ödemelerine yol açan Türk Ceza Kanununun 301. maddesinin TBMM tarafından YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILMASINI talep ediyoruz.

  Düşüncelerimizi Yasaksız, Korkusuz ve Tehditsiz Konuşup İfade Etmek İstiyoruz.

 • Aşık Mahzun İ
  Aşık Mahzun İ 12.10.2009 - 16:32

  301. madde

 • ´m e R n n`
  ´m e R n n` 25.08.2008 - 18:45

  oligarşinin kendini
  savunma silahı

 • Özgür Gündoğan
  Özgür Gündoğan 25.08.2008 - 12:12

  İfade özgürlüğüne yönelik bir tehdittir kısaca

 • Erkan Öner
  Erkan Öner 14.02.2007 - 22:56

  301 maddenin hünerleri daha bitmedi Türkiyedeki bazı kurum ve kuruluşların başında 301 madde var zaten örnekmi TÜRK silahlı kuvvetleri TÜRK hava kurumu TÜRK bank TÜRK iş Neden bazı diğer kurumların başın da TÜRKİYE CUMHURİYETİ varda bunların başında sadece TÜRK var bu diğer zümzereleri diğer sınıfları bölüştürmüyormu Madem ırkçı değilsiniz gelin Ülkemizin en önemli kuruluşu olan TSK yı TÜRKİYE CUMHURİYETİ SİLAHLI KUVVETLERİ yapalım tıpkı TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ gibi e tabi şeytan ayrıntılarda gizli

 • Erkan Öner
  Erkan Öner 14.02.2007 - 22:44

  301 bölücü bir yasadır Halkların eşitliğine aykırı bir yasa.
  1-Ne mutlu Türküm diyene
  2-Türküm doğruyum çalışkanım
  3-Türkün Türkten başka dostu yoktur
  4-Türkiye türklerindir
  5-Ya sev ya terket
  6-Türk öğün çalış güven
  Ya bunlar ne sen hem bunları söyle ondan sonra deki 301 madde böşücü bir madde değil Böyle saçmalıkmı olur kardeşim bu ülke bu toprakta yaşayan herkesindir herkes çalışkandır herkes doğrudur kerkesin kendi ırkıyla övünmesi hürriyeti vardır Hadi bakalım bende Ne mutlu Kürdüm diyene diyorum beni yakacakmısınız kardeşim ben kürdüm Türk olmak istemiyorum. Türkleri sadece kardeş ve dindaş bir millet olarak bilmek istiyorum.

 • Erkan Öner
  Erkan Öner 13.02.2007 - 22:33

  301.Tamamen ırkçı ve faşist bir yasa. Madem Türkiyede yaşayan her kes Türk sayılıyor o zaman sen Ermeni yada Kürt terimlerinden neden rahatsız oluyorsun be adam. Ya bizim bu Türkler ne kadar da mübarek ne kadar da eşi ve benzeri bulunan ve korunmaya muhtaç olan bir milletmişki onu korumak için yasa bile çıkarılmış. İnsan olun insan Kürt Türk Çerkez Arnavut Ermeni..........Ya siz bunlara insandır deme özürlümüsünüz. Madem o kadar üstün bir ırkız madem o kadar şanlı bir milletiz kişi başına düşen milli gelirimiz ne kadar varoşlarda yaşayan bırakın varoşları kent merkezinde açlıkla kıvranan Ege adalarını, Musulu Kerkük ü almaktan aciz kalmadıkmı. Koskoca imparator iken zevku sefaya dalıp vede ırkçılık nutukları atıp biz devirmedikmi..Türküm diyen mutlu olabiliyormu. Şimdi herkes aya kalkacak 10 cu yıl marşını okuyacaz ve sadece bu marş sayesinde ülkemiz dünyanın en ileri ülkesi olacak. Ha aman ha başka devletler ve milletler bu marşımızı çalmasınlar yoksa onlarda yükselir. Bu marşı korumak için de mi bi yasa çıkarsak mı ne? ? ? ? ? ? ?

 • Umut Begüm Karabulut
  Umut Begüm Karabulut 21.11.2006 - 17:12

  bi anda gündeme oturdu,nasi bi rakamsa! ..

 • Keremila
  Keremila 16.10.2006 - 22:13

  Satılmış bazı tiplerin ünlerine ün katan bir ceza maddesi.