Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Zinedine Zidane sizce ne demek, Zinedine Zidane size neyi çağrıştırıyor?

Zinedine Zidane terimi Elinin Körü tarafından tarihinde eklendi

 • Emrah Kağan
  Emrah Kağan

  Çok KAFA bi adam yau :)
  idolumdü,benden daha sonra emekli oldu.

 • Cem Sagol
  Cem Sagol

  futboluyla tarihe geçmişken ne olursa o olsun o harekti yapmamalıydı

 • Elinin Körü
  Elinin Körü

  Futbol hayatını güzel noktaladı :))

 • Nuri Gamsız
  Nuri Gamsız

  makyavelist materazzi’ye ötekileştirilenler adına,altın kafayı vuran insan.

  bkz. meşru müdafa

 • Atakan Kartaltepe
  Atakan Kartaltepe

  Sömürgeci Fransaya hizmet eden...zavallı...

 • İmran Tekin
  İmran Tekin

  zaten hayranıydım o attığı kafadan sonra hayranlağım kat kat arttı şiddet yanlısı değilim ama o kafanın bence çook büyük bir anlamı var helal sana zidane

 • Yasın Muco
  Yasın Muco

  cezayir asıllı, fransız top cambazı...az bişey teknikle müthiş fiziini birleştiriyo, bide o manyak yaratıcı zekası warya seyre deger

 • Elesem Ce
  Elesem Ce

  Zeynuddin, Cezayir’den Fransa’ya göç etmiş bir fakir müslüman ailenin çocuğu..

  Babası, (1954-61 arasındaki Cezayir İstiklal mücadelesinde, Fransa safında savaşan kişilere verilen isimle) ‘harki’ diye suçlanmış.. Ama, Zeynuddin, babasının asla ‘harki olmadığını ve onunla, ailesiyle ve kendi kökleriyle iftihar ettiğini’ söylüyor.

  Fransız takımının 11 oyuncusundan 6’sı, Afrika kökenli veya göçmen.. Fransız olanlardan Riberie’nin de ‘müslüman’ olduğu son anda ortaya çıktı..

  Maç başlarken söylenen ulusal marşı, Zidan başta olmak üzere, Afrika kökenlilerle Riberie’nin de söylemediği, dudaklarını hiç hareket ettirmedikleri belirlenmiş.. İlginç.. Evet, futbol, dışarıya karşı bir güç veya ideolojik silah olarak da kullanıldığı gibi, iç çelişkilerin ortaya konulmasında da bir fırsat olarak değerlendirilebiliyor.

  Dünya şimdi, Zeynuddin gibi bir ‘futbol yıldızı’nın o hassas anda, o ‘çirkin ve kaba’ hareketi niçin yaptığını tartışıyor.. Sessizliğiyle bilinen ve gücünü ve disiplinli bir aile reisi oluşunu, bir alman tv. kanalında ‘müslüman oluşundan aldığını’ dile getiren böylesine bir efendi kişinin, o hareketten sonra bile konuşmaması ve amma, italyan oyuncunun, dün; ona, ‘maçlarda alışılmış küfürlerle hakaret ettiğini’ itiraf etmesi, Batı’lıları yine de tatmin edebilmiş değil.. Anlaşılıyor ki, annesine ve kızkardeşine sürekli küfürler eden o kişiye karşı, Zeynuddin ‘şer’an kızılması gereken yerde kızmayan kişi, iman lezzetinden tadmamıştır..’ diyen İmam Şâfi’nin sözünü amelî olarak doğrulamak istercesine, öyle bir tepki vermek zorunda kalmış.. Ama, Batı’nın ‘değerler sistemi’nde bu gibi hassasiyetleri haklı gösterecek bir anlayış yok..

 • Blue Send Me
  Blue Send Me

  müthiş bir kafa?

 • Drag Bonfire
  Drag Bonfire

  her zaman kafasıyla futbol oynuyor derdim... :)

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca

  gelmiş geçmiş en iyi ortasaha oyuncusuda olsan kızkardeşine küfredilince kafayı koyuyomuşsun demek ;)