Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

yurt partisi sizce ne demek, yurt partisi size neyi çağrıştırıyor?

yurt partisi terimi F tarafından tarihinde eklendi

 • Ahmet Yılmaz
  Ahmet Yılmaz

  Türkiye'nin sorunlarını çözebilecek birkaç partiden biri.Dürüstlüğün simgesi.

 • Uğur Işık
  Uğur Işık

  Yurt Partisi lideri Sadettin Tantan bu akşam saat 23:30 da Ceviz Kabuğu'nda.Kaçırmayın.

 • Uğur Işık
  Uğur Işık

  Bu günlerde örgütlenme çalışmalarına hız verdi yurt partisi.
  saygılar.

 • Uğur Işık
  Uğur Işık

  YURT PARTİSİ GÜÇLENİYOR.18haziran 2005 tarihinde ankarada yapılacak olan 2.olağan BÜYÜK KONGRESİNDE YURT PARTİSİNE
  SÜPRİZ İSİMLER KATILACAK.
  SİYASETİN NABZI BUNDAN SORNA YURT PARTİSİNDE ATACAK.
  BİLGİLERİNİZE.

 • Uğur Işık
  Uğur Işık

  kendi çıkarlarını düşünmeyen insanların sahiplenmesi gereken parti.

 • Mustafa Adil
  Mustafa Adil

  Sadettin Tantan bana Ömer çavuşoğlunu anımsatıyor....

 • Uğur Işık
  Uğur Işık

  türkiye'de sendikalaşmanın önünü açacak duruşu sergileyebilecek olan parti

 • Uğur Işık
  Uğur Işık

  örgütlerini sağlamlaştırabilme noktasında başarılı olursa önümüzdeki ilk seçimlerde akp nin karşışına çekim merkezi olarak çıkacak parti.

 • Var Mısın?
  Var Mısın?

  ikitdara gelmesi için öngörülen kocaman seneler var,,,

 • Uğur Işık
  Uğur Işık

  kuruluş amacı:hak,adalet,özgürlük,merhamet olan parti

 • F
  F

  SON BASIN DUYURUSU:

  Devlet Güvenlik Mahkemeleri, AKP İktidarı tarafından kapatılmaktadır.

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin, Devlet Güvenlik Mahkemelerinin Bugünkü yapısı ve uyguladığı usul hükümlerinin Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine aykırı olduğuna dair hiçbir kararı yoktur.

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bir çok kararında; özellikle terör suçları ve organize suçları işleyenleri yargılamak, terör ve örgütlü suçlarla mücadele etmek için özel olarak görevlendirilmiş mahkemeler kurulabileceğini, kurulan bu mahkemelerin de kendi özel usul hükümlerini uygulayabileceğini açıklamıştır.

  Başta ABD, İngiltere ve diğer bazı Avrupa ülkelerinde, özellikle 11 Eylül saldırılarından sonra ve İspanya’daki terör saldırılarından sonra, başta terör suçları olmak üzere, diğer organize suçlarla ilgili yargılama yapmak üzere yeni mahkemeler kurmakta, yada mevcut mahkemelerin yapılandırılmasını, bu suçlarla etkin mücadele edecek şekilde yeniden düzenlemektedir.

  Devlet Güvenlik Mahkemeleri; Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarına aykırı değil ise, yada Avrupa’daki benzerlerinden farklı değil ise; bunların kaldırılması hangi amaca, kimlere hizmet etmektedir; ?

  Türkiye’de terör bitmiş midir? ;

  PKK, DHKP-C, İBDA-C, HİZBULLAH, TKP-ML-TİKKO, EL-KAİDE ve benzeri terör örgütleri faaliyetlerine son vermiş midir? Yoksa; çok daha etkin yapılanmış, sözde elit kadrosunu yetiştirerek, faaliyetlerini arttırarak sürdürmekte midir?

  Daha dün, 2 emniyet görevlimiz ve bir askerimiz hain saldırganlarca şehit edilmemiş midir?

  Türkiye’de hortumcular kalmamış, mafya örgütleri, çeteler bitmiş midir?

  Türkiye’de uyuşturucu ve silah kaçakçılığı sona mı ermiştir?

  AKP Hükümeti ve TBMM’ndeki yandaşları, Türkiye’nin en iyi çalışan mahkemelerini, DGM’leri kapatmaktadır.

  Yıllardır, DGM’lerin kapatılmasını isteyen, başta PKK ve diğer terör örgütleri ve çeteler ile işbirlikçileri amaçlarına ulaşmaktadırlar.

  Son zamanlarda; Devlet Güvenlik Mahkemelerine, buralarda cansiperane, şehitler vererek görev yapan, hakim ve savcılara hakaretler etmek, moda olmuştur.

  Leyla ZANA ve yandaşlarına övgüler düzülmekte , bol bol propagandaları yapılmakta, cezaevlerinde tutuklu ve hükümlü eli kanlı teröristlerin tahliyesi gerektiği söylenmektedir.

  Ne acıdır ki; masum binlerce insanı vahşice katleden, özgürlük savaşçısı yada fikir suçlusu gibi takdim edilmektedirler.,

  Eli kanlı terör örgütü PKK; çoluk çocuk, genç yaşlı, erkek, asker, polis, memur, olan ve olmayan binlerce masum insanımızı katletmedi mi?

  PKK kamplarına ve teröristleri komutan olarak denetleyen LEYLA ZANA değil midir; ?

  PKK ve sözde lideri Abdullah ÖCALAN adına yandaşlarıyla beraber, bir kısım aşiret liderlerine gelerek örgüt adına yardım isteyen, anlaşma teklif eden, bazılarıyla anlaşma sağlayan, Abdullah ÖCALAN’a “SAYIN ÖNDERİM” diyen LEYLA ZANA değil midir?

  Bölücü terör örgütü PKK ve sözde lideri Abdullah ÖCALAN eylem ve faaliyetlerini benimseyen; her zaman, her fırsatta, PKK ve yandaşlarıyla iş birliği yapan, Leyla ZANA ve arkadaşları değil midir?

  Leyla ZANA ve arkadaşlarıyla birlikte yargılanırken firar edip yurt dışına kaçan sanıklardan bazısı halen Irak’taki kamplarda terör örgütü yöneticisi olarak faaliyet göstermemekte midir?

  PKK’nın her türlü faaliyetini, binlerce insanımızın vahşice katledilmesini, malına zarar verilmesini, askerlerimizin, polislerimizin, öğretmenlerimizin ve diğer kamu görevlilerimizin şehit edilmesini, yaralanmasını “haklı gören, savunan, özgürlük mücadelesi sayan” Leyla ZANA ve arkadaşları değil midir?

  TBMM’nde PKK’nın renklerini taşıyan işaret ve takılarla, Abdullah ÖCALAN ve PKK örgütünün talimatı doğrultusunda, Kürtçe yemin eden, Leyla ZANA değil midir?

  Ne zamandan beri, katiller, caniler, terör örgütü mensupları düşünce suçlusu sayılıyor? Bu milletin şehitlerine, gazilerine, kurumlarına, kuruluşlarına her fırsatta saldıran; bu saldırılardan övgüyle bahseden; düşünce özgürlüğünü mü kullanmaktadır?

  Bu ülkeyi ve bu millete, kirli emelleri doğrultusunda, bölüp parçalamak isteyen; içerdeki ve dışarıdaki, Türkiye ve Türk milleti düşmanları ve işbirlikçileri ile her zaman birlikte hareket eden; Leyla ZANA ve yandaşları değil midir?

  Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yıllar önce söylediği gibi, “yabancıların telkin ve tavsiyeleriyle kalkınan, bağımsızlığını koruyup sürdüren hangi millet vardır”.

  AKP iktidarı ve yandaşları Devlet Güvenlik Mahkemelerini kapatmaktadır. Çünkü; bir kısım “dost geçinen” yabancılar Devlet Güvenlik Mahkemelerinden rahatsızdır.

  Hortumcular Devlet Güvenlik Mahkemelerinden rahatsızdır.

  Teröristler Devlet Güvenlik Mahkemelerinden rahatsızdır.

  Mafya Devlet Güvenlik Mahkemelerinden rahatsızdır.

  Sahtekarlar, uyuşturucu tacirleri, Türk milletinin ve devletinin içerdeki ve dışarıda ki düşmanları Devlet Güvenlik Mahkemelerinden rahatsızdır.

  Ulusal Hukukumuz ve Uluslar arası Hukuk bakımından, kapanması için hiçbir gerekçesi olmayan. Kararları yüksek Yargıtayın yargısal denetiminde olan, Devlet Güvenlik Mahkemelerinin kapatılması, tamamen siyasi bir karardır. BU KARARIN SİYASİ VE TARİHİ SORUMLULUĞU AK PARTİ HÜKÜMETİ VE YANDAŞLARINA AİTTİR.

  Bir zamanlar hırsız ve katilleri af edenleri, hortumcuları, çetecileri Devlet Güvenlik Mahkemelerinden kurtulmasına sebebiyet verecek gibi kanun çıkaranları, yüce Türk milleti tarihe gömmüştür.

  Devlet Güvenlik Mahkemelerini kapatıp; teröristleri, katilleri, mafya mensuplarını, uyuşturucu tacirlerini sevindirenler milletimizi üzmüşlerdir. Milletimizde onları üzecektir.

  Aziz şehitlerimiz kahraman gazilerimiz, YÜCE TÜRK MİLLETİ!

  Gaflet; delalet ve hatta hiyanet içinde olanları asla unutmayacağız!

  İlk fırsatta, yasalar önünde, halkımızın vicdanında hesap soracağız.

  Ben; bu ülkeye, bu millete haksızlık edenleri, ülkemizi ve değerlerini yabancılara peşkeş çekenleri, milletimizin onurunun kırılmasına sebebiyet verenleri, milletimize ihanet edenleri AFFETMEYECEĞİM!
  MİLLETİMİZ DE AFFETMEYECEKTİR!
  TARİH DE AFFETMEYECEKTİR!

  Sadettin TANTAN
  Yurt Partisi Genel Başkanı

 • F
  F

  3 kasım 2002 genel seçimlerinde, Türkiye genelinde 294.553 kişinin oy vererek % 0.94 oy oranına ulaşan parti.

  Bu sonuçla TKP, ÖDP, BTP, İP VE MP'den fazla oy almıştır.

 • Yorgun Savaşcı
  Yorgun Savaşcı

  bu yarışta şansın az ama...