Kültür Sanat Edebiyat Şiir

yehova sizce ne demek, yehova size neyi çağrıştırıyor?

yehova terimi Selime Kutanis tarafından tarihinde eklendi

 • Selen Molla
  Selen Molla

  yehova allahin özel ismidir.jehova demek sözü gerceklestirendir.örnegin bir yagmur damlasi amacina ulasmadan allaha geri dönmes.allahin sözüde ögledir.

 • Bilal Güncü
  Bilal Güncü

  2 senedir hiç üşenmeden her salı bana uğruyorlar kırmıyorumda ama okuyorumda verdiklerini insanları çabuk kendilerine çekebilme tekniğine sahipler günün sorunları ile ilgili açıklamalar yapıyorlar insanlarına birşey diyemem ama aklımın almadığı cehenneme inanmıyorlar yok diyorlar kan vermek günah sigara içmek kesinlikle yasak şahitlerden biri içerse aforoz olur diyorlar acayip bir inanış din diyemem neden tevrat incil zebur karışımı üç kitaptan begendikleri bölümleri almış a işte bu işime yarar alayım diyerek toplama bir inanış olmuş yani saçma bir şey ama kimsenin din ve vicdan özgürlüğüne karışamam herkes bildiği gibi yaşar...

 • Lidya Akay
  Lidya Akay

  yehova şahitleri..ilginç bi kuralları var kan almak kesinlikle yasak ölsen hayati tehliken olsa da asla kan bağışını kabul etmesler bi çok insan bu yüsden hayatını kaymetmiştir.çünkü kanlarının kutsal olduğunu düşünür yehova şahirleri.

 • Tanya Kayra
  Tanya Kayra

  Yehova Kitabı mukaddes'e göre,Sina'da Musa'ya kendini gösteren İsrail tanrısıdır...

 • Dogukan Ayberg
  Dogukan Ayberg

  onlar kendilerine saf ve cahil insanlari secerek sözde dinlerini yayan bir gurupturlar.
  kendilerinden olmayanlarida SEYTANIN ASKERLERI sayarlar.
  yani, uzun sözün kisasi onlar gecmisten alinan bu ismi din diye millete satiyorlar
  ve herzaman oldugu gibi milletin ceplerine girip kanlarini emiyorlar.

 • Berkgunaygurcay
  Berkgunaygurcay

  YAHOVA bencede Allah ın gerçekten ozel bir ismidir. y.şahitleri biz Allahın şahitleriyiz diyor çünkü Allah kendisi siz benim şahitlerim olacaksınız diyor. Neden? eski zamanlarda insanlar sahte tanrılara o kadar güveniyorlardıki onların Yahova dan daha büyük olduklarını iddia ediyordu, Yahova o sahte tanrıların tapıcılarına şöyle söyledi! sizler getirin sahte tanrılarınızı onların yaptıkları işlere şahit olun, Yahova da kendine inanlara siz de benim yaptıklarıma şahit olun dedi! ..... İnsan olarak onun şahitleri olmamız lazım kimlere karşı! ... bu dünyanın sahte tanrılarının sahte şahitlerine karşı.

 • Eda Baykul
  Eda Baykul

  yehova şahitleri derler ki; 'biz Allah'ın şahidleriyiz.'
  bizde diyoruz ki; 'herşey Allah'ın şahididir.'

 • Mehlika Ersan
  Mehlika Ersan

  uzun araştırmalarımdan çıkan şu güzelim ve de iç açıcı sonuçlara bir bakalım; ilk olarak hristiyanlığından eser kalmamış Russel adlı bir zatın bir apartmanın bodrum katına kendini kapatarak ve bu süre arfınd aincil okuyarak aydınlanmaya(!) ulaştığı, sonra russelistler adıyla anılan ve süreç içerisinde 7 farklı isme sahip olan bu modern! dinciğimiz en son 1931 yılında Yehova şahitleri adını almış bulunup, üyeleri canım ülkemin güzelim insanlarını kandırma hususunda son yıllarda bayağı bir çabalar sarfetmektedirler.

  2 tane arkadaşım vesilesiyle tanıştığım bu yüce! oluşuma inanan insanların varoluşsal bunalımlarına ilginç bir çare arayan ve bu durumun da farkında olmayan bunalım halindeki insanlar olduklarını gözlemliyorum.hasta olduklarında ne yapacaklarını da çok merak ediyorum doğrusu, kan vermek haram ya o bakımdan...

 • Baris Caris
  Baris Caris

  -sabah saat 7 de kapimda görünce ALLAHUEKBER deyip dövmek istedigim adamlar.

 • Sevda Aytaç
  Sevda Aytaç

  Yehova'nın şahitleri: Ruhi ihtiyaçlarının farkında olan kişiler (Ne mutlu ruhen aç olduğunun farkında olana...Matta Kitabından)

  YEHOVA: Yaratıcı'nıın özel adı. Kendisini böyle tanıtır. 'Ben Yehova'yım ve ezelden ebede anılmam budur' der. (O'nun ismini çağıran kurtulacaktır.... Mukaddes Kitap'tan)
  YEHOVA: sevgidir, ilahi sevgidir.

  Yehova ismi üzerinde fikir üretenler: Keşke araştırmış olsalar... Bir de bilmeden yorum yapma alışkanlığımızdan kurtulabilsek keşke...

 • Periru Gogen
  Periru Gogen

  tik tik tik, kapi caliniyor, kapiyi aciyorum, karsimda biri yasli digeri genc iki kadin duruyor, ellerinde bir deste defter tutuyorlar. Biri:
  -Afedersiniz, rahatsiz ettik ama size su defterden vermek istiyoruz, diyor
  defteri alip üzerinde ki yaziyi okuyorum, >Baris icinde cennet bahcesinde yasayalim< diye birseyler yaziyor. Tabii bu iki kadinin Yehova sahitlerine mensup olduklarini o an anliyor ve:
  -Hayir, ben istemiyorum, cok tesekkürler, diyorum, sonra iyi günler dileyerek kapiyi kapatiyorum.