Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Berk Aslan
Berk Aslan

YAŞITLARIMIZ MÜTEMADİYEN FENERLİYKEN BİZ ALEME İNAT GALATASARAY'I SEVDİK

 • beşiktaş03.10.2008 - 02:34

  Yazık oldu bugün beşiktaşa metalist takımından 4 yediler.Yakışmadı beşiktaşa.

 • nazlı ılıcak03.10.2008 - 02:27

  Çok itici bir kadın.

 • abdullah çatlı03.10.2008 - 02:23

  Türk diplomatlarımızı katleden ermeni asala terör örgütünü bitiren Büyük Reis.

 • deniz gezmiş03.10.2008 - 02:20

  abd askerlerini ellerinde Türk bayraklarıyla döverek denize dökmeleri takdir edilecek bir olaydır.Asılmaları ise yanlıştır herhangi bir insan öldürmemişlerdir. Fakat gittikleri yol düzgün değildi abdye karşıydılar ama rusya hayranıydılar.Müslüman Türk milletine komonizm denen şey uymaz.

 • ultraslan02.10.2008 - 17:34

  ultrAslan genel koordinatörü Alpaslan Dikmen abimizi elim bir trafik kazası sonucu kaybettik.Cenazede bulunarak acımızı paylaşan her renkten arkadaşlardan Allah razı olsun.Seni asla unutmayacağız Alpaslan abi ruhun şad mekanın cennet olsun.

 • Kürtçenin ikinci resmi dil olması02.10.2008 - 03:29

  Bu memleket tarihte TÜRK'tü bundan sonrada TÜRK olarak kalacaktır.

 • mehmetçik02.10.2008 - 03:13

  Karşımızdaki bir Türk siperinde silâhın ucuna takılmış beyaz bir iç çamaşırı yukarı kaldırılarak sallandı. Her taraf sessizliğe gömülmüştü. Her iki tarafın siperdekileri silahları üzerine doğrulmuş, dikkatle onu takip ediyordu. Siper ardından iri yapılı bir er yükseldi; Kesin tavırlarla yükselttiği çamaşırı silâhı sipere attı. Kendine güvenen tavırlarla yavaş yavaş yaralıya doğru ilerliyordu. Karşı taraf ve çevresiyle ilgilenmiyor; herkes donup kalmış Türk askerini seyrediyordu. Şaşkınlıktan kurtulabilen askerler Mehmetçiğe nişan almaya çalışıyorlardı. Türk askeri, hiçbir şeye aldırmadan yaralının yanına geldi. Nazik yumuşak hareketlerle yaralının kıyafetini düzeltti. Yaralıyı yerden kaldırdı. Yaralının kolunu omzuna koydu. Yavaş ve emin adımlarla yaralıyı bizim tarafa getirdi. Siperimizin üzerine yavaşça bıraktı, geldiği gibi kendi siperine döndü.
  İngiliz siperlerinde şaşkınlık devam ediyordu!
  İngiliz komutanı: 'Korkak sıçanlar... cesaret örneği görün... Hele bunlarla birlikte aynı cephede savaşmanın tadına doyulmaz... Bu yiğit Türk çocukları keşke dostumuz olsalardı. Bu kahramanlarla savaş değil, dostluk yapmalı... Dostluk.'
  Bu Türk askerine teşekkür bile edemedik. Savaş alanlarında günlerce bu kahraman Türk askerinin cesareti, güzelliği ve insan sevgisi konuşuldu.


  Şimdi okuyacağınız menkıbenin, insanlara çok çekici gelen ve aklınızda kolaylıkla yer eden bir yumuşaklığı ve tatlılığı vardır.
  Çanakkale Savaşları'nda, Fransız kuvvetlerine komuta eden General Guro, savaş sırasında bir kolu ile bir bacağının bir kısmını, savaş sırasında bırakarak yurduna dönmüş. Daha sonra anlattığı bir savaş hatırasında şöyle diyor:
  Fransızlar, Türkler gibi mert bir milletle savaştıkları için çocuklarınızla daima iftihar edebilirsiniz. Hiç unutmam. Biraz evvel doğa çevremizde en nefis güzellikteydi.
  Su çiçekleri, leylaklar, Peygamber çiçekleri, papatyalar bir gökkuşağı âlemi oluşturuyorlardı. Şimdi, savaş sahasında dövüş bitmiş, o güzelim tablo, kan revan içindeydi. Yaralı ve ölülerin arasında dolaşıyorduk. Az evvel, Türk ve Fransız askerleri süngü süngüye gelip ağır kayıplar vermişlerdi. Bu sırada gördüğüm bir hadiseyi ömrüm boyunca unutmayacağım. Yerde bir Fransız askeri yatıyor, bir Türk Askeri kendi gömleğini yırtmış, onun yaralarını sarıyor, kanlarını temizliyordu. Tercüman vasıtasıyla bir konuşma yaptık: Niçin, öldürmek istediğin askere şimdi yardım ediyorsun? Mecalsiz haldeki Türk askeri şu karşılığı verdi:
  Bu Fransız yaralanınca yanıma düştü. Cebinden yaşlı bir kadın resmi çıkardı. Bir şeyler söyledi! Anlamadım! .. Ama herhalde annesi olacaktı. Benim ise kimsem yok! İstedim ki, o kurtulsun, anasının yanına dönsün! ..
  Bu asil ve alicenap duygu karşısında hüngür hüngür ağlamaya başladım. Bu sırada, emir subayım Türk askerinin yakasını açtı! .. O anda gördüğüm manzaradan yanaklarımdan sızan yaşların donduğunu hissettim! Çünkü, Türk askerinin göğsünde, bizim askerinkinden çok daha ağır bir süngü yarası vardı ve bu yaraya bir tutam ot tıkamıştı! ..
  Az sonra ikisi de öldüler! ! !

 • fatih terim02.10.2008 - 02:52

  İmparator.

 • emre belözoğlu02.10.2008 - 02:47

  Kendisini altyapısına alıp önünü açan, kendisine başarı, şöhret, para kazandıran camiasına nankarlük edip daha fazla para uğruna malum takıma giden, bütün GS'lıların gözünde 0 olmuş bir futbolcu.

 • adnan polat02.10.2008 - 02:41

  GALATASARAY başkanlığını hakeden büyük başkan.

  Ayrıca Türk futbol tarihinin en büyük kapağını yaparak unutulmazlar arasında yerini almıştır.

  Saat kaç?

  20:45