Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • abdurrahman önül14.10.2007 - 15:08

  merhabalar...abdurrahman önül hakkında bir çok yorum yapan olmuş ben kısa ve öz bir şekilde geçeceğim. abdurrahman önül çok güzel ilahi söylemesinin yanında gerçekten çok iyi bir insan olduğu da söylenebilir. çok mütevazı, alçakgönüllü, hiç kimsenin kalbini kırmak istemeyen bir sanatçıdır. gerçekten sanatçıdır. çünkü sesi fevkalade güzel. ben onu yakından tanıyorum ve diyorum ki herkes inşallah kendisine abdurrahman kadar iyi dostlar bulabilsin...

 • oktay kaynarca30.12.2006 - 21:40

  oktay kaynarca duruşuyla, görünüşüyle, hareketleriyle tam bir aktör olduğunu çok güzel sergiliyor.bence çok iyi deneyimli bir oyuncu.gerek bir aile babası gerekse bir mafya babasını oynasa dahi çok yakışıyor.zaten bir oyuncu da böyle olmalı.ayrıca ses tonuyla etkiliyor bizleri.özellikle türkülere çok yakışıyor sesi ve de çok güzel şiir okuduğunu düşünüyorum. bu yönleriyle harika bir insan.bence oktay kaynarcayı çok daha ileride göreceğiz ilerki zamanlarda.

 • polat alemdar29.12.2006 - 23:28

  polat alemdar düşünme yeteneği gelişmiş aynı zamanda hayal gücü gelişmiş olan senaristlerin ortaya koyduğu bir karakterdir.onun diğer dizilerdeki veya filmlerdeki karakterlerden daha çok beğenilmesi yine senaristin başarısından kaynaklanıyor.

 • Illuminati25.11.2006 - 15:38

  illuminati aydınlanmış anlamına gelmektedir.da vinci şifresi kitabında ayrıntılı açıklanıyor.hatta birinci dünya savaşını başlatanın da bu örgüt olduğu söylenmektedir.dünyanın en gizli,en eski ve en tahlikeli örgütü olduğu söyleniyor.

 • kripteks24.11.2006 - 22:24

  kripteks eski zamanlarda bir şifrenin saklı olduğu silindir biçiminde kutudur.üzerinde harfler veya rakamlar bulunur.içindeki kağıt ince papirüs kağıdıdır.içerisindeki sıvı ise sirkedir.çünkü şifre yanlış girildiğinde kripteks yanlış çalışır ve sirke her yere dağılır böylece içindeki ince papirüs kağıdı eriyerek kaybolur.bunun için dikkatli davranılması gerekir. (Merve 15)

 • Yanık Koza15.11.2006 - 15:23

  yanık koza önceden daha güzeldi artık dizinin konusunu saptırdılar amacını aştı...daha önce bilindiği gibi senaryosunu ertan kurtulanın yazdığı yani benim değerli ertan abimin yazdığı diziydi.ama daha sonra işin içine başka birileri girdi ve çok değişti.bence bu dizinin geçen sene bitmesi gerekirdi.bende ilerde ertan abim gibi senarist olmayı düşünüyorum.ama ben senarist olursam nerede bitmesi gerektiğine doğru karar vereceğim ilerde dizilerimi seyredenler görürler :)

 • abdurrahman önül29.10.2006 - 15:37

  abdurrahman önül çok iyi ilahi söyleyen bir insan.ayrıca sesi çok güzel.insan dinleyince ruhu aydınlanıyor sanki bambaşka bir sesi var.ayrıca çok tatlı birisi gibi görünüyor.