Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • Sami Yusuf06.06.2008 - 12:29

  mükemmel bir ses, mükemmel bir yetenek, yüreği güzel insan Allah senden razı olsun...
  Yeni albüm yakında çıkıyor temmuz diye biliyorum sabırsızlıkla bekliyoruz, sana güveniyoruz Sami eminim adına yakışır mükemmel bir albüm çıkaracaksın....

 • Sami Yusuf15.09.2007 - 07:43

  Selamun Aleykum

  ARKADAŞLAR 15 EYLÜL CUMARTESİ İSTANBUL FESHANA DE SAMİ YUSUF SEWENLERİ İLE BULUŞUYOOORRRR :) :) :)
  BİLETLER ÜCRETSİZDİR İLGİLENENLERE DUYURULUR.....

 • Sami Yusuf14.04.2007 - 22:46

  SAMİ YUSUF bitanesin sen bitane :) :) :)
  Allah ım yolunu açık etsin....

 • kurtlar vadisi10.04.2007 - 21:51

  Bence Kurtlar vadisi tek kelimeyle muhteşem bi diziydi hatta artık diziydi demeye gerek yok çünkü tekrar başlıyo ben çok mutlu oldum. Çok severek izliyordum, hiçbir bölümünü kaçırmazdım inşallah tekrar kaldırılmaz. Dizideki herbir karakter harikaydı tabi Polatın yeri ayrı :) :)

 • Sami Yusuf09.04.2007 - 20:06

  Sami Yusuf yüreğinin güzelliği yüzüne yansımış harika bir insan... Onu tasvir etmeye kelime bulamıyorum. Ben Sami abimi çookk seviyorum. Allah ım onu eşiyle ve minicik kızıyla mutlu etsin inşallah... Allah ım onu bizlerden mahrum etmesin ve çizgisinden ayırmasın inşallah...
  Selam ve Dua ile...

 • Sami Yusuf24.12.2006 - 20:25

  Sami Yusuf tek kelimeyle mükemmel bir insan. Sesiyle, görünüşüyle ve yaptıklarıyla... Allah ım onu hep mutlu etsin ve yolundan ayırmasın. Bizler her zaman Sami Yusuf un destekçisiyiz...

 • Sami Yusuf23.10.2006 - 16:35

  Selamün Aleyküm öncelikle herkesin Mübarek Ramazan Bayramının hayırlara vesile olmasını dilerim....
  SAMİ YUSUF tek kelimeyle mükemmel bir insan bence tartışmaya gerek yok! ... O, amacı sadece insanlara dinini sevdirmeye çalışan, yok olmaya yüz tutmuş değerlerimize yeniden hayat veren ve gençleri bilinçlendirmeye çalışan biri...Bence Sami Yusuf bunu fazlasıyla da başardı. Rock, metal vs. gibi müzikleri dinleyen insanlar bile artık Sami yusuf u dinliyor... Onun sayesinde dinini daha iyi tanımaya başlayan, ilahi dinlemeye başlayan, başını örten ve en önemlisi gerçek dini bulan insanlar var ve ben bunların bazılarına şahit oldum...
  Sami Yusuf sevenlerine iki güzel haberim var :) belki bilenler vardır ama ben bilmeyenler için söyliyeyim. Sami Yusuf un bu hafta tempo dergisinde ropörtajı var ben bitmeden alın derim gerçi ben daha alamadım:(arıyorum ama bulamıyorum internetten biraz okudum gerçekten çok güzel bir ropörtaj olmuş, alınmaya değer bir ropötaj...
  Diğer bir haber ise üçüncü video klibini çekmiş ' Dua ' adlı ilahisine tv de gösterime girdimi bilmiyorum ama ben internetten seyrettim sade ama çok hoş bir klip olmuş...Hadi Allah a emanetsiniz...SELAMETLE...

 • Sami Yusuf14.10.2006 - 13:22

  Arkadaşlar buyurun SAMİ YUSUF un TÜRKİYE de yaptığı bir röportajı:


  -]KİMDİR SAMİ YUSUF?

  -]Yirmi altı yaşındayım.İngiltere’de doğup büyüdüm.
  Londra’da.Aslen Azeri’yim.Tebrizim yani.İnsanlar bana sürekli ‘nerelisin’ diye soruyorlar.Bu benim,kafamı karıştırıyor.Ama ben İngiliz’im.Büyükannem İngiliz.
  Bütün akrabalarım İngiliz.Çocukluğum,eğitimim,
  Hafızam,hatıralarım İngiliz.Geçmişimle de,Müslüman olmakla da gurur duyuyorum.

  -]SAMİ YUSUF SİZİN MÜSTEAR İSMİNİZ Mİ?

  -]Hayır,kendi ismim.Sami doğduğum zaman koyulmuş.
  Yusuf ise göbek adım.Sanatçı olduktan sonraki adım değil.

  -]MODERN YÜZYILDA MÜZİK BİR TEBLİĞ ARACI OLABİLİR Mİ?

  -]Evet olabilir.Neden olmasın? Arap dünyası tarafından kullanılan bir yöntem.Bazı şeyleri tanıtmak için kullanılabilir.

  -]SİZ KULLANIYOR MUSUNUZ?

  -]Arap medyasında birçok röportajımda bu soruyu soruyorlar.Çok net söylüyorum ki,ben kullanmıyorum.
  Şarkılarımda dini tebliğ yapmıyorum.İslam benim yaşam şeklim.Müslüman’ım ve dinimi seviyorum.
  İnsanlığın bütün değerlerini seviyorum.Müslüman olmanın anlamı,insanlığı sevmektir.İslam’ın değerlerini anlatmaktır.Net olarak söylüyorum:
  TEBLİĞ YAPMIYORUM.BEN SANATÇIYIM…

  -]YAPTIĞINIZ MÜZİĞİ NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ,MÜZİĞİNİ NEREYE OTURTUYORSUNUZ? İSLAM GELENEĞİ İÇİNDE NEREYE YERLEŞTİRİYORSUNUZ?

  -]Öyle bir yer yok.Müzik evrenseldir.İslam geleneği gibi bir yerlere yerleştirmiyorum.Bu tamamen yeni bir şey.İlahi okumuyorum.Yaptığım farklı bir müzik.Yeni bir şey deniyorum.Kürt-İngiliz-Arap-Azerbaycan hepsinin etkisi var.Bunların hepsini harmanlıyorum.Chopin,Bach,
  Türk müziği,Kürt müziği beni etkiledi.Benim amacım müzik yapmak.Batı’yı ve Doğu’yu bütünleştiren bir müzik yaptım.Hayatım için çok önemli bir yeri var müziğin.

  AIDS’LE İLGİLİ ŞARKILAR…

  -]PEKİ,SİZ BU FARKLI MÜZİK TARZINIZ İÇİNDE,
  MESELA BİR KADINA DUYULAN AŞKI ANLATAN ŞARKILAR YAPACAK MISINIZ?

  -]Bu konuda şarkılar söyleyen sanatçı,söz yazarı ve bestekâr çok fazla.Böyle bir şarkıya ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum.Benim albümlerimde bir kadına duyulan aşkı anlatan şarkılar olmayacak.Fakirlik,terörizm
  baskılar,savaşlar ve mesela aidsle şarkılar var ve olacak.
  Bu konuda farklı olmak istiyorum.Yaptığım işin doğruluğunu ise verdiğim konserlerde görüyorum.
  Ayrıca ne İslam dini ne de hazreti Muhammed sadece mescitten ibaret bir dindir.İslam ancak bir hayat tarzıdır.

  -]KONSERİNİZDE SİZE ALKIŞLARLA TEMPO TUTULDUĞUNU GÖRDÜM.SLOV PARÇALARDA DA DANS EDİLEBİLİR Mİ?

  -]Benim yaptığım müziğin dansa uygun olduğunu düşünmüyorum.En fazla alkışla tempo tutulabilir,fakat bu kadar.Çünkü ne sözler,ne müzik dansa uygun.
  Aşırılıkları doğru bulmadığımı belirtmeliyim.Siz hiç klasik müzikte dans edildiğini gördünüz mü? Varsayalım ki dans etmek isteyenler oldu.Çoğunluk oynamadığı için komik duruma düşülür.

  -]DİĞER ÜLKELERDE ALBÜMLERİNİZİ MÜZİK MARKETLERDE NEREYE KOYUYORLAR?

  -]Popüler müzik albümlerinin arasında duruyor.Aslında müziğim pop değil.Müziğimin illa adlandırılması mı gerekiyor?

  -]TÜRKİYE’DE ‘YEŞİL POP’DİYE BİR KAVRAM VAR;
  DUYDUNUZ MU BUNU?

  -]Ooo güzel bir tanım ama maalesef bilmiyorum.Yeşil,
  barışı temsil ediyor,öyle bir şey mi?

  -]HAYIR,İLAHİ VE EZGİLERE TOPTAN VERİLEN BİR İSİM.

  -]Bilmiyorum.

  KADIN SESİ HARAM DEĞİL…

  -]ÖRTÜLÜ KADINLARIN İLAHİ YA DA ŞARKI SÖYLEMESİNE NASIL BAKIYORSUNUZ? TÜRKİYE’DE BUNUN ÖRNEKLERİ MEVCUT.

  -]Fetva verecek konumda değilim tabii ki.Bunun net bir cevabını veremem.Ancak Arap âleminden bildiğim kadarıyla,kadın sesi haram değil.Yalnız bu konuda sınırları iyi bilmek gerekiyor.Çünkü bazı şartlarla sınırlı olduğunu biliyorum.Dine saygınlığı kaybolmadıkça bir sakıncası yok.

  -]MÜZİĞİNİZİN BESLENDİĞİ KAYNAKLAR NELER?

  -]Newage,dünya müziği,hatta pop müziğinden etkileniyorum.Arap dünyasında bir numarayım.

  -]YUSUF İSLAM’DAN ETKİLENDİNİZ Mİ,ONUNLA BENZERLİKLERİNİZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

  -]Yusuf İslam arkadaşım.Çok saygı duyduğum birisi.Bana pek çok tavsiyelerde bulundu.Arkadaş olmaktan gurur duydum birisi.Diyebilirim ki,benim babam gibidir.Ama benzerlikler konusunu kabul etmiyorum.Yusuf İslam’ın tarzı farklıdır.O,daha çok Batılı’dır.Ben Batı ve Doğu karışımı müzik yapıyorum.

  İSLAM,MUTLU OLMANIN RUHUDUR…
  KORKUTAN DEĞİL,GÜLÜMSETEN BİR DİNDİR…

  -]SAHABE DÖNEMİNDE, MÜZİK ADINA ‘DEF’TEN ÖTESİNİN BİLİNMEDİĞİ,TARİHİ BİR REALİTE.BU ANLAMDA ‘GELENEKSEL İSLAM’IN MÜZİĞİE SICAK BAKMADIĞI YAYGIN BİR GÖRÜŞ.YUSUF İSLAM DA MÜSLÜMAN OLDUĞUNU AÇIKLADIKTAN SONRA BÜTÜN YAŞAM TARZINI DEĞİŞTİRDİ.MÜZİĞİNDE ÇIPLAK SES,ENSTRÜMAN OLARAK İSE ESKİ ŞARKILARINI TEKRAR OKUYACAĞI SÖYLENTİLERİ VAR.MÜZİK İSE HÂLÂ TARTIŞMALI BİR KONU.SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

  -]Yusuf İslam ‘la ilgili bir yorumda bulunmam doğru değil.Ancak genel değerlendirmeler yapabilirim.Bu sanat dünyası içinde olup sonradan İslam’ı seçenlerin genel problemi.Müslüman olduklarında çok farklı bir dünyaya girdikleri anda geçmişiyle ilgili şeyleri görmek istemiyorlar.Yoksa İslam’da müzik haram olduğu için değil.Geçmiş hayatlarında kötü tecrübeleri var ve bu hayatlarını kabullenmek istemedikleri için bir süre böyle devam ediyor.Yeni bir hayat,yeni bir görünüm,yeni imajla değiştirilen yeni bir isim.Sonrasında ise her şey normalleşiyor.Bu,uzmanlar arasında tartışılan bir konu.
  Bakın İslam’da değişmeyen kanunlar vardır ve bunlar tartışma götürmez.Mesela akaidi konular,Allah’a Peygambere iman etmek, kıyamet günü, meleklere, Ahirete iman etmek gibi.Hakeza ayetler de öyle.Ama diğer konularla ilgili tartışılabilir.Bu tartışmalar rahmettir.İslam rahmettir.Din zorlaştırmak için değil, kolaylaştırmak içindir. Peygamber Efendimiz’i düşündüğünüz zaman, yüzümüz gülümser. Korkutan bir din değil.Gülümseten bir dindir. Ama bakıyorsunuz, tam tersi şeylerle karşılaşıyorsunuz. Sanki İslam asık suratlı, sadece ciddi olmayı emrediyor. İslam ancak güzellikleri anlatılarak sevdirilebilir.Korkutan bir din sunarak ALLAH’ı sevdiremezsiniz, dini de sevdiremezsiniz. Ben beni dinleyenleri gülümsettiğimi düşünüyorum.Çünkü ben gülümsüyorum. İslam mutlu olmanın ruhudur…

  -]TÜRKİYEDE ‘DİNİ İÇERİKLİ’MÜZİKLER YAPILDI,
  FAKAT BAŞARILI OLUNAMADI.BUNU NEYE BAĞLIYORSUNUZ?

  -]Çünkü sıkıcılar,çünkü çok ciddiler,gülmüyorlar.Onlar ilahi okuyor.

  -]İLK GENÇLİK DÖNEMİNİZDE İDOLÜNÜZ KİMDİ?

  -]İdol, özellikle kullanmayı tercih etmediğim bir kelime.
  Sadece etkilendiğim kişileri söyleyebilirim.Müzik çalışmalarından bahsedebilirim.İyi bir sanat yapmak istiyorsanız,müziği iyi çalışmalısınız.Arabesk müziğini anlamak istiyorsanız Orhan Gencebay’ı bilmemek olmaz.
  Tabii söz yazarlarını da…Azeri müziğini bilmek için folklorunu bilmek lazım.Azerbaycan müziği için ALİ SAMEDİ’yi mutlaka dinlemeli ve bilmelisiniz.Batı müziğinin temeli BACH’tır. Ayrıca CHOPİN’i bilmek lazım.
  Sonuçta,Doğu ve Batı’yı kapsayan bir müzik yapacaksanız; müziği ciddi anlamda bilmeniz,bütün o tınları hissetmeniz lazım.

  -]BATI’DA EĞİTİM ALMANIZA RAĞMEN,MÜZİĞİNİZDE DOĞU’YA AİT ENSTRÜMAN VE RİTİMLER DİKKAT ÇEKİYOR…

  -]AL-MU’ALLİM hem Doğulu,hem Batılı bir albümdür.
  Harmanlanmış bir albümdür.Sadece Doğu değil müziğim
  Batı tarzı daha çoğunlukta.Oryantal,Doğulu müzik yapıyorum.

  -]MÜSLÜMANLARA NE ANLATMAK İSTİYORSUNUZ BU ORYANTAL MÜZİKLE?

  -]İki amacım var.Birincisi İslam.İkincisi insanlık.Kaybolmaya yüz tutmuş değerlerimiz hatırlatmak gerekiyor.Dinin bize bir nimet olduğunu,anneye babaya saygıyı hatırlatıyorum.Barışı övüyor,savaşın,şiddetin ise kötü olduğunu hatırlatıyorum; ama bunu güzel tınılarla yapıyorum.illa
  Müslümanlara diye bir kaygım yok.Bütün diğer ülkelerde albümlerin normal pop raflarında dururken,
  Çok üzülerek söylemeliyim ki sadece Türkiye’de albümlerim ilahi raflarında yer alıyor.Bundan çok rahatsız olduğumu söylemeliyim.Ben ilahi okumuyorum.
  İyi müzik yapıyorum.Ama Türkiye’de bunu anlatamadım galiba.Üzüldüğüm bir şeyi daha söylemek istiyorum;
  Ramazan’da tam iftar vakti klipimin dönmesine üzüldüm.

  -]MÜSLÜMAN TOPLUMLARIN BUGÜNKÜ DURUMU HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

  -]Allah’ın değişmez kanunları vardır.Doğanın kanunları vardır.Hayat inişli çıkışlıdır.İnsanlar bazen güçlü,bazen zayıftır.Bu toplumlar için de geçerli bir durum.500 yıl öncesine bir bakın,medeniyetin öncüsü Müslümanlardır.
  O zaman Batı çok gerideydi.Müslümanlar ise çok güçlüydü.’Şimdi durum tersine döndü’ demiyorum; ama Müslümanlar geride.’Karanlık bir çağdayız’ demiyorum
  Elbette.İslam bizi karanlıktan aydınlığa çıkaran bir dindir.İslam nasıl bir insan olmamız gerektiğini öğretiyor.Çünkü İslam bize önce insan olmayı öğretiyor.  -]TÜRKİYE’NİN İSLAM DÜNYASINDAKİ YERİNİ NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

  -]İslam dünyası ve stratejik açıdan iki önemli ülke olduğunu düşünüyorum.Mısır ve Türkiye.Mısır,Arap ülkeleri açısından önemli.Türkiye ise Arap olmayan ülkeler açısından.Türkiye’nin daha önemli olduğunu düşünüyorum.Ekonomik olarak güçleniyor.Sanırım bazı problemleri var.Onları aştığı zaman her şey daha güzel olacak.

  ELÇİLİK KONSERİ…

  -]DİNLER ARASI DİYALOG KAVRAMINA NASIL
  BAKIYORSUNUZ?

  -]Elbette olması gereken bu. Mesela, ben Müslüman bir İngiliz’im. İskenderiye konserimi İngiltere Elçiliği düzenliyor.İngiliz hükümeti de Müslüman bir İngiliz’e sahip oldukları için gurur duyuyor.

  -]İNGİLTERE IRAK’LA GURUR DUYUYOR MU?

  -]Ooo. Bu çok farklı bir konu. İngiltere içeride ve dışarıda iki ayrı politika uyguluyor.Dış politika uyguluyor.Dış politikalarını beğenmiyorum. Ama iç politikalarını seviyorum. İngiltere’de Müslümanlar çok güzel haklara sahiptir. Sevmediğimizi söyleme hakkına sahibiz. İngiltere’de 2 milyon insan Irak için gösteri yaptı. Yani İngiliz halkı ‘hayır’ deme hakkına sahip. Kendi ülkesinde yaşayan Müslümanlara karşı oldukça demokrat. Ama dışarıda olduğu zaman farklı.

  -]KARİKATÜR KRİZİ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

  -]Her Müslüman gibi üzüntülüyüm.Hatta İslam alemi üzüntülü.Müslüman olmayanlar bile karikatür krizine tepki gösterdi.İngiltere basını buna şiddetle karşı çıktı. Çünkü bu,düşünce özgürlüğünü tehdit etti. İnan yada inanma,özgürsün. Peygamber Efendimiz’e saldırmak her Müslüman’a ayrı ayrı saldırmaktır.Bundan dolayı çok üzgünüz. Bazı ülkelerde elçiliklere saldırılmasına,vahşet gösterilmesine de karşıyız. Müslümanlara önemli görevler düşüyor.Hz.Muhammed’i anlatmak ve sevdirmek gibi. Çirkinliğe, çirkinlikle karşılık vermemiz gerekmiyor.Protestomuzu tabii ki yapmalıyız.
  Peygamber Efendimiz ’e hayattayken de hakaretler edildi ama O,onlara ihsanla muamele etti.Onlar gibi olamadı.Biz böyle bir peygamberin ümmetleriyiz.

  -]MÜSLÜMAN BİR POP STARLA DİĞER STARLAR ARASINDA NE GİBİ FARKLILIKLAR VAR?

  -]Müslüman star örneklerinin çoğalması lazım; o zaman bunu daha sağlıklı bir şekilde değerlendirebiliriz.Her kültür ve her medeniyette kutlamalar yaptık.Hazreti Muhammed kendi zamanında çok önemliydi.Herkes onunla görüşmek için yarıştaydı.Bunu sadece pop starla anlatmak gerekmiyor.Şu anki problemimiz, örneklerimizin olmaması. Babamın zamanında MUHAMMED CLAY, MALKOM X, CAT STEVENES vardı. Ama şimdi yok. Her alanda modeller olması lazım. Dini ne olursa olsun. İyi örneklere ihtiyaç var. Kendi içinde değerleri olan insanlar olmalı. İnsanların şuursuzca bir ilaha tapar gibi starlara tapmalarını doğru bulmuyorum.

  ŞÖHRET İLLÜZYONDUR…

  -]ŞÖHRET OLMAK NASIL BİR DUYGU?

  -]Şöhret gerçek değil,bir illüzyondur bunu meydana getirir,bunun farkındayım.Benim yaşantımı da,beni de etkilemedi.İnsanın değeri para,ün,görüntüyle alakalı değildir.Ancak insan değerleriyle vardır.

  -]AŞK NEDİR?

  -]Aşk,romantizmdir.Aşk çok güzeldir.Bizler romantik bir peygamberin ümmetleriyiz.Beni bu noktada etkileyen bir kıssa anlatayım size.Peygamber Efendimiz,
  Hazreti Ayşe’nin su içtiği bardaktan onun dudaklarının değdiği yerden içermiş.Bir bardak suyu dahi beraber içebilmek.Paylaşmak,bütünleşmek güzel değil mi?
  Ayrıca bu,romantiklik değil de nedir? Din,aşka karşı değildir.Bu insanın yaratılışında,doğasında olan,çok insani bir duygudur.

  -]AŞIK MISINIZ?

  -]Görücü usulü ile evlendim,âşık olarak evlenmedim.
  Geleneksel olarak başlarda çok sıkıcı bir evliliğim oldu.
  Gittim,ailesiyle tanıştım,gördüm.Ama sonrasında eşime çok âşık oldum.

  -]ROMANTİK MİSİNİZ?

  -]Halimden belli olmuyor mu? Bunu belli edemiyor muyum?

  -]GENÇ KIZ HAYRANLARINIZ ÇOĞUNLUKTA,EŞİNİZ BU DURUMU KISKANMIYOR MU?

  -]Eşim ondan başkasını gözümün görmediğinden emin.
  Ondan başkasına asla ilgi duymayacağımı biliyor.Bu, bizim yaşantımızda sorun olmayacak.Bu konu eşimle aramda hiç gündeme gelmedi.

  -]TÜRKİYE’YE NE SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

  -]Albümlerim Türkiye’de ilahi kasetlerinin arasına konulmasın.Ben sadece içerik olarak ALLAH ve PEYGAMBERİ sevdiren,insan sorunlarını anlatan,
  kaybolmaya yüz tutmuş değerlerimiz hatırlatan şarkılar yapıyorum.Beni sadece Müslümanlar dinlemiyor.Bu sadece Türkiye’de böyle algılanıyor.Bunun değişmesini istiyorum…

 • Sami Yusuf14.10.2006 - 13:15

  Selamun Aleykum arkadaşlar, bence SAMİ YUSUF bana iyiliği, güzelliği, hak yolunu (doğru yolu) ve İslam' ın ne kadar güzel, ne kadar yüce bir din olduğunu anlatmaya çalışan, bu yolda bişeyler yapan gerçek bir müslümanı çağrıştırıyor. Burayı tesadüf sonucu gördüm ve Sami Yusuf la ilgili yorumları okudum. Çok güzel yorumlar var çok mutlu oldum ama güzel yorumların olduğu gibi pekte hoş olmayan yorumların olduğunu da gördüm. Ve Sami abimiz hakkında yanlış bilgilerin olduğunu gördüm, ben abimiz hakkında az çok bişeyler biliyorum ve bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Çünkü merak eden arkadaşlarımız var. Öncelikle SAMİ ABİMİZE ULAŞMAK İÇİN resmi sitesini kullanabilirsiniz www.samiyusuf.com Bu adresten ona mesajlar gönderebilirsiniz, abimiz o mesajları hergün okumaya çalışıyor ve cevap verebildiklerine cevapta veriyor. Tabi herkese cevap veremiyor çünkü ona sadece biz mesaj göndermiyoruz bir çok ülkeden binlerce insan mesaj gönderiyor. Bu nedenle abimize hak vermemiz gerekiyor, herkese cevap veremez. Zaten abimizin yakın zamanda Türkiye resmi sitesi çıkacak, şuan yapım aşamasındaymış. Ve abimizin yakın zamanda yeni klibi de çıkıyor. Klibini albümünün ismi olan MY UMMAH a çekiyor. Sami Yusuf un TÜRKİYE KONSERİ ise 8 ARALIK ta İSTANBUL da olacak inşallah. Ben gitmeyi çook istiyorum inşallah gidebilirim. İnşallah gitmek isteyen herkes gidebilir.Ve bir haber daha vereyim, abimiz 16 ekim pazartesi Kral tv nin iftar programına konuk oluyor.
  Sami Yusuf hakkında şunları söyleyebilirim, Sami Yusuf 26 yaşında aslen Azeri olan ama İngiltere de doğup büyüyen ve orada yaşayan bir Müslüman. Yani sonradan Müslüman olmamış bazı insanlar onu Yusuf İslam la karıştırıyor olmalılar herhalde. Ve bilindiği gibi Sami abimizin iki albümü var. Birincisi 2003 te çıkardığı AL - MU' ALLİM ikincisi ise 2005 te çıkardığı MY UMMAH. Sanırım Sami abimiz şu an bir albüm hazırlığı içerisindeymiş inşallah 2007 de de üçüncü albümünü çıkaracak. Ve Sami Yusuf 2005 in mart ayında aslen alman olan ve dört sene öncede Müslüman olan biriyle evli. şuan çocukları yok, yanlış duymadıysam yakın zamanda da bir çocuğu olacakmış. İnşallah doğrudur, abimize babalık çok yakışacaktır ve eminim ki çok iyi bir baba olacaktır.
  Şunu da söylemeliyim ki, Sami Yusuf u tanımayan ve onun hakkında pek bişey bilmeyen arkadaşlar kötü yorumlar yapmışlar ben onlara katılmıyorum onları da kaale bile almıyorum. Ki bunu Sami Yusuf ta almıyodur zaten. Sami Yusuf un onların sevgisine ihtiyacı yok bizim sevgimiz ona yetiyor. Sami Yusuf un binlerce seveni var zaten sadece müslüman ülkeler onu sevip dinlemiyor. Müslüman olmayan insanlarda onu dinliyor. Abimizin amacıda bu zaten gayri müslimlere, müzik aracılığı ile İSLAM dinini anlatmaya çalışıyor. Ancak dinimizi öğrenmek isteyenlere bunu anlatabilir. Kişi bunu öğrenmek istemiyorsa Sami Yusuf yada bir başkası bunu öğretemez zaten. Biz hep onun arkasında olacağız.Şöyle de bir söz var “ Meyve veren ağaç taşlanır” gerçekten de böyle. Adam iyi bir şeyler yapmaya çalışıyor. Yok olmaya yüz tutmuş bir dine hayat vermeye çalışıyor. Bizlerde ona destek olacağımıza köstek oluyoruz. Bizlerde onu kötüleyeceğimize onun gibi dinimiz için bir şeyler yapsak kötü mü olur? Onun sayesinde Müslüman olan bir sürü insan ve onun sayesinde dinini daha iyi tanıyan birçok genç var, ki bende bunlara dahilim ben dinimi ve dinim hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biriyim. İlahi dinlemeyi de severim ancak onu tanıyana kadar çok fazla ilahi dinlemiyordum, şimdi ise çoğu zaman ilahi dinliyorum. Bence bu çok güzel. Ya bir insanın Müslüman olmasına sebep olmak ne kadar güzel bişey Sami Yusuf bunu çok kez başardı. Neden böyle bir insan desteklenmiyor. Bence bu fesatlıktır başka bir şey olamaz. Lütfen aynanın karşısına geçip bir düşünelim ne derece müslümanız ve bunun için neler yapıyoruz. Bizim yani Sami Yusuf sevenlerinin, onun adına düzenlenmiş bir sitesi var biz bu sitede hem Sami abimizle ilgili haberleri paylaşıyoruz hem de gerek dini konularda gerek başka konularda düşüncelerimizi paylaşıyoruz, çok güzel bir site orada tartışma, hakaret..vb. şeyler olmuyo orası sıcak bir ortam. O adresi burada vermemin doğru olacağını düşünmüyorum. Sami Yusuf u tanımayan arkadaşlarımıza onun konser videolarını izlemelerini ve röportajlarını okumalarını tavsiye ederim. Videolarını izlediğinizde onun gerçekten içten ve ne kadar mütevazi bir yapıya sahip olduğunu göreceksiniz.
  Sami Yusuf u merak eden ve onun hakkında daha çok şey öğrenmek isteyen arkadaşlarımıza yaptığı röportajları buraya koymak istiyorum. Koyabilirsem resimlerini de koyarım. Bende yaklaşık 500 tane resmi var :)))) Napim onu çok seviyorum ve gördüğüm her resmini alıyorum.Çok konuştum biliyorum ama abimizin hakkında yazılanları gördükten sonra bunları yazmak istedim.İnşallah öğrenmek istediklerinizi yazmış ve birilerini sevindirebilmişimdir.Umarım hakkınızı helal edersiniz.
  Allah a emanet olun…