Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • arif nihat asya27.08.2006 - 15:47

  Güzel ve zarif benzetmelerin yanı sıra, keskin zekâsının, şakacı mizâcının mahsûlü olan nükteleri, hicivleri, kelime oyunları üslûbunu tamamlayan önemli unsurlardır. Tarihimizin şanlı sayfalarını şiirleştiren şair, Rubai türünün yeni Türk edebiyatında önemli şahsiyetlerinden kabul edilir. Bayrak ve vatan, onun mısralarında en usta anlatıcısını bulmuştur.

 • dabbe'tül arz23.05.2006 - 22:06

  Dabbe'tül Arz, İslam dininin kutsal kitabı Kur'an'nın 27. Neml suresi'nin 82. ayetinde geçen ve 1300 yıldan fazladır İslam alimlerinin ne olduğu hakkında ortak bir zeminde buluşamadıkları bir varlıktır.

  Kıyamete çok yakın çıkacağına inanılan bu varlık, topraktan çıkacak, insanları aynı anda etkileyecek, konuşacak ve şimdiye kadar yeryüzünde eşi benzeri görülmemiş bir şiddet uygulayacak.

  İslam tarihinde Dabbe'tül Arz hakkında çok tartışmalar yaşanmış ve hiçbir zaman kesin bir hükme varılamamıştır. Fakat inanılan gerçek, kıyamete yakın bütün dünyayı saracak dehşetengiz bir varlığın yani Dabbe’tül Arz'ın mutlaka çıkacağıdır.

 • Abdurrahim Karakoç19.02.2006 - 18:20

  Mihriban____

  Yar değince kalem elden düşüyor
  Gözlerim görmüyor aklım şaşıyor
  Lambada titreyen alev üşüyor
  Aşk kağıda yazılmıyor mihriban
  Sevdiğim mihriban

  Tabiblerde ilaç yoktur yarama
  Aşk değince ötesini arama
  Her nesnenin bir bitimi var ama
  Aşka hudut çizilmiyor mihriban
  Sevdiğim mihriban

  Bu şair ilk olarak bende; ; ; bu türküsüyle anımsatıyor kendisini..

 • çay tiryakiliği13.02.2006 - 23:45

  Vazgeçilmezim :) Yaşamın en keyifli yanlarından biri....

 • allah için sevmek19.01.2006 - 13:28

  İnsan benliği sadece kendi nefsine yöneliktir genelde.Tabi bunu törpülemek insanın elinde.Çıkarsız bir yaşam ve huzur ise bu nefsi kontrol altına alıp yaradılan ne varsa yaradandan yana sevmek onun için kabul etmek tüm zorluğu.Her insanın harcı değil ama insan bir adım atmaya görsün.Onun rızasını kazanmak için atılan her niyet hergüne ve bize yeni kazanç olarak geri döner diye düşünüyorum ve herkese bu yolda kolaylıklar diliyorum.......Maksat güzel bir yol olunca söylenecek kelam bazen bulunamıyor

 • Şiir ve ötesi19.01.2006 - 13:23

  Şiir yaşama tutunabilinecek bir can simidi.Şiir ötesi ise yaşamın derinliğine tutunurken o can simidini sımsıkı tutunmak....