Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • su28.08.2005 - 11:56

  su adeta sihirli bir içecek gibi...sağlıklı ve güzel olmanın,ciltteki ve vücüttaki nemin korunmasının temel koşulu bol su içmekmiş.
  bazı bünyelerin suya ihtiyaç duyduğu,bazılarınında azla yetindiği sıkça ratlanan bir durum.En iyi yöntem ise az ve sık,özelliklede yemeklerin hazmedildiği saatlerin dışında içmekmiş.Ancak güç sarfederken kesinlikle içmemek gerekiyomuş.mesela; karşılaşmalar sırasında sadece suyla ağzını çalkalayan boksörleri örnek gösterebiliriz...eski çağlarda madenlerde çalışanlarında susadıkça bu yöntemi denerlermiş...ayrıca bir defada çok su içmek böbreklerin günün birinde iflas etme olasılığını arttırıyormuş! ! !
  Özellikle sabah kalkar kalkmaz ve de aç karnına bir bardak su içmek tüm organizmayı temizleyip toksinlerden arıtırmış,yani zinde ve dinç olmayı sağlıyor... :)))

 • umut27.08.2005 - 17:34

  hep umuttan taraftım...
  umut olmalı...
  yitirmemeli...durmalı bir taraflarda umut...
  yoksa hiçsin...bitiksin...
  çıplak,biçare,ürkek,hedefi olmayan bitimsiz bir yanlızlıksın...
  çocuklarından umut...
  anadan,babadan umut...
  yarinden umut...
  kariyerinden umut...
  dostlarından umut...
  yurdundan umut...
  umut...umut...umut...
  Zeki Kayahan ÇOŞKUN...(ben senden sonra düş oldum)

 • aşk23.08.2005 - 20:30

  öyle bir şey ki bu,bilmem nasıl anlatılır? ? ? hani çok yakınındadır ama sen korkarsın; ulaşmaya çalışsanda yakalayamayacağından,ne kadaR çok sevsende onun seni sevmediğinden; sebepsiz yere korkarsın aslında...cesaretin yoktur çünkü.Sadece gözyaşlarında,sözlerinde kalıverir her şey ve orada biter bir daha başlamayacak şekilde! ! ! yine korkarsın,bir daha bu derece birisini sevememekten.
  mutsuzluğun içinde küçücük bir mutluluk aramak gibi...

 • yaprak dökümü23.08.2005 - 13:32

  elli bin şiir roman filan okudum yaprak dökümünü anlatır
  elli bin film seyrettim yaprakların dökümünü gösterir
  elli bin kere gördüm yaprak dökümünü
  düşüşlerini, sürünüşlerini,çürüyüşlerini yaprakların
  elli bin kere duydum ölü hışırtılarını kunduramın altında
  avucumda ve parmaklarımın ucunda...
  NAZIM HİKMET RAN

 • o senin baban yavrım19.08.2005 - 21:54

  -o kim anne,niye bizim evimizde? ? ? ? ? ?
  -o senin baban yavrum! ! ! ! ! !
  bu sözden sonra çocuk, ufak bi iç kargaşa yaşar.aslında o,babasının çoktan öbür dünyada, onun tabiriyle meleklerin yanında,cennette olduğunu zannetmektedir...ama gerçekler çok ama çok farklıdır..çocuk şimdi ne yapmalıdır? ? ? ? ? ? tabiki bütün kafası karışmış çocukların yaptığını yapar(çünkü başka seçeneği yoktur,senaryo böyledir) :
  -baba,babacığım! ! ! ! ! ! ! ! ! !

 • hayat17.08.2005 - 10:28

  hayat; sevinçlerin,elemlerin,kederin bir yumak oluşturduğu ve mutluluğunda bu yumak içerisinde gizli olduğu bir süreçtir...

 • amin maalouf09.08.2005 - 18:02

  çok iyi bir yazar bence amin maulof.'yüzüncü ad' diye bir kitabını okudum geçenlerde, gayet güzel bir kitaptı.

 • türk filmleri03.08.2005 - 15:09

  aynılarını defalarca izlememe rağmen yinede bıkıp usanmadığım güzel filmler! ! ! ! ! ! ! ! tarık akan,hülya koçyiğit,türkan şoray,gülşen bubikoğlu,kartal tibet,ediz hun...daha sayamadığım birçok sanatçı.Hele filmlerdeki gülşen bubikoğlunun o upuzun, güzel saçları ayrı bir güzellikti yani o kesinlikle! ! ! ! ! ! güzeldir ya türk filmleri...

 • deprem31.07.2005 - 16:04

  geceki Ankara depremi! ! ! ! ! ! ! fena sallandık hakikaten gece olunca insan daha bir fena oluyor ya karanlık falan ürkütücü hele deprem sırasında çıkan o uğultu! ! ! ! Allah bizi böyle felaketlerden korusun ne diyebilirimki,insan o süre zarfında kendini ne kadar savunmasız ve çaresiz hissediyor.Tabi birde depremin uzunluğu var,biran önce son bulsada şu sallantı, rahatlasam diyosun! ! ! kötü gerçekten,üstelik geceki Ankara depreminin ardından 40 tane artçı sarsıntı meydana gelmiş Allahtan onları hissetmiyoruz yoksa kafayı yerdik heralde! ! ! ! ! ! ! ! !