Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • hz.muhammed12.03.2005 - 23:25

  Onun hakkında değil yazmak konuşmak bile haddimiz değil övsekde yeterli olamaz.ayağının tozu olaydım ravzanda hizmetçin olaydım ya Resulullah yolunda gitmeyi ahlakınla ahlaklanmayı biz aciz kullara nasib et Allahım.ONUN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE YARATILDIK.SELATU SELAMLARIMIZ SANA VE EHLİBEYTİNE OLSUN YA RESULALLAH.

 • tarikat03.03.2005 - 23:47

  Tarik yol anlamındadır her nefes kadar yol vardır önemli olan nereye nasıl ulaştığıdır.gidilecek ttek yol Allahadır nasıl ilk okul,orta okul lise vb.okuyorsan ve seni eğitenler varsa bu yoldaki tehlikeli virajlı yerleride sana gösterecekler vardır nasibinde varsa tabi. tabii şimdiki t. çoğu bozulmuş durumda iyi eğitim verilseydi Türkiye çok daha başka yerlerde olurdu her yönden yoz anlamda değilde evensel düşünelim hepimiz kardeşiz.

 • gerçek dost03.03.2005 - 23:33

  Ondan gayrı dost arama sana şah damarından yakın olandır dostun gizli aşikar herşeyini bilendir eğitende odur sadece doğru adresten görecek göz ara ama ne ararsan kendinde ara.

 • astroloji16.02.2005 - 23:40

  HZ.KURAN-I düzgün inceleyiniz astroleji bir ilim dalıdır öyle yayınlarda okuduğunuz fallarla günlük yazılan köşe yazılarınla gerçekte ilgisi olmayan bir ilim dalıdır.burçlar enerjidir araştırıldığnda görülür.

 • bayram16.02.2005 - 23:29

  ALLAH gerçek bayramlara erdirsin gülerek emaneti teslim etmek ve ölmeden önce şu beden kaydından kurtulmaktır ama zahirde herkesin bayramı kendine göre başkadır. et bayramı giyinip kuşanma bayramı veya sevdiğine kavuşmak gibi vb...

 • islam16.02.2005 - 23:13

  İSLAM teslimiyettir.ÖZÜNDEKİNE islamı gerçek manada yaşayan birisi hiç bir şeyi lüzumsus görmez hoşgörü sahibidir,emanete saygı gösterir (verilen cana ruhuna) onu zedelemeden teslim eder. herkesi yaratandan ötürü sever dilerim gerçekten yaşayanlardan oluruz.

 • allah (c.c)16.02.2005 - 22:58

  ALLAH yazmak kolay ama konuşmak asla haddim olmayarak yazıyorum.Kendini kendinden başka kimse bilemez sonsuz snırsız güç sahibi hiç bir şeyle kayıt altına alınamayan ondan gayrısı olmayan tevhidi ve ihlas suresini OKUYABİLİRSEK ANLAŞILIR. Görende,bilende seyredende O tanımı güç HZ.Ebu bekr in dediği gibi (SENİ idrak etmenin seni idrak edememek olduğunu) anladım.Allah hepimizi sevdiklerinden eylesin sevdiklerini sevdirsin.

 • cin16.02.2005 - 00:31

  Bizler gibi uzayda yaşayan dumansız ateşten yaratılmış ömürleri bizden daha fazla olan bizden daha güçsüz varlıklardır Ahmed Hulisinin ruh,insan ve cin kitabınıda okuyabilirsiniz.korunulması gereken varlıklardır silahıda sizdedir.

 • hac16.02.2005 - 00:24

  Hac çok özel ve uylması zorunlu maddi imkanları elverenler için tabii bir olay anlatması mümkün olmayan yaşanması gereken olağan üstü güzellikte birşey....HAC gönülde oluşması gereken yaratıcıya vuslattır aslında tavaf önce gönül=biliçte oluşan bir olgudur nasibi olana ve uyanık olana tabiiki genç gitmekte çok fayda var yaşadığım için yazıyorum şükründen acizim.HACCIN önemini Ahmed Hulisinin temel esaslar kitabında bilimsel gerçekleriyle okuyabilirsiniz saygılarımla..

 • beyindeki benlik10.02.2005 - 23:56

  Bir gönülde iki ben olmaz gönül = şuur Tek mutlak bilinç vardır Oda ALLAHDIR.İKİLİK vehimdir bu dünyadaki mücadelemizde bu dur vehim kalkınca ki çok aşamalardan sonra çek kendini aradan çıksın yaradan...