Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • allah (c.c)16.10.2004 - 15:41

  ateistim herkese tokat! gibi cevap yapıştırmışsın da beni unutmuşsun lütfen okurmusun?

  sevgili ateistim kardeşim.sana sadece bir soru soracagım.
  karlık bölgelerde yaşayan dag tavşanları vardır.bu tavşanların gözlerinin etrafında bir hale vardır.hani kaleciler gözlerinin etrafına boya sürer ya.ve çogumuz neden sürdüklerini bilmeyiz.işte aynen onun gibi.ama işe bakki bu dag tavşanı bu boyanın ne işe yaradıgını ögrenmiş daha dogrusu kendi akıl etmiş.ve kendi kürkünün göz civarını siyahlaştırmış.sebeb neymiş biliyormusun? her yer kar oldugu zaman kardan gelen beyazlıgın gözü kör etme kamaştırma ihtimaliymiş.bu siyah halede bu beyaz ışıgın bir kısmını emerek bunu önlüyormuş.tıpkı kalecilerin sürdüğü boyanın gece maçlarında gözlerine gelen şışıgı emmesi gibi.ve bu akıl sahibi tavşan siyahın ışıgı en çok emen renk oldugunu da ögrenmiş.
  sorum şu bu anlattıklarımın bir yerinden tutup cevaplarmısın nasıl olmuş bu iş.lütfen geçiştirme görmemezlikten gelme.
  bunun gibi bir sürü örnek verirdim.ama en sadesi buydu.
  gurbunuzada baktım bir sürü şey var ama hiç biri bana yukardaki sorumun cevabını veremiyor yada benim gözümden kaçtı.bana yardımcı olursun umarım.
  son olarak bir büyüğüm ateistlerle girilen tartışmalarda inançlı kimselerin Allah ın varlıgını yüzde 90 kanıtladıgnın atesitlerin ise hala o kalan yüzde 10 nun peşinde koştugunu söylemişti. 90 mı büyük 10 mu?

 • dehap15.10.2004 - 14:42

  15/11/2004 tarihli Sabah gazetesi

  AB için Kürt lobisi

  Kürtler, DEHAP'ın organizasyonuyla, Türkiye'nin AB üyeliği için lobi faaliyetine başlıyor. DEHAP'ın 25 Ekim'de Avrupa ülkelerine düzenleyeceği geziye, Yaşar Kemal'in de aralarında bulunduğu tanınmış Kürt kökenli aydın ve sanatçıları da katacak. SABAH'a konuşan DEHAP Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, '25 Ekim-5 Kasım tarihleri arasında Türkiye'deki tüm Kürt kökenli kanaat önderleri, belediye başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle birlikte AB ülkelerine, 'Türkiye'ye üyelik' desteği sağlamak için gideceğiz' dedi. 'Şehirdeki Kürt halkının temsilcisinin de, dağdaki silahlı güçlerin de Türkiye'nin AB'ye girişine katkıda bulunmak istediğini' söyleyen Bakırhan, şöyle devam etti: 'AB'ye artık Türkiye'deki Kürt halkının uluslararası hesaplaşmanın bir kartı olmayacağını söylemeye gidiyoruz. Dağdaki Silahlı güçlerin demokratik sisteme dönmesi için neler yapılması gerektiğini anlatamaya gidiyoruz.'

  İŞTE İSTEKLER
  Bakırhan'ın verdiği bilgiye göre, Kürt heyeti görüşmelerinde destek faaliyetlerinin yanı sıra Türkiye ile müzakere koşulları arasında şu konuların da yer almasını isteyecek:

  * Türkiye'deki Kürtlerin dil ve kültürel haklarının yer alması.

  * Demokratik hakların anayasal güvence altına alınması, anayasadan gelen demokratik haklarını kullanma önündeki tüm engellerin kaldırılması.

  * Kürt halkının siyasal temsilinin sağlanması.

 • dehap07.10.2004 - 13:25

  bu güzelim partinin başkanı vardi vaktin birinde sanırım murat bozlak tı.neyse bu insan seçimden önce ntv çıkmıştı.sunucu hükümet programını felan sordu.her zamanki saçmalaıkları sıraladı.sonra ekonomik alandki projelerini sorunca mal gibi kaldı.adamların en azından iş olsun diye hazırlanmış ekonomiyle ilgili planları yoktu.ve şahsiyet 'efendim iktidar olalım hele o zaman bakarız' dedi.

 • dehap22.09.2004 - 20:49

  pkk nın siyasi hali
  pkk ile devlet arasında arabuluculuk teklif edip cevabı yiyen parti.gerçi pek sert bir cevap olmadı ama bunada şükür.
  ayrıyeten pkklılara halk kurtuluş güçleri diyen bir başkana sahip.uzatmaya gerek yok pkk nın kravatlı haliii