Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümit Çoban
Ümit Çoban

YAZAN KALEM ASLA UNUTMAZ. PROF.DR.MİM.İBRAHİM BAKIR.(BEN ONDAN DUYMUŞTUM :)

 • üç şey05.11.2008 - 13:17

  SİYAH VE BEYAZ

 • Aşkın tarifi24.07.2008 - 00:10

  patatesli yumurtadır. eğer çok beklerse hiç olur kıvamında yaşanırsa sizin için en mükemmel yemek oluverir. tarifi 3 yumurta ve soyulmuş 37 adet patates dilimi....hepsi bu. Saygılarımla...

 • aşk14.01.2007 - 05:31

  ask birsorudur ingizlerin dediğigibi ama Türkçeçok farklıanlamlara gelir yanigözün özelliklerikaybolur nefsritminbozulur bedavagözlülükçüdükkanındanpembe çerçeveli gözlükkazanırsın tek hücreli yadaçok hücreliolanlarıvardır.tekhücrelisiuzun yaşamazve hemen ölür ancakçokhüreli(enfazla 2) olanlarımutlubirşekilde yaşarlar.osevemek vesevilmektir.her dildeaynımanayı gözlerleanlatır.yanidilidini v eırkı yoktur.her an heryerdeolabilirama sen ordaoanada değilsen yok gibidir.Ona erişmek için çabalamak gerekir.dua etmek de gerekir.yani hemsoyut hem somuttur yurtta ve cihanda adlı parçanın bestekarıdır.

 • insan14.01.2007 - 05:01

  kul olmayı başarabilendir.ağlayabilme yetisi olan seven yaşayan beynini doğru kullanabilendir. insan değerli bir taştır ama yanlış yontulursa kömürolur ve yanar.

 • balık burcu29.11.2004 - 11:19

  BALIK BURCU ERKEĞİ
  On iki burcun en hassas erkeği Balık burcundandır. Hislerinin esiri olabilen fakat kafasını fevkalade kullanabilen bir tiptir. Herşeyden önce çift fikirlidir. Onun karar vermesi kolay değildir. Çok hayalperesttir.Renkli bir iç alemi vardır. Balık burcu erkeğinin para konusundaki fikirleri herkesten farklı olabilir. O cömert ve başkalarını memnun etmekten hoşlanan bir tiptir. Bu yüzden savurgandır. Bu burcun erkeği yaratıcı güce sahiptir ve hafızası güçlüdür. İrade gücüyle seçtiği işte başarıya erişir.

  Balık burcu erkeği iyi niyetlidir. Hiç ard düşüncesi yoktur. Herkesi olduğu gibi kabul etmeye alışıktır. En şaşılacak durumlarda onun kılı bile kıpırdamaz. Başkalarının ayıpladığı şeyleri kabul eder. Herkesin kendi bildiği gibi hareket etmesini normal bulur. Buna karşılık kendisine karışılmasını istemez. Güzelliğe hayrandır ve yaşadığı yerin de böyle olmasını ister. İmkanı varsa evi süslemek için hiç bir masraftan kaçmayacaktır. Hayalleri renkli olduğu için evi de peri masallarındaki sarayları andırır. Balık burcu erkeği sevmeyi ve sevilmeyi ister. Sevdiği zaman çekingen bile olsa birden güçlenir. O zaman cesaretle hamle yapması, engelleri aşması, başarıya erişmesi daha kolay olur. Çünkü eşsiz güzellik olan sevgiye kavuşmuştur.

  Sevgiyi arayan erkek, görüp beğendikten kısa bir süre sonra bağlanır ve evlenmek ister. Balık burcu erkeği romantiktir. O hayalindeki kadını aramaktadır. Her seferinde sevdiği ve aradığı kadını bulduğunu zanneder ve bir süre sonra da hayal kırıklığına uğrayıp yeni bir maceraya atılır. Fakat evlendikten sonra çapkınlık yapmaz. Çok hisli olduğu, sevdiği için kıskanacaktır. Ancak bu hissini de gizlemeye çalışacaktır. Bazen şaka yoluyla bir şeyler söylese bile asla kıskançlığını itiraf etmeyecektir.

  BALIK BURCU KADINI
  Bu burcun kadınlarının çoğu güzel ve cazibelidir. Hem çift karekterli, hem çift kısmetli hem de çok hislidir. Ona “tam kadın” da denilebilir. Ancak onu ele geçirmek kolay değildir.
  Balık burcu kadını iş hayatını sevmez ve mecbur olmadıkça çalışmaz. Onun ideali ev kadını olmaktır. Bu kadın müşfik, merhametli, iyi niyetlidir. Onun için bilim ve kültür gibi şeyler ikinci planda kalır. O ailesine, dostlarına bağlıdır. Fakat asıl sevdiği erkeğe bağlanır ve bu erkek onun için üstün sayılır.Bu erkek asla hata yapmaz. Onun her sözü, her fikri doğrudur. Bütün kalbiyle sevdiğine bağlanan kadın onun her dediğini yapar ve bütün arzularını yerine getirir. Aşk için yaşar, sevip sevilmediği zaman durgun, üzgün ve karamsardır. Aşık olur olmaz değişir. Cazibesi birden bire artar. Gözleri parlar, konuşması, yürüyüşü ve her hali onun sevdiğini açıklar.

  Bu burcun kadını kıskançtır. Kendisinden üstün olan kimseleri kıskanır. Pek çok kadından daha üstün olduğunu düşünür. Özellikle aşık olduğu zaman kıskançlığı daha da artar. O zaman hem sevgilisini hem de onun çevresindeki bütün kadınları kıskanır. İstediği erkeği elde etmesini de bilir. Birisini beğenirse bir çaresini bularak ona yaklaşır ve kısa bir sürede kendisini sevdirir.

  Balık burcunda doğan kadın yuvasında mutluluğu sağlamak için elinden geleni yapar. Çocukları varsa çok daha fedakar olur. Çocuklarını sever, şımartır ve her istediklerini vermeye çalışır. Bu kadın, erkeği mutlu etmek için yaratılmıştır.


  BALIK BURCU ÇOCUĞU
  Balık burcunda doğan çocuk çekingen, mahçup ve utangaçtır. Aslında resim, müzik, edebiyat gibi konularda yetenekli olan çocuk bir hayal aleminde yaşar. Onun için her masal bir hakikat sayılabilir. Kendi haline bırakılırsa içine kapanır ve hayalleriyle başbaşa kalmak ister. Anne babanın ona saygı göstermesi ve yaşıtlarıyla arkadaşlık etmesini sağlaması lazımdır. Aynı zamanda kıskançtır. Kardeşlerini ona tercih etmekte onun huzurunu kaçırabilir.