Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • ahmed hulusi06.04.2004 - 10:45

  Ahzab suresi 33/50 Mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği cariyeleri, seninle beraber hicret eden amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını, teyzelerinin kızlarını ve peygamber nikahlanmayı dilediği takdirde müminlerden ayrı, sırf sana mahsus olmak üzere kendisinin mehrini peygambere hibe eden mümin kadını almanı helal kılmışızdır. Bir zorluğa uğramaman için müminlerin eşleri ve cariyeleri hakkında onların üzerine neyi farz kılmış olduğumuzu bildirmiştik. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.

 • ahmed hulusi06.04.2004 - 10:44

  Ahzab suresi 33/37 Allah'ın nimet verdiği ve senin de nimetlendirdiğin kimseye: 'Eşini bırakma, Allah'tan sakın' diyor, Allah'ın açığa vuracağı şeyi içinde saklıyordun. İnsanlardan çekiniyordun; oysa Allah'tan çekinmen daha uygundu. Sonunda Zeyd eşiyle ilgisini kestiğinde onu seninle evlendirdik, ki evlatlıkları eşleriyle ilgilerini kestiklerinde onlarla evlenmek konuşunda müminlere bir sorumluluk olmadığı bilinsin. Allah'ın buyruğu yerine gelecektir.

 • osmanlı imparatorluğu06.04.2004 - 10:30

  Türklüğünü unutmuş, zorbalıkla yani kılıç zoruyla ele geçirdiği ülkelere bile sahip olamamış, din yoğun olduğu için, bilimsel gelişmeye uzak kalmış, doğacak şehzade Türk olmasın diye harem e Türk kadın sokmamış, ilkesiz, bilimsiz, zevk sefa düşkünü ucubik padişahlar imparatorluğu.

  Bugün Türkiye Cumhuriyeti olarak ulusal ve uluslararası konularda ne tür bir sorun yaşıyorsak temelini osmanlı denen ucubik imparatorluktan almaktadır.

  Sayalım. Ulusal: Kürtçülük ce diğer etnik sorunlar, ekonomik sorunlar, bilimsel sorunlar, dinsel yobazlık, sanayileşme, eğitim vs. vs. Uluslararası: Irak, Kıbrıs, Balkanlar, Yunanistan, Petrol vs.vs

 • mustafa kemal atatürk02.04.2004 - 18:58

  Türklüğünü unutmuş, osmanlı tarafından unutturulmuş bir toplumun kalıntılarından yeni bir Ulus yaratan sosyoloji sihirbaz.

 • mustafa kemal atatürk01.04.2004 - 16:38

  Ben kendimden sonra sizlere gökten gaibten indirildiği varsayılan şeyler değil hayatın gerçeklerini bıraktım. K.Atatürk

 • calut / golyat01.04.2004 - 12:50

  hikaye