Kültür Sanat Edebiyat Şiir

uyanın sizce ne demek, uyanın size neyi çağrıştırıyor?

uyanın terimi Cem Nizamoglu tarafından tarihinde eklendi

 • Sebahattin Zorlu
  Sebahattin Zorlu

  UYANIN! Göklerde ve yerde ne varsa hep Allah'ındır. O, sizin bulunduğunuz durumu mutlaka bilir.

 • Gani Kapicigil
  Gani Kapicigil

  KEMAL uyan!

  NAZIM uyan!

  UĞUR uyan!  Uyanın ki uyandırın!

  Sizden sonra ne sizin kadar ATA bir TÜRK bastı

  bu topraklara,

  ne haksızlıklara karşı HİKMET'ini konuşturan

  bir şair,

  ne beyinlerimizi aydınlatan bir MUMCU daha..

  Uyanın ne olur!

  Boğuluyoruz!

  Bu karanlıklar,

  bu savaşlar,

  bu politikalar kanattı..

  Bu dünya gençliğime yaraşmadı!

 • Murat Sarı
  Murat Sarı

  gecen bir an dahi geri gelmiyor ve kacinilmaz sona dogru hizla gidiyoruz bunun farkina varmak kendimizi bu farkindalik ile olumlu yonde degistirmektir uyanmak

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz

  montunun içinde o saman...yanımısa yaklaşıp pimi çekicek! ! ! hepberaber ölüces:(

 • Hatice Yavuzdurmaz
  Hatice Yavuzdurmaz

  ama canlı demiş...durun benim kafam karıştı :SS

 • Hatice Yavuzdurmaz
  Hatice Yavuzdurmaz

  ilaç verip uyutmuuuuşşşşşşşşş! ! ! ! ! ! ! ! ! ; (((

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz

  uyanın ulayn antoloji insanlarııııı! ! ! adam öldürüyolar ulaağğn! !

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  Wake up and gear around
  Uyandırma Servisi - Haber Türk

 • Ebubekir Korucu
  Ebubekir Korucu

  DAĞI DERYAYI AŞAR, BİR YİĞİT ÇIKAR GELİR,
  ZALİME BOYUN EĞMEZ, BENTLERİ YIKAR GELİR,
  FELEĞİN MİNBERİNE OTURUR ÖMER GİBİ,
  İŞTE O ZAMAN DÜNYAYA TAĞUTLAR DAR GELİR
  M.N.B

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  UYKU DEVAM ETTİKÇE BU KABUS BİTMEYECEK

  ama TEPKİLER BÜYÜK direniş küçük

  Basın: 'Riyad'da Batılıları hedef alan saldırılarda ölü sayısı 90'a çıkarken 3'ü Türk 194 kişinin de yaralandığı bildirildi.

  ABD Başkanı George Bush, 'Suudi Arabistan'daki saldırılar, terörle savaşın süreceğini gösteriyor' dedi. '

  Savaştan önce kaç defa bu savaşın terörü daha çok artıracak ve yüzlerce Usama Bin Ladinler üreteceki ve de binlerce intihar canlı bomba tohumlarını ekecek diye uyarıldı.

  Lakin USA bunu biliyor çünkü 11 Eylül olsun ve diğer terörist eylemler, USA'in bahanesi oluyor. Biri yapmasa kendileri yapar ya da yaptırır, ya da yapanı bilirler ama göz yumarlar. Bu olaylar onlar için ham madde.

  Yıllar önce Sovyetlerin yıkılmasıyla oluşan güç boşluğu USA'in savaş politikalarını işlmesinde büyük bir boşluk oluşturmuştu dendi ve de (medyumluğa gerek yok) bu boşluğu radikal islamcılarla doldurulacakları bile söylenmişti. Yıllar önce ekilen tohumlar meyvalarını çoktan verdi.

  Bu terörist olaylardan Amerikalılar korkuyor morkuyor diye aldanmayın, bilin ki Afganistan'a girme nedenleri yine bu saldırılardı... Rusya'nın Çeçenleri yok etme planları bu terörist faliyetler sayesinde sürdürüyor. İsrail'in Filistin'de yaptığı soykırımın da bahnesi yine terör. Terör alttan destekleyenler de bunlar, terör her kapıyı açan anahtar kendileri için.

  CIA yıllar önce geleceğin savaşlarının terör ile olacak derken buna karşı, hazırlıklaırını çoktan yapmışlar ve ortamı hazırlamışlardır. Yalancı liderler, beyni yıkanmış mülhitleri, ve nice patlamaya hazır canlı bomba onlara değil bizlere zarar veriyor.

  Durum vahimdir. Silahlarla değil esas yalanlarla dolanlarla zulüm yaşıyoruz ve en büyük zalimliği kavramların anlamlarını çarptırmalarıyla yapıyorlar. Artık barış anarşi, anarşiye barış olarak bakıyoruz.

  Gerçek şudur ki din değil esas medya milletlerin afyonudur, Emperyalist kültür tarafından yurdumuz feth edilirken biz hala birbirimizin kuyusunu kazıyoruz.

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  Bu şavaşı haklı görenler bazı noktaları iyi bilmeleri lazım. Saddamı en başta destekleyen ve iktidara getiren ABD'dir. Silahların temininden tutun, orduların eğitimine kadar Saddam'a her türlü yardımı da bulunan ABD'deydi. Saddamı kim yarattı ki sonra ondan kurtuldu?

  Saddam'ın ayıpları ortaya dökülüyor, yok şu kadar insan öldürdü yok bunu yaptı, yok şunu yaptı...26 yıldır ABD susup şimdi mi uyandı da Irak'ı Saddam'dan kurtardı?

  Kimyasal Silahlar var diye açılan savaşta bir tane bile Kimyasal Silah bulunamazken, CIA tarafından yerleri belirlenen bölgeler ele geçirilmesine rağmen bir tane bile bulunamadı.. Ülke işgal altında olup, ABD Bağdat'a ilerlerken bile kullanılmayan bu silahlar peki neden vardı? Artık bulunsa bile ne işe yarar ki ya da bulunsa bile 'acaba kim koydu? ' sorusu kalmaz mı artık geriye?

  Kimyasal bombaları kullandılar bir daha kullanabilirler diyen ABD yüzyılın en vahşi kimyasal silahlarını (mesela Portakal Gazı) kullanmış ve atom bombasını kullanmaktan çekinmemiş ve hala elinde ülkeleri yeryüzünden silecek silahlara sahip olabilen bu gücü nasıl olurda Saddam'ı daha tehlikeli yapabilir?

  11 yıl amborga görmüş,91 de hastenleri, ilaç fabrikaları, ve nice halkın ihtiyaç duyduğu fabrikaları bombalanmış Irak'ta Saddam nasıl olurda daha fazla insan öldürmüş olabilir. Her katliamın altından CIA çıkarken ve hala elektriksizlikten, susuzluktan, hayati malezemelerin eksikliğinden onca insan ölmekteyken hala Saddam'ı daha katil?

  Bir diktatörden ne bekleyebilirsiniz ki Saddam melek olsun ama başka bir ülke demokrasi, reform, barış adı altında bir ülkeyi sadece bir insan için alt üst ediyorsa kim daha beter?

  ABD'in buraya yazmakla bitmeyecek kadar çıkarı olduğu bu savaşta barış kelimesi listesine bile girmezken nasıl olurda çoğunluk hala ABD'nin yaptığını doğru bulur?

  ABD askerleri gözü önünde kaç gün yağmalanan Irak'a özgürlük adına getirilen ilk reform yeni TV kanalıyken daha ne kadar hak vereceğiz bu işe?

  Yok Amerika aya çıkmış yok Amerika Interneti bulmuş sorarım size bunları neden bulmuş en başta... insanlık için değil yine savaş için yine bozgunculuk için... ilk atom bombasını yapan (Robert J. Oppenheimer) ABD ne kadar ileri düzeyde... bir eşeğe altın semer taksam ABD olur ancak...

  Afganistanı alt üst etmiş, sonra Irak'a girmiş, şimdi aynı şekilde Suriye'yi tehdit ediyor... Kızılderillerin katlimı, kölecilik, ırkçılık, bozgunculuk daha ne kadar saymak gerekir... uyuyoruz... uyku tatlı ve uyanmak istemiyoruz

  18.04.2003 (Irak Savaşına tepkiler bölümündeki yazım)

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  DÜNYA FİRAVUNLARA KALAMADI EY DOST
  BUSHTLARA MI KALACAK...

  De ki: 'Hak geldi, batıl yok oldu. Hiç şüphesiz batıl yok olucudur.' (İsra Suresi,81)