Kültür Sanat Edebiyat Şiir

umursamazlık sizce ne demek, umursamazlık size neyi çağrıştırıyor?

umursamazlık terimi Yıldırım Yorulmaz tarafından tarihinde eklendi

 • Delirdim Ama Bisor Niye Delirdim
  Delirdim Ama Bisor Niye Delirdim

  senin yüzünden delirdim, hadi şimdi umursama !!!

 • Yeşil Hazretleri ``
  Yeşil Hazretleri ``

  - Ağlamıyor.

  - Merak etme, çok ağlar.

  ...

 • Dulcinea
  Dulcinea

  Umudumuzu kestiğimiz kişileri ya da olayları bir zaman sonra umursamaz hale geliriz..bazen iyidir, karşı tarafa hak ettiği kadar önem vermeyi içerir..ama hayata karşı genel bir umursamazlık tehlikelidir..yeri geldiğince kullanılması gereken, -hatta şart olan -ama alışkanlığa dönüştürmememiz gereken bir davranış olmalıdır umursamamak..

 • Nagehan Nigah
  Nagehan Nigah

  onun üstüne yoktur. en iyi yaptığı şeylerden :))

 • T£k Bir
  T£k Bir

  ne kadar uğraşsamda asla başaramadığım bi durum..
  aklıma umursama diyorum vicdanım devreye giriyor, vicdanımı susturuyorum kalbim feryad ediyor, kalbimin feryatlarına kulak tıkamak ne mümkün?
  velhasıl asla yapamadığım bir fiil..

 • Bora Aslan
  Bora Aslan

  günümüzdeki trendlerden biri. hiçbir şeyi umursama, takma kafana, dünyaya bir kere geliyorsun hayatı yaşa, kendi keyfine bak, vs. gibi çevreden verilen yeni hayat dersleri sonucu ulaşılan nokta, umursamama, aldırış etmeme durumu.
  sonuçta bencil, bireyci kişiler sarıyor her yeri. zaman içinde de kendilerini o kadar çok seviyorlar ki başkasını sevmeye yerleri kalmıyor. mutsuzluklarının, yalnızlıklarının temelinde bu basit kelime var oysa, umursamazlık.

 • Bora Aslan
  Bora Aslan

  sadece insanların sahip olduğu bir tür savunma mekanizması,olduğuna inandığım,artık kesseler acımayacağı bir hale getiren duygunun yarattığı hal/durum.ama hiçbirşeyi hissetmeden geçirilecek anların -ne kadar acıtmasa da-,daha sonra nasıl pişmanlık yaratacağını ise,düşünmek bile kötü.üstelik bunları -küçük küçük çocukların,büyük büyük adamların savaş(ma) larından dolayı ölmelerini; en sevdiklerini bir hiç uğruna kırmanın pişmanlığını ya da onlar tarafından kırılmanın kederini,sevilen kişiden artık karşılık görememeyi,yavru bir kedinin arabanın altında kaldığını bilmeyi,aslında 'her ölümün erken olduğunu'- bilerek de yaşayamazsınız. 'acı çekmeden yaşayamazsınız! '

 • Esra Kaya
  Esra Kaya

  ruh ve beden sağlığına faydalıdır..