Kültür Sanat Edebiyat Şiir

necip hablemitoğlu sizce ne demek, necip hablemitoğlu size neyi çağrıştırıyor?

necip hablemitoğlu terimi F tarafından tarihinde eklendi

 • Serdar Samatyalı
  Serdar Samatyalı

  Necip HABLEMİTOĞLU neden katledildi... detaylı bilgi için;


  Necip HABLEMİTOĞLU - KÖSTEBEK...


  Bu kitabı okuduktan sonra anlamınız zor olmayacak... görünen köye klavuz ne hacet...

 • Ahmet Dinler
  Ahmet Dinler

  BİRİLERİNİNN kuklası

 • Ömer Özcan
  Ömer Özcan

  Necmi Sebitoğlu...

  Bakınız: Şubat Soğuğu

 • Serkangüzel
  Serkangüzel

  Hablemitoğlu'da diğer yoldaşları gibi devrimci değer uğruna can veren yiğitlerimizden.Örtülü dosyaların açığa çıkması bazılarını rahatsız etmiş olalı.çıkara ters düştüğünden bu tip kişileri sevmezler.ancak bilinmeliki nice Hablemitoğlu,Mumcu,Kışlalı ve diğer sayamadıklarım gibi özgürlüğüne düşkün düşünür yetişektedir; sonunun ne olduğunu bile bile! ! !

 • Var Mısın?
  Var Mısın?

  1954 yılında Ankara’da doğan Hablemitoğlu, 1977 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. 1977 ve 1978 yıllarında 'Dilde Fikirde İşde BİRLİK' adlı aylık dergi yayınladı. Uzun yıllar çeşitli kuruluşlarda basın müşaviri olarak çalıştıktan sonra Ankara Üniversitesi Türk İnkılâp Tarihi Enstitüsü’nde master ve doktora yaptı.


  Türkiye dışındaki Türk topluluklarının yakın tarihi ile ilgili olarak çalışmalar yapan Hablemitoğlu, Orta Avrupa ve Balkanlar’da Türk eserleri, Türk azınlıkları ve şehitliklerimiz konusunda alan çalışmaları yürüttü. 1995-1996 yılları arasında Birleşmiş Milletler Örgütü’nün (UNDP) bir projesinde görev alarak Gagauz Türkleri’nin latin alfabesine geçişi ile ilgili olarak danışmanlık hizmeti verdi.


  Türkiye’de ve yurt dışında faaliyet gösteren bölücü terör örgütleri ve Alman vakıfları üzerine yaptığı araştırmalarla dikkat çeken Hablemitoğlu, 18 Aralık 2002'de uğradığı bir suikast sonucu öldürüldü.

 • F
  F

  fethullah Gülen davası'nda müdahil sıfatını taşıyordu. 'Alman vakıfları ve Bergama dosyası' adlı kitabında bergama'da siyanürle altın aranmasını protesto eden köylülerin arkasında yabancı güçler olduğu iddiasını ortaya attı.

 • F
  F

  18 aralik 2002 tarihinde silahli saldırıyla ölen ulusalcı, Kemalist Ankara üniversitesi öğretim görevlisi.