Kültür Sanat Edebiyat Şiir

murat belge sizce ne demek, murat belge size neyi çağrıştırıyor?

murat belge terimi F tarafından tarihinde eklendi

 • Balamir Ercan
  Balamir Ercan

  Tamam anladık anti faşistsin ama hergün de aynı konuda yazılmaz ki! Kabak tadı veriyor artık.

 • Renas
  Renas

  gerçekleri korkmadan çekinmede söyleyebilen demokrat nadir bulunan bilim adamlarımızdan biri

 • Ali Yücel
  Ali Yücel

  o bir entellektüel, bir gurme, bir istanbul aşığı ve daha
  birçok şey ve aynı zamanda harika bir gezi rehberi yazarı...

 • Serkan Aktepe
  Serkan Aktepe

  Annesinin adı Çaça Gabor'dur ana tarafından yahudidir.Türkiyede rantiyedir,ermeni safsatasına koşarak destek vermesi boşuna değil..Ortalığa tarihçi sıfatıyla sürülür,ilber ortaylı,kadir mısıroğlu gibi tarihçilerin yanında bir hiç olduğu görülür..

 • Emirhan Kutlu
  Emirhan Kutlu

  Zannetmeyinki Orhan Pamuk A.B.D tarafından para alarak ERMENİ SOYKIRIMI iddiasını teyid ediyor.Kendisinin de hayat hikayesini anlatırken belirttiği gibi 'bir yerlere yaranma' adına adımızı lekeliyor.Neden mi? Açalım; Nato zirvesi dolayısiyle ülkemize gelen Amerikan başkanı Bush,Ortaköy camisini ve boğaz köprüsünü aynı perspektif içinde görebileceğimiz şekilde arkasına alarak (özellikle düşünülmüştür) yaptığı konuşmasının bir bölümünde,Türkiye`nin dışa açılan yüzleri arasında en başta Orhan Pamuk`u saymıştır.Kendisinin anlattığı hayat hikayesinden anladığımız kadarıyla,Orhan Pamuk,güçlü bir devlet başkanının kendisi hakkında sarfettiği bu sözlere karşılık vermek adına,O`nların istediği doğrultuda 'evet soykırım olmuştur' şeklinde demeç vermiştir.Bu tabii ki en çok Ermeni iddialarının sahiplerini memnun etmiştir.Çünkü Amerika devlet başkanının 'Türkiye`nin aydın,dışa açılan yüzü` diyerek tüm dünya`ya tanıttığı bir kişi bile bu iddiaları kabul ediyorsa,demek ki `Türkiye`nin büyük bir kısmı da bu iddiaları destekliyor` olgusu,Ermeniler tarafından lobi faaliyetlerinin en büyük dayanağı olacaktır.Orhan Pamuk`un bu iddialarını desteleyecek tarihi belgesi varmıdır elinde? Veya hangi belgeye bakıp konuşuyor? Günümüzde Ermeniler bile savlarını destekleyecek belge gösterememektedir.

  Velhasılkelam,Orhan Pamuk,kendi bozuk psikolojisi sebebiyle (yaranma isteği) mensup olduğu,onurlu,şahsiyetli,çok eski geçmişi olan Türk ulusunu çok zor durumda bırakmıştır.Oysa aydın kesimin kendi ulusundan başka yaranacak,kendi halkından başka hesap verecek kimsesi olmamalıdır.Murat Belge`nin psikolojisi bozuk değildir.Peki neden Orhan Pamuk`a destek vermektedir `soykırım` meselesinde? Bunun cevabı gayet açıktır.Murat Belge `yaranmasının` karşılığını maddi olarak almaktadır.

  (Orhan Pamuk,Ermeni soykrımı,Murat Belge)
  (bakınız: ölüm, anne, hayat, türk, a.b.d, nato, ermeni soykırımı, dünya, para, büyü)
  Bu mesajımı sil