Kültür Sanat Edebiyat Şiir

melih gökçek sizce ne demek, melih gökçek size neyi çağrıştırıyor?

melih gökçek terimi Arthur tarafından 30.06.2004 tarihinde eklendi

 • Fatih Çınar
  Fatih Çınar 14.01.2009 - 20:56

  ben ömrümde bu adam kadar kalitesiz,seviyesiz birini daha görmedim,otobüsle dolaşarak halka hakaret eder gibi,halkın kafasına topv.b şeyler atıyor ve marifetmiş gibi sırıtıyor,ayrıca son zamanlarda kabaran su faturalarındanda bahsetmek istiyorum,bu adam allah diyor,kitap diyor,ama yaptıkları söyledikleriyle çelişiyor,
  şunu söylemek istiyorum son olarak,sayın başbakan bu herifi tekrardan aday göstermekle çok büyük hata etti,bi insan 3 dönem aynı koltukta oturursa işte böyle şımarır ve çirkinleşir,ben şahsen bu adama inat,ki adam dediğime bakmayın lafın gelişi söylüyorum,akp yi desteklediğim halde,karayalçına oy vermeyi düşünüyorum,insanı böyle çıldırtıyolar işte gördüğünüz gibi...

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan 29.12.2008 - 21:58

  :)

 • Mate Latte
  Mate Latte 23.12.2008 - 13:17

  balon patlatayım derken kendisi patlayan adam

 • Selahattin Aykurt
  Selahattin Aykurt 10.09.2008 - 15:37

  MELİH GÖKÇEK ATEŞLE OYNUYOR  DİKMEN'DEKİ CEMEVİNİ HEDEF GÖSTERDİ

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Konya Yolu üzerindeki Eti Köprüsü'nün eskidiğini ve köprüde daralma yaşandığını ifade ederek bu yüzden köprünün yıkılarak yeniden yapıldığını söyledi. Melih Gökçek, 'Buranın altından hızlı tren geçecek. O yüzden de alt yapının tamamlanması lazım. Biz, Celal Bayar Bulvarı'nı Atatürk Orman Çiftliği'nin (AOÇ) içerisinden tren yoluna paralel olarak, Etimesgut'a kadar götüreceğiz' dedi. Köprünün yıkılarak yeniden yapılmasına ilişkin eleştirilere ilişkin ise Gökçek, 'Birisini zengin etmek için illa köprü mü yıkmak lazım? Şu anda Ankara'da planlamada, ilk etapta yapılacak 50 tane köprü var. Öyle olsa onları yaptırırım' diye konuştu.

  'BU YOLU AÇACAĞIZ'

  Dikmen'de inşası devam eden köprülerin tamamlanmasıyla birlikte buranın Ankara'nın çok ciddi bir trafik yükünü kaldıracağını ve özellikle de Dikmen'de trafiği rahatlatacağını ifade eden Melih Gökçek, bu köprülerin tamamlanmasının ardından Konya Yolu'nun karşı tarafında yer alan ODTÜ'nün içerisinden yolu devam ettireceklerini ve burayı Anadolu Bulvarı'na bağlayacaklarını söyledi. Gökçek şöyle devam etti: 'Gerçi ODTÜ, bu işe hiçbir zaman rıza göstermiyor ve şu anda 1000'lik plan bitmeden de burayı alamayız. Ama biz, şimdi 5000'lik plan yapıyoruz ODTÜ'ye. Ardından da 1000'lik plan yapılacak. Bu da çıktıktan sonra tapuya tescil ettireceğiz ve ODTÜ istese de istemese de biz bu yolu açacağız. Bir yasa var ve buna göre de yolları terk etmek zorundalar.'

  ODTÜ'LÜ BİLİRKİŞİLERE SUÇLAMA
  AOÇ üzerinde yapımı düşünülen 6 altgeçidin Mimarlar Odası ve Çankaya Belediyesi tarafından açılan dava sonucu durdurulduğunu hatırlatan Gökçek, bilirkişilik yapan ODTÜ'lü öğretim üyelerini suçladı.

  ODTÜ'lü öğretim üyelerinin daha önce ODTÜ'nün savunduğu gibi AOÇ'nin içinde hayvanat bahçesinin, spor alanlarının, yeşil alanlarının, kültür alanlarının yer alacağı bir plan projelendirdiklerini anlatan Gökçek, şöyle devam etti: 'Bu tarzda bir plan yaptık. Ancak mahkemeye müracaat ettiler, ODTÜ'den bilirkişi tayin edildi. Savunduklarının tam tersini savunup, 'Buraya hayvanat bahçesi yapamazsanız, buraya rekreasyon alanı yapamazsınız, spor alanı ve kültür alanı yapamazsınız' dediler. 'Ne yaparız? ' dedik, 'Burası tarım alanı olacak. Arpa ve buğday ekeceksiniz' dediler. İşte ODTÜ'nün dünya görüşü. İşin enteresan tarafı onlara göre AOÇ'nin içerisine böyle bir yol yapmak AOÇ'yi küçültmek anlamına gelirmiş. Tamamen ideolojik, siyasi yaklaşım. ODTÜ'nün bilirkişilerine 100 dava versinler Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ilgili olarak, 99'unda aykırı karar verirler.'

  GÖKÇEK'E TEPKİ YAĞDI
  Melih Gökçek’in, Dikmen trafiğini rahatlatmak için ODTÜ'nün içinden yol geçirmekte kararlı olduğunu açıklaması büyük tepkiye neden oldu. Konuyu Birgün’e değerlendiren ODTÜ Basın Bürosu'ndan Aylin Turgut, 'Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin üniversitemizden yol geçirme isteği yeni değil. Geçtiğimiz aylarda bu yönde bir plan değişikliğine gidildi. Ancak üniversitemizin yaptığı başvuru sonucunda mahkeme yürütmeyi durdurma kararı aldı. Yargı süreci devam ediyor' dedi.

  Mimarlar Odası Ankara Şubesi Sekreter Üyesi Yeşim Uysal, “Alt ve üstgeçitleri arttırarak ya da yolları genişleterek trafiği rahatlatmak düşüncesi 1970’li yılların başında terk edildi. Gökçek ise yeni bir şey keşfetmiş gibi bu konuda ısrar ediyor” dedi.

  Gökçek’in ODTÜ’de yıkım yapacağını açıklamasının ardından büyük tepkiler aldığını hatırlatan Uysal, buna rağmen Gökçek'in böyle açıklamalara devam etmesinin hoş olmadığını bildirdi, 'Bilim ve hukuk Gökçek’in söylediklerini desteklemediği gibi aksini söylüyor. Gökçek, ODTÜ’den yol geçireceğine bizlere metro çalışmalarıyla ilgili bilgi versin” değerlendirmesini yaptı. Uysal, trafiği rahatlatmak için yapılması gerekenler arasında toplu taşım araçlarını kullanmayı özendirmek olduğunu belirtti.

  ŞEHRİN KALBİNE HANÇER
  Peyzaj Mimarları Odası Genel Sekreteri Redife Kolçak ise Gökçek’in AOÇ'da yapmak istediği inşaata yürütmenin durdurulması kararı alınmasıyla ODTÜ’yü zorlamaya başladığını ifade etti. Kolçak, Başkan Gökçek’in ODTÜ Öğretim üyelerinin konuyla ilgili bilimsel raporlarını dahi sokak diliyle eleştirdiğini belirterek, “Bu ne cüret? ” diye sordu. Gökçek’in algı güçlüğü yaşadığını ifade eden Kolçak, “Bilimsel zekaya sahip olmayan insanların bilimsel düşünememesi de normaldir. ODTÜ’den geçirilecek herhangi bir yol, hayatı felç eder. Gökçek şehrin kalbini hançerlemekten vazgeçmeli” dedi.

  İMO Ankara Şube Başkanı Nevzat Ersan ise şöyle konuştu: “Son dönemde ODTÜ arazisi ve Eymir Gölü üzerindeki planlarıyla gündeme gelen Gökçek, bu planlar konusunda karşılaştığı güçlü muhalefetin rövanşını şimdi de ‘yol geçirmek’ bahanesiyle ODTÜ’den almaya çalışıyor. Gökçek’in görmeye alıştığımız art niyetli tavrı bu olayda da kendini gösterdi. Belediye Başkanı, ODTÜ ile olan anlaşmazlıkları ve kişisel hırsıyla süslediği tüccar belediyecilik anlayışının yeni bir örneğini veriyor.” Ersan, Gökçek’in kentin imar planlarını kullanarak ODTÜ arazisini parçalamayı ve böylece oraya sızmayı planladığını ifade etti.

  ***

  Gökçek Dikmen’deki cemevini hedef gösterdi
  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, önceki gece SES TV'de konuk olduğu programda Dikmen Vadisi’nde yaşanan gelişmelere dair açıklamalarda bulundu.

  Ankara’da kentsel dönüşüme karşı direnen Dikmen Vadisi halkının Barınma Hakkı Bürosu’nun kundaklanması olayına dair konuşan Gökçek konuya dair çelişkili ifadeler kullandı. İlk önce büronun yöre sakinleri tarafından yakılmış olabileceğini ima eden, ancak konuşmasının devamında gerçekte büronun yanmadığını savunan, daha sonra da büronun benzin ile yakıldığını dile getiren Gökçek; Barınma Hakkı Bürosu’nun kundaklanması olayında bir görgü tanığı tarafından fark edilen aracın plakasının alınamamış olmasını, yöre sakinlerinin iddialarını çürüten bir veri olarak sundu.

  Gökçek, kundaklanma olayından 2 gün önce Dikmen Vadisi’ne gelerek, “keşif yaptığını” kabul etti ve bu sırada çektirdiği büronun görüntülerini, “yıkıma karşı yöre sakinlerinin büro çevresinde hazırlık yaptığının kanıtı” olarak program sırasında yayınlandı.

  CEMEVİ DE YANACAKMIŞ!
  Gökçek konuşmasının devamında; bu sefer de Dikmen Vadisi’nde bulunan Cemevi’ni hedef gösterdi. Yöre halkının boş bir gecekonduyu işgal ederek Cemevi haline getirdiğini iddia eden ve buranın da yıkılacağını söyleyen Gökçek, daha da ileri giderek, yakın bir zamanda Cemevi’nin de kundaklanacağını ve bu olayın “provokasyon yaratmak isteyen” yöre sakinleri tarafından yapılacağını söyledi. Gökçek’in belediye başkanlığından ve kentsel dönüşüm projesinden çok önce kurulmuş olup, 1991'den bu yana ibadete açık bulunan Cemevi’nin de yakılacağı “kehanetinde” bulunan Gökçek’in konuşmasının ardından Dikmen Vadisi’nde yaşayan halk gecenin geç saatlerinde Cemevi önünde toplandı. Gökçek’in, Barınma Hakkı Bürosu’ndan sonra şimdi de Cemevi’ne yönelik bir saldırı hazırlığında olduğunu söyleyen yöre halkı, Cemevi yakınına barikatlar kurdu ve nöbet tutmaya başladı.

  Öte yandan Gökçek Dikmen Vadisi halkına yönelik yine yıkım tehdidinde bulunarak, bu ay sonuna kadar yörede toplu yıkım yapacağını söyledi. Dikmen Vadisi halkının hukuk danışmanlığını ve avukatlığını üstlenmiş bulunan Av.Ender Büyükçulha’yı hedef gösteren Gökçek, Büyükçulha’nın “halkı örgütlediğini ve kışkırttığını”, “sırf kendi iktidarına ve AKP iktidarına muhalefet etmek için yöre halkını yönlendirdiğini” savundu. Sendika.org

  ÖZLEM ZORCAN ANKARA
  27 Ağustos 2008
  Halk için
  ...BİRGÜN gazetesi

 • Aysun Nirvana
  Aysun Nirvana 21.09.2007 - 10:14

  melih gökçek dedin mi ankara'da akan sular durur..

 • Bir Kara Karga
  Bir Kara Karga 09.08.2007 - 11:08

  13 yıllık görev hayatı boyunca ankara'nın dört bir yanını park, bahçe ve havuzlarla donatarak ortaya farklı bi hizmet anlayışı koydu sağolsun...her tarafı bilmem kaç tonluk su alan havuzlarla dolduruldu, gözünün değdiği yer foşur foşur akan şelaleler...tabi canım adam geleceği görmüşte yapmış.ankara'lılar bakıp bakıp su özlemini gidersin diye düşünmüş olmalı.ama düşünmediği nokta o havuzları doldurcak suyu nerden bulacağı olmuş herhal.neyse canım havuzlar boş ama patlayan borular sayesinde ankara sokakları başlı başına bi şelale görüntüsü vermeye başladı

 • Bir Kara Karga
  Bir Kara Karga 07.08.2007 - 16:54

  son günlerde ki su kesintisinde küresel ısınma kadar etkili bi unsur olması dolayısıyla kafasına çeşme, bidon, su deposu türünde şeyler atılası insan
  ...sayın İ. Melih Gökçek

 • Cansu Gurbuz
  Cansu Gurbuz 09.12.2006 - 01:10

  ankaraya tapan biri olarak ankarayı ankara yapan her şeyi yok edişini büyük bir hüsranla seyrediyorum. bakalım daha ne kadar musallat olacak başımıza.

 • Özge Karabulut
  Özge Karabulut 07.08.2006 - 18:30

  öteki dünyada iki elim yakasında olacak insanların başında geliyor. haksızlığa uğrayanların o haksızlığın hesabını sorduğu yerde onu bekliyor olacağım. ve yanımda haksızlığa uğrayan hakkı başkalarına yedirilmiş yüzlercve insan da beraberimde olacak. Allah'tan korkusu olan insanların yapamayacağı her şeyi yaptı bu güne kadar.

 • Esin Altuntaş
  Esin Altuntaş 01.08.2006 - 19:41

  bir üst geçidi bize çok gören melih gökçek nerdesin? senin eskişehir yolu üzerine bir türlü yaptırmadığın üst geçit yüzünden kaç üniversite öğrencisi arabaların altında can vermeye devam edecek bunların hesabını kime vereceksin melih gökçek

 • Ferdi Şavk
  Ferdi Şavk 15.07.2006 - 09:58

  Ben Ankarada okuduğum dönemlerde belediye öğrencilere burs veriyordu...başvurmak için ikametgah istiyorlardı...Ankarada oturanlara burs veriyorlardı sonrada...Anadoludan gelipte barınma sorunu, yeme içme sorunu olanlara burs vermiyorlardı...Nedenmi diye sormayın; Ankaranın oy potansiyeline katkımız yoktu çünkü...Oy alabileçeği insanların çoçuklarına burs veriyorlardı....

 • Gökçe Han
  Gökçe Han 25.06.2006 - 15:51

  otübüs :)
  park yapma hastalığı
  üst ve alt geçit
  bayramda dağıtılan toplar
  İ.melih..
  fahri başkan
  akay kavşağı
  kızılayda üstten geçme yasağı
  gözlüklü ve göbekli amca..
  ailecek her şeye atlama hastalığı...

 • Mehmet Ayanoğlu
  Mehmet Ayanoğlu 01.06.2005 - 02:45

  hem adamın Ankara'ya çok faydası oldu diyeceksin küçümsenmeyecek hizmetlerini sayarak itirafta bulunacaksın hem de ama ben onu sevmem diyeceksin peki bu adam sevilmesi için daha ne yapsın? bu zat doğru ve dürüst olduğuna göre ki sende bunu söylüyorsun o zaman Melih Gökçek bozuk taraf olmayandır...

 • Sabit Dongu
  Sabit Dongu 06.01.2005 - 02:21

  Kişisel olarak gıcık kapsam da objektif baktığımda, ciddi bir komitacılık yeteneği görüyorum. Her devrin adamı. Demokrat Parti'nin genel başkanı olacaktı, baktı ki rüzgar Tayyip'ten yana kuvvetli esiyor, gereken yerde mevzi alıverdi. Şark kurnazı ama batılı bir ceket giyiyor.

 • Borahan Bilen
  Borahan Bilen 06.01.2005 - 01:30

  Valla pek bi karizması,tutar bi tarafı görünmüyor..Ayrıca her meydana göre atı var koşturacak..Ama halk için bu önemli değil pek,yoksa bugünkü siyasetçilerden kim 30-40 yıl aynı partiyi krallık gibi yönetebilirdi?
  Ama şunu unutmayalım bir belediyeye 2.kez seçilmek bir başarıdır; demek ki Ankaraya hizmet etmektedir...Ben 1994 lerde Ankaraya gittiğimde dumandan nefes alınmıyordu; ama şimdi öyle mi? Ayrıca Kızılay Hindistan caddeleri gibiydi,ama o çağ dışı görüntüler kayboldu..Allah var şahsen sevmesem de iyi çalışıyor denilebilir..