Kültür Sanat Edebiyat Şiir

fatih okumuş sizce ne demek, fatih okumuş size neyi çağrıştırıyor?

fatih okumuş terimi Aliye tarafından 28.09.2007 tarihinde eklendi

 • Hilal Baş
  Hilal Baş 04.12.2008 - 20:47

  Fatih Okumuş (doğumu 1968, Kahramanmaraş) Türk yazar ve İslam hukukçusudur. 1986 yılında Develi İmam-Hatip Lisesi, 1992 yılında El-Ezher Üniversitesi İslam Hukuku ve Hukuk Fakültesi İslam Hukuku Bölümü ve 1996 yılında da Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Yüksek Lisans bölümlerini bitiren Okumuş, doktorasını da Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Hukuku alanında yapmıştır. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Uluslararası Doğu Üniversitesi bünyelerinde çalışan Okumuş, halen Rotterdam İslam Üniversitesi'nde İslam Hukuku alanında öğretim görevliliği yapmaktadır. 'Sevgili Kasidesi' (1992) , 'Malik bin Nebi: Yirminci Asrın Şahidi' (1998) ve 'Süleyman ile Belkıs' (2002) gibi kitapların yazarı olan Okumuş, evli ve iki kız babasıdır.

 • Hilal Baş
  Hilal Baş 04.12.2008 - 20:44

  SYN:FATİH OKUMUŞ bence bu sayın yazarımız çok güzel islam hukuçusu ve aynı zamanda çok güzel bir yazardır.HZ.MUHAMMED'İN YAŞAM ÖYKÜSÜ İNANIN ÇOK GÜZEL BİR KİTAP EMİNİMKİ HEMEN BİTİRİRSİNİZ ben şahsen kendisine ulaşmayı ve derin bilgilerinden yararlanmayı isterim. Hatta yayın evine mektup bile yazıcam:D

 • Can Can
  Can Can 03.10.2007 - 22:45

  Deniz de gezmişti.. noldu bi işe yaramadı fatih okusa ne okumasa ne...puhaaaa..
  ..
  boşver fatihi...kızlar okumuşmu..kızlar okumayın boşver sonra evde kalıyonuz...okuyonuz ne oluyo..okul bitince yaş 23-24...okuyunca zaten kibirlide oluyonuz..daha seçici oluyonuz..sonra noluyo 1 sene daha geçtimi tamam..oldumu 25..son anlarınız..buldunuz buldunuz..bulamadınız bida zor...onun için gelin benim sayfaya..misafirim olun....

 • Aliye
  Aliye 03.10.2007 - 15:52

  'Sen de beni, yağmurun susuzluktan çatlamış yeri sevmesi gibi sevdin; ben seni, ırmağın denizi sevmesi gibi... Sonunda öyle bir an gelir ki ırmakla deniz aynı şey olurlar. Bulut ve dağ, ceylan ve çöl aynı varlık haline gelirler.

  Belkıs Süleyman olmadıkça, Süleyman' ı bilmesinin ne önemi var? Belkıs Süleyman olunca, Süleyman' ın sûretinin ne önemi var? '

  -süleyman ile belkıs-

 • Leyla Şenkal
  Leyla Şenkal 02.10.2007 - 16:38

  cennetim olur musun adlı kitabı okdum sadece bu yazardan...çok sevmiştim ama...


  Elini tutsam, dünyanın öbür ucuna benimle birlikte gelir misin? bekle desem, dünyanın bir ucunda beni bekler misin?

  Denizimde fırtınalar çıktığında limanım olur musun? karanlık bastırdığında deniz fenerim, hava açınca yıldızlarım olur musun; bulutlar göğü kapladığında pusulam?

  Mihengim, turnusol kağıdım olur musun? yüreğimin suyu bulandıkça onu durultacak iksirim?

  Kapılar kapandığında kapım, yollar aşındığı vakit yolum, saklanmak istesem duvarım olur musun? özgürlüğüm ve mapusanem?

  Üşürsem evim olur musun? yorganım, ana kucağım? çölümde vaha olur musun? vahamda hurma ağacım?

  Dağın tavşanı, çölün ceylanı, gecenin hayalleri bağrına bastığı gibi beni bağrına basar mısın? şak şak yarılsa bile gökten umudunu kesmeyen kıraç tarlalar gibi umut bağlar mısın bana? gitmek istersem kanatlarım olur musun? kalmak istersem ayağımda prangam?

  Hurilerim olur musun? kudret helvam ve bıldırcınım? soğanda sarımsakta gözüm yok, tih çölü sürgününde gözüm yok. ateş almaya gidersem, kırk vakit sonra dönsem bile aynı yerde beni bekliyor olur musun?

  Kavmim beni terk ederse ve ben kavmimden kaçarsam, bir kez arkana bakmadan arkamdan gelir misin?

  Ot bitmeyen bir vadide yalnızca Allah (c.c) 'a emanet edip gidersem, sen de beni kınamaksızın O'na güvenir ve sa'y eder misin?

  Ümidimi kaybettiğim anda ümidim, neş'emi kaybettiğim zamanlarda coşkum, kalbim işgale uğrarsa halaskârım ve rehberim olur musun?

  Arkadaşım, yoldaşım, sırdaşım, enîsim, huzûrum, sürûrum, nûrum, zînetim, nîmetim, cennetim olur musun?  .....

 • Aliye
  Aliye 02.10.2007 - 11:13

  süleyman ile belkıs' ın yazarıdır.