Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Çizgi Roman sizce ne demek, Çizgi Roman size neyi çağrıştırıyor?

Çizgi Roman terimi Cem Nizamoglu tarafından 09.12.2003 tarihinde eklendi

 • Osman Özütler
  Osman Özütler 21.05.2009 - 17:53

  Konuyu ve olaylar zincirini kesintisiz olarak resimleme yöntemiyle okuyucuya sunan roman türüdür. İnsana okuma alışkanlığı kazandırmasının yanısıra hayalgücünü de geliştirir. Benim için bir hayat tarzını ifade eder.

 • Attila Timur
  Attila Timur 07.07.2008 - 20:51

  Zagor, Teks, Tommiks, Mr.No, Martin Mystere, Conan, Asterix, Red Kit, Kızılmaske, Mandrake, Tom Braks, Çelik Blek, Kaptan Swing, Yüzbaşı Volkan, Kara Murat, Tarkan, Deli Balta, Tenten, Hızır Bey, Keloğlan, Alaska, Gringo, Jeriko, Judas, Şerif, Geronimo, Bonanza, Kinowa, Buffalo Bill, Kit Taylor, Kit Ranger, Zembla, Tarzan, Temel Reis, Lorel ve Hardy, Savaş, Karaoğlan ve adını yazmakla bitiremeyeceğim diğer dostlar..

  eminim bir çoğunuz hala içi sızlayarak geçmişte yitip gitmiş bazı değerler arasına çizgiromanları da katıyorsunuz ama müjdeliyorum ki daha fazla üzülmenize gerek yok :)

  www.cizgiliforum.com tüm bu eski dostları ve daha fazlasını sizlere karşılıksız bir şekilde, Çizgiroman Kardeşliği adına sunuyor.. bu mesajı reklam amacıyla yazmadığımı belirtmek isterim, tek istediğim çizgiroman severlerin buluşabilecekleri bir ortamın varlığını haber vermektir maksadım ;)

 • Yasin Genç
  Yasin Genç 13.08.2005 - 02:42

  Hayaldünyamı genişlettiğini düşündüğüm,hala okumaya çalıştığım ve özlediğim kitaplarım.Eksisksiz Conan serilerim hep sobaya çıra oldu.Ah çocukluk ah....

 • Meliksah
  Meliksah 21.01.2005 - 12:10

  Lucky Luke

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu 30.07.2004 - 18:26

  Çoğu çizgi romanı yaratan kişi Stan Lee'dir... Örümcek Adam filminde küçük bir sahnede rol alsada sonradan bu sahnenin çıkartılması gerçekten kötü...

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu 23.01.2004 - 02:25

  Ağabeyimin Tommiks, Teksas, Kızılmaske, Mandrake, Zagor gibi çizgi roman arşiviyle büyüdüm ve Süpermen, Conan, Örümcek Adam gibi arşivlerini genişletmiştim. Belki bazı kişiler tarafından batı kültürünün propagandası olarak bakılsa bile, onları Jules Verne'den nasıl tat aldıysam öyle okudum. Bir çocuğun okuma isteğini ve hayal dünyasını ilerletecek yayınlardı. Şimdi ise filmler nasıl renklenip; daha çok kan, daha çok şiddet kadar daha çok ilgi görüyorsa; o eski siyah beyaz çizgi romanların yerine daha kanlıları çıktı.

  Teksas'tan sonra nasıl Conan gibi şiddetli çizgi romanlara geldiysek, Conan'dan sonra Spawn gibi daha dehşetleri de çıktı. Yakından izlemeye çalışssam da eski tadı kalmadı... Yine de asagidaki linklerden yararlanabilirsiniz:

  http://www.cizgiroman.com/
  http://www.cizgiroman.gen.tr/