Kültür Sanat Edebiyat Şiir

cevat rıfat atilhan sizce ne demek, cevat rıfat atilhan size neyi çağrıştırıyor?

cevat rıfat atilhan terimi Sumir Serce tarafından tarihinde eklendi

 • ali ak
  ali ak

  oda yahudı asıllıdır.

 • ibrahim
  ibrahim

  cevat Rıfat atılhan aslında yahudı ailesı coçuğudur...filistın cephe savaşında yahudılerın ihanetını görünce,arabasının cantındakı sion amblemini kazıttıracak kadar yahudı alemınden nefret duymaya başlar.yazmış olduğu kıtaplar sayfa adetı çok az amıyane kıtaplardır.ben şahsen birkaç kıtabını okumuşumdur.

 • Sabit Dongu
  Sabit Dongu

  Yeşilçam'ın doğurgan senaristlerinden Bülent Oran'ın babası. Dönme olması kuvvetle muhtemel, 'inatçı' kişilik. En başta kendini reddetmiştir. Doğu'nun Hitler'i de derler ama bu sıfat ona biraz bol geliyor ve henüz çok erken.

 • Cemal Gören
  Cemal Gören

  Yahudilerin kirli çamaşırlarını gözler önüne sermeye çalışmış bir vatansever.

 • Mustafa Atilgan
  Mustafa Atilgan

  CEVAT RIFAT ATİLHAN'IN 74 ESERİNDEN BİR KISMI
  1 Ey Türk! Düşmanını Tanı!
  2 İslamı Saran Tehlike ve Siyonizim
  3 İğneli Fıçı-Tarih Boyunca Yahudi Mezalimi-
  4 Masonluk Nedir? Tarihte ve Günümüzde Masonluk
  5 Türk Oğlu! Düşmanını Tanı!
  6 Bütün Açıklığıyla İnönü Savaşları ve Gerçek Kahramanlar
  7 Menemen Hadisesinin İç Yüzü
  8 Sultan Abdulhamid Han Ve İttihatı Terakkicilerin Cinayetleri
  9 Yahudiler Dünyayı Nasıl İstila Ediyorlar?
  10 Medeniyetin Batışı
  11 Siyonizm ve Protokolları
  12 Tarih Boyunca İslam Hakimiyeti ve Uğradığı Suikastlar
  13 Gizli Devlet ve Fesat Programı
  14 Tarihte ve Günümüzde Masonluk
  15 İslam ve Beni İsrail
  16 Dünya İstilacıları
  17 Çağ Açan Hükümdar FATİH
  18 31 Mart Faciası 19 Türk! İşte Düşmanın
  20 Musa Dağı
  21 Suzili bermanın Hatıra Defteri
  22 Filistin Cephesinde Yahudi Casusları
  23 Farmasonluk Nedir? 24 Sina Cephesinde Yahudi Casusları
  25 Dünya İhtilalcileri İsrail
  26 Farmasonluk İnsanlığın Kanseri
  27 Farmasonlar İslamiyeti ve Türklüğü yıkmak İçin Nasıl Çalıştılar
  28 İstiklal Harbinde Sarıklı Kahramanlar

 • Mustafa Atilgan
  Mustafa Atilgan

  Cevat Rifat Atilhan

  1892 senesinde İstanbul'da Vefada dünyaya gelmiştir. Babası Rifat Paşa Şam mutasarrıfıdır. Çocukluğunun ilk yılları Şam'da geçmiştir. Daha sonra İstanbul'a gelerek Fatih İptidaisine (İlkokul) başlamıştır. İlkokulu bitirdikten sonra baba mesleği olan askerliğe tercih ederek Kuleli Askeri Lisesine girmiştir.
  Teğmenliğinin ilk günlerinde ilk vazifesini alarak Arnavutluk harekatına iştirak etmiştir. Edirne muhasarasında esir düşerek başlayan, iki sene sürüp giden Bulgar esareti..
  Birinci Dünya Savaşının başlaması ile Mersinli Cemal Paşanın emrine verilerek Sina ve Filistin Cephelerinde yaptığı kahramanlıklarla tebarüz etmiştir. Bu cephelerde gösterdiği kahramanlıklar neticesi dördüncü ordu zat işleri müdürlüğü vazifesi ile taltif edilmiştir.
  Birinci cihan harbinin aleyhimize neticelenmesi üzerine Mersinli Cemal Paşa ile Konya'ya gelerek Milli cephenin kuruluşunda büyük faydaları oluyor. İlk milli temsilci olarak Halife Sultan Vahidüddin ile görüşüyor. Halifenin makamından ayrılışında Ferit Paşa kabinesinin bir komplosuna gelerek tevkif ediliyor. Bekir Ağa bölüğüne hapsedilerek idama mahkum ediliyor. Takdiri ilahinin büyük bir lütfü keremi olarak Mersinli Cemal Paşa'nın Ferit Paşa kabinesini devirerek harbiye nazırı olması neticesinde iki saat farkı ile idamdan kurtularak harbiye nazırının yaveri oluyor.
  Kurtuluş savaşında büyük vazifesini alarak Zonguldak- Bartın ve Havalisi Cepheleri kumandanlığına terfiyen tayin ediliyor ve muntazam Fransız ordusunu olduğu yerde mıhlayarak üzerine verilen vazifeyi muvaffakiyetle başarıyor.
  Kurtuluş savaşının zaferle neticelenmesi üzerine ordudan ayrılarak yazı hayatına intisap etmiştir. Ölümüne kadar devam edecek olan hayatının bu ikinci döneminde pek çok ızdıraplı günler geçirmiştir.
  1942 yılında zamanın hükümeti tarafından hükümet darbesi hazırlanıyor gerekçesi ile tevkif edilerek 11 ay hapsediliyor. Mareşal Fevzi Çakmak'ın bizzat yaptırdığı tahkikat neticesi masum olduğu kesin olarak anlaşılarak serbest bırakılıyor.1952 yılında ise Malatya'da yahudi dönmesi Ahmet Emin Yalman'a yapılan suikastın sanki sorumlusu olarak tekrar tevkif edilerek 11 ay 15 gün süren ikinci mevkufiyetini tamamlıyor.
  Yazı hayatını 74 dev eser ve onbinleri aşkın makaleleri ile süsleyerek idealistleri arasında Ortadoğunun Hitler'i olarak tanınıyor.
  1964 yılı ağustos ayında Somali'de toplanan İslam Devletleri Kongresine davet edilerek Kongrenin İcra Komitesi başkanlığına seçiliyor. Bu vazife merhumun son büyük vazifelerinden olmuştur.
  4 Şubat 1967 günü geçirdiği kalp krizi neticesi CENAB-I ALLAH'ın rahmetine mazhar olmuştur.
  Allah Rahmet eylesin, makamı cennet olsun.
  Amin

 • Sumir Serce
  Sumir Serce

  Milis Genarali Merhum
  O 1967 den beri kalbimizde yaşıyor...
  Allah Rahmet Eylesin..