Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

cem şancı sizce ne demek, cem şancı size neyi çağrıştırıyor?

cem şancı terimi Selin Sonsuz tarafından tarihinde eklendi

 • Süleyman Çifçi
  Süleyman Çifçi

  vaktiyle ekşi sözlükte 'author' nickiyle entryler dizen yazar. yazdıklarının-paylaştıklarının hayal mi gerçek mi olduğunu kestirmek zor.

 • Merlin Xn
  Merlin Xn

  Şirin mi şirin yazar. Kitaplarını keyifle okurum.. Kız ve erkek arasındaki savaşı güzel ve doğru bir üslupla ifade etmeyi başarmıştır yazarımız.

 • Gizem Ozdilli
  Gizem Ozdilli

  'Doğa üstü sevgi altı' gibi, dünyanın en kötü kapağına sahip olan bir romanın yazarıdır. Altın Kitaplar, 1990'larda ilgi gören 'Erkekler Mars'tan Kadınlar Venüs'ten' gibi kişisel gelişim kitaplarının kapaklarını taklit etmeye çalışırken Cem Şancı'nın romanlarını da kişisel gelişim kitabı gibi pazarlamaya girişmiş, okuyucuyu yanıltmıştır. Ancak kapaklarının kötü olması romanlarının değerini düşürmemiştir. Aksine, Altın Kitaplar'ın basiretsizliğinin, dünyaya nam salmış kötü kapaklarının Cem Şancı'nın okur kitlesi üzerinde doğal seleksiyon yarattığını tahmin edebilirsiniz.

  Kapağın çekiciliğine kapılıp kitap alan, her önüne gelenin yazdığı basmakalıp aşk hikayelerini okumaya doymamış hafif okuyucuların fark etmediği bu yazar, reklamı yapılmadan, televizyonlara çıkmadan, tartışmalara katılmadan, medyanın gündemine düşmeden sadece okurları arasında dilden dile dolaşan yeteneği ile her geçen gün ün kazanmıştır. Ama son bir iki kitabı dışında, romanlarının kapakları çok kötüdür. Otobüste, vapurda o kitapları okuyan bir insan utanıp kapağı saklama refleksi göstermesi bile mümkündür. Yayınevini değiştirmesi halinde daha geniş kitlelere ulaşacağı kesindir..

 • Ceyhun Aksan
  Ceyhun Aksan

  Kendisi ile tanışalı, yazılarını okuyalı daha yeni olmasına rağmen gerçekten beğendiğim yazılara sahip, akıl olarak düşündüklerimi yazılara döken ve artık akıl hocası olarak nitelendirdiğim düşünür bir yazardır. Yazar olarak genelde hayaller aleminde yaşayanların aksine gerçekleri kendi üslubu ve tecrübeleri ile anlatmayı seven ve bu yüzden yazılarında kendi 'salaklıklarımı! ' bulduğum bir şahsiyettir.

 • Feyza Yüksel
  Feyza Yüksel

  Sadece bir romanını okumuştum teeee on üç yaşımdayken.Kitabın hiçbir edebi değeri yoktu.Kitap bittikten sonra okumamış olmayı tercih etmiştim.

 • Selin Simonpour
  Selin Simonpour

  aşk

 • Betül Güz
  Betül Güz

  eyvah! yine kızlar kazandı ve yandık! kızlar etrafta, başımız belada adlı romanlarını okumuştum.iki kitapta çok komikti ama kitapların bazı bölümlerini okurken yüzüm kızarmıştıııı...

 • Selin Sonsuz
  Selin Sonsuz

  CEM ŞANCI

  1974 Yılında İstanbul'da doğdu.(yaşıtımdır kendisi ve çok alçakgönüllüdür, elinde loptopu ova bayır dolaşır.. ilham arar..adaları çok sever...bir de mağaraları...doğa gezintilerine ve kamp yapmaya bayılır..uzun saçlı, saçları genelde arkadan bağlı, yakışıklı bir beyefendidir..bilgisayar oyunlarına aşırı ilgisi var ve teknolojiye de..Chip ve Level'de çok başarılı yazılarını okudum..)

  Çoğu romanına arka plan oluşturan Yeşilköy'de büyüdü. Yeşilköy 50.Yıl Anadolu Lisesi'nden ve Yıldız Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun oldu.

  1991 yılında, dönemin ünlü bilgisayar-magazin dergisi '64'ler''de düzenli yazıları yayınlanmaya başladı. Üniversite yıllarında, Çepeçevre ve ardından kurucuları arasında olduğu Çevre Gazetesi'nde de yazmaya devam etti.1998'de bilgisayar dergisi Level'de mizah ağırlıklı makaleleri yayınlanmaya başladı ve derginin yazı işleri müdürlüğünü üstlendi.2000 yılında aynı yayın grubunun amiral gemisi Chip dergisine transfer oldu ve haber müdürü olarak görev yapmaya başladı.

  İlk romanı 'Eyvah Yine Kızlar Kazandı',1996 yılında okuyucularla buluşurken, ardından gelen yıllarda, 'Yandık Kızlar Etrafta Başımız Belada', 'Doğa Üstü Sevgi Altı', 'Aşkatür' ve 'Son Derece Kızsal Sorunlar: Makyaj, Alışveriş, Erkekler ve İlk Öpücük' sırayla kitapçıların raflarını doldurdu.

  2002 sonunda beş romana ve çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış teknoloji, yaşam, mizah, ve çevre sorunları hakkında ikiyüzden fazla makaleye sahip olan Cem Şancı hakkında basında yer alan yorum ve eleştiriler, romanlarında mizahi bir üslup kullanması ile ön plan çıkan tarzının ve olaylara, örneklediği karakterlere, anlattığı hikayelere eleştirel yaklaşımının kitaplarını kışkırtıcı, sürükleyici ve eğlenceli kıldığı yönünde yoğunlaşmaktadır.

 • Selin Sonsuz
  Selin Sonsuz

  sevgili Cem Şancı, genç ve başarılı yazarlarımızdan...

  1.Eyvah! Yine Kızlar Kazandı

  2.Aşkatür

  3.Doğa Üstü Sevgi Altı (Bu Aşksız Gezegene Geri Dönmeyeceğim!)

  4.Yandık! Kızlar Etrafta, Başımız Belada(Bıkkın Bir Öğrencinin İntikam Planları)

  5.Son Derece Kızsal Sorunlar, Makyaj, Alışveriş, Erkekler ve İlk Öpücük
  (şu an başucu kitabım-diğerlerinin hepsini zevkle okudum.....)

  Altın Kitaplar yayınlıyor romanlarını...
  Aynı zamanda CHİP ve LEVEL dergilerinde de yazıyor kendisi...