Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Esra Tekin
Esra Tekin

..VE DÜŞ'Ü ASARLAR MASALIN DAR AĞACINDA. SOCRATES ÖLÜR, MASALA AŞK KALIR ELDE AVUÇTA..

 • yanlızlık04.05.2009 - 17:23

  Yalnızlıkla baslar hersey ve bize en has en salt arkadas O dur, bir O bırakmaz bizi o yüzdendir ki en sadık yanımız yalnızlıgımızdır.. cevremizde canlı cansız bütün varlıklar bir yere kadar bizimledir sonra ya onlar kopar bizden ya biz terk ederiz onları, sonuna kadar olamazlar yanımızda.. bu istemeninde ötesinde bişeydir cünki.. ve istemekte yetmez hiç bir zaman. Sonra biz o sadık yanımızla basladıgımız gibi bitiririz bu anlamsız yolculugu...

 • mutluluk04.05.2009 - 17:14

  bir ütopya, bir masal, aslında olmayan ama var olduguna inandırıldıgımız bir yalan, sahte gülüşler bütünü...

 • ben04.05.2009 - 17:07

  Gözlerimdeki yansıman
  Senden öte bir sen.
  Sana vereceğim o can
  Benden öte bir ben...

 • aşk04.05.2009 - 17:03

  Kaybetmektir aşk! Egonu, gururunu, kimliğini bir hırsızın ellerine gönüllü bırakmaktır. İsteyerek bencillikten vazgeçmektir. Omuzlarındaki tüm yükü atarak, avare gülüşlere uyanmaktır düş sabahlarında. Hiç fark etmeden nelerden vazgeçtiğini, cebinde, avucunda ne varsa dağıtmaktır.
  Aşk dediğin yoksulluktur. Bedenini, ruhunu, kalbini emanet ederek başkasına; düşler bahçesinin çiçekleri ile avunmaktır. Kendin olmaktır aslında,özüne dönmektir. Vazgeçmektir hırslardan, cezalardan, çekişmelerden. Sadece güzel olana dayandırıp yaşamı, her mevsimin tadını çıkarmaktır.

  demişler... :)