Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • kürt19.05.2008 - 21:42

  Kürtler de Türkiye'de yaşayan diğer topluluklar gibi Türk milletini meydana getiren boylardan biridir. Irk olarak her etnik grubun farklı bir kökeni olabileceği gibi, kürtlerin de çeşitli ırklara mensup kolları vardır: Asya Oğuz kökenliler, Orta Doğu Med kökenliler, İran Pers kökenliler, Orta Doğu Arap kökenliler gibi. Ama tüm bunlar, 'kültür-vatandaşlık' esasına göre şekillenen çağımızın modern milliyetçilik anlayışına göre onların TÜRK olmaları gerçeğini değiştiremez.
  Yalnız bir müddet yabancı ajanların kışkırtmaları ile bazı kürtler Türklükten çıkıp ayrı millet olmaya ve böylece de 'küçülmeye', daha küçük bir topluluk olmaya çalışacaklardır.
  Türk milletinin şimdilik %99'u uyuyan aydınları uyanıp da,TÜRKLÜĞÜ bir üst kimlik olarak kabul etmekten başka çareleri olmadığını anladıkları gün bölünme kavgaları da bitecektir. O zaman şu tanımlamalar herkese gurur verecektir: Yörük Türkleri, türkmen Türkleri, çerkez Türkleri, laz Türkleri, pomak Türkleri, kürt Türkleri..ve diğer çeşitli ırklara mensup TÜRKLER... onuçta hepimiz er-geç Türklükte birleşeceğiz. B asimilasyon değil, milletleşmek ve büyümektir. Türk milleti tarihte hep böyle, birleşerek büyümüş veya bazen de (malesef) bölünerek küçülmüştür.

 • kürt22.11.2007 - 10:23

  Kardeştir değil, iç içe4 tek millettir. Kardeştir dersek kendimiz milleti bölmüş oluruz. PKK'nın da ekmeğine yağ süreriz. Milleti bu şekilde iki kelimeyle 'türk-Kürt' diye ifade ettikten sonra, Allah korıusun vatanın bölünmesi de kaçınılmaz hale gelir.

 • kürt16.11.2007 - 08:12

  Türk milletini meydana getiren, fakat Oğuzlardan olmayan bir ırk.
  Şimdilerde ne yazık ki sömürgeciler tarafından kışkırtılarak, milletin bütününden kopartılmak istenen bu insanlarımız büyük ölçüde ırkçılığa saplanmış durumdalar.
  Onları bu durumdan kurtarmamız bir insanlık borcu. Türk milleti hiç bir parçasını düşmanlara yem etmez. Yörük-kürt-çerkez-laz-pomak-boşnak-arap-gürcü-dadaş-azeri...hepsi kardeş, hepsi TÜRK...

 • kürt16.11.2007 - 08:12

  Türk milletini meydana getiren, fakat Oğuzlardan olmayan bir ırk.
  Şimdilerde ne yazık ki sömürgeciler tarafından kışkırtılarak, milletin bütününden kopartılmak istenen bu insanlarımız büyük ölçüde ırkçılığa saplanmış durumdalar.
  Onları bu durumdan kurtarmamız bir insanlık borcu. Türk milleti hiç bir parçasını düşmanlara yem etmez. Yörük-kürt-çerkez-laz-pomak-boşnak-arap-gürcü-dadaş-azeri...hepsi kardeş, hepsi TÜRK...

 • kürt09.10.2007 - 15:09

  Kürt, büyük TÜRK MİLLETİNİN, kışkırtılarak koparılmak istenen en değerli parçalarından biri. Ama buna Türk milleti izin vermeyecektir.
  Kürtler asla dışlanamaz ve teröristlerin kucağına atılamaz.

  Kışkırtılarak kandırılmış olanlarını da uyandırmak ve kurtarmak zorundayız.

 • Recep Tayyip Erdoğan10.04.2007 - 14:58

  Her ''ırk''ı bir millet sayan, Türkiye'de her etnik grubun ayrı bir millet olduğunu savunan, ''ülkemizde sadece Türkler yok, kürtler, çerkezler, lazlar, araplar da vardır'' diyerek ''ırk''ın çok önemli olduğuna inanan bir zat. Başkalarına ve özellikle ırkçılığı reddedip ülkemizdeki tüm insanları TÜRK sayan Türk milliyetçilerini kafatasçılıkla, ırkçılıkla suçlamaya hiç hakkı olmayan biri. Çünkü kendisi bu sözlerine göre bir ırkçı.

 • tayyip erdoğan02.03.2007 - 13:55

  Amerikan büyükelçisinin küçük bir ricası üzerine Kuzey Irak'taki barzani ve Talabani ile Türk yetkililerin görüşmesine razı olan, oradaki ''Kürdistan'' sözde devletini derhal tanımamızı isteyen,

  ABD ve İsrail'in hazırladığı Büyük Ortadoğu Projesine tüm gücüyle katkıda bulunan,

  ''Türkiye'de herkes Türk'tür, hiç kimseyi dışlamamalıyız'', diyenleri KAFATASÇILI VE IRKÇILIKLA SUÇLAYAN,

  kişilerin çok sevdiği ve desteklediği bir siyasetçi....

 • bölücülük02.03.2007 - 13:46

  1.Ülkemizde herkesin Türk olmadığını savunmak.
  2.Türklüğü bir etnik ırk adı olarak düşünmek.
  3.Türkiye'de sadece yörüklerin ve türmenlerin Türk olduğunu, diğer etnik grupların ve ırkların ayrı milletler olduğunu savunmak.
  4.Barzani-Talabani ikilisiyle görüşmeler yapmamızı salık vermek,
  5.TÜRKİYE'Yİ EYALETLERE AYIRMAYI SAVUNMAK
  6.Türk milliyetçiliğini IRKÇILIK, KAFATASÇILIK sözleriyle suçlamak, milliyetçi olmak yerine ABD uşaklığını tercih etmek

 • ulusal cephe02.03.2007 - 13:38

  Atatürk'ümüzün ilkelerinden biri olan Türk milliyetçiliğinin diğer adı.

 • zekeriya beyaz01.03.2007 - 14:35

  Büyük Türk-İslam aydını.

  Ama, dinden, bilgiden, İslam'dan nasibi olmayan ZAVALLI CAHİL SOFTALARIN kendilerine baş düşman saydıkları bir-iki kişiden biri.

  O da cahillerle ve yobazlarla savaşmaya kalktığı için onlar tarafından dışlanıyor. Allah yardımcısı olsun, oluyor da zaten.