Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • Elif03.08.2008 - 17:36

  Sembolik anlamda ilmin, imanın ve aşkın başı...

 • Osman Yağmurdereli02.08.2008 - 19:00

  Sanatçı, yeni siyasetçi, sempatik, yardımsever.

  Dine saygılı, vatanına bağlı, kültürünü seven bir insan.

  Ülkemizin nevi şahsına münhasır değerlerinden biri.

  'her ölüm erken ölümdür' der ya şair, bana göre de erken ölenlerden birisi.

  Her ölenin değeri öldükten sonra ortaya çıktığı gibi şimdi de herkes Osman Yağmurdereli hakkında olumlu duygular ve sanatkarane söyleyişler geliştirecektir.

  Sempatik yüzü hep gözümün önünde kalacak.

  En azından ona bir Fatiha okumayı kendime borç bilirim.

  Allah gani gani rahmet eylesin.


  Allah gani gani rahmet eylesin.

 • aşk31.07.2008 - 13:00

  Aşk tandırında pişmiş ayrılık aşı içtim
  Can çekişen gönlüme hasretten kefen biçtim.

 • kuran-ı kerim17.08.2003 - 16:34

  Son Mesaj... Son Vahiy... Son Çağrı... Son Peygambere Yapılan Son Hitap... Gerçek mi... Doğru mu... Neyin ne olduğunu nerden bileceğiz derken, hedefi 12 den vuran, böylece birşeyleri birşeylerden ayıran, güzelle çirkin, iyiyle kötü, melekle şeytan, adalet ile zulüm, namus ile namussuzluk, dürüstlük ile sahtekarlık, insanlık ile hayvanlık, iman ile küfür arasındaki sınır çizgileri gösteren Son beyan ve Son Furkan...

 • ismet özel11.08.2003 - 18:18

  bir şair, bir düşünür, bir filozof, bir dava adamı....kimilerine göre islamcı kimilerine göre eski solcu sosyalist vs vs.
  ben serbest şiiri onunla sevdim. sürrealizmi onunla kavradım... anlamak için onu okudukça onu daha da anlamadığımı anlamaya başladım. Bazen Hegel'i ya da Kierkegaard'ı anlamak gibi zordu onu anlamak... Ama ben zaten anlaşılanı değil anlaşılamayanı aradığım için onu okumaya devam ettim. Ataol Behramoğlu ile mektuplaşmalarını okuyunca o dönemde kendi davasında ne kadar samimi bir kişi olduğunu gördüm. Müslüman kimliğiyle yazdığı zamanlarda da yine aynı samimiyeti taşıyordu kanaatimce... Sözü hakikat olduktan sonra odun gibi olsa da doğruyu ve inandığı şeyleri bazen açık seçik ve haykırarak, bazen şiir formunda gizli kapaklı anlatan güçlü ve hisli bir ses... yolun açık olsun seni takip etmeye devam edeceğim..