Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
Metin Mintaz
Metin Mintaz

ÖNCE NE OLDUYSA, YİNE OLACAK. ÖNCE NE YAPILDIYSA, YİNE YAPILACAK. GÜNEŞİN ALTINDA YENİ BİR ŞEY YOK.

 • KURTLAR VADİSİ IRAK25.03.2006 - 02:06

  Akıl sır ermiyor bu müslümanlara kıytırık bir karikatür için yer yerinden oynatıyorlar, filmde adam kendini Allah ilan ediyor bunlarda adamı kahraman ilan ediyorlar.

 • deniz gezmiş21.06.2005 - 21:38

  Altı Mayıs günü 3 darağacı
  Biri İnandı
  Deniz dalgalandı
  Kükredi Aslan

 • tanrı03.06.2005 - 21:20

  Evreni ve insanı yaratan büyük güç, büyük zeka, büyük bilinç... Kurban, oruç, aptest, sünnet, şeriat, recm, haç, cihat, hilal, şaday, töre, gelenek gibi şeylerle ilgilendiğini sanmıyorum. HAKLISIN KARDEŞİM! BAK TANRI'NIN KENDİSİ NE DİYOR:

  «Avaz avaz bağırın, çekinmeyin, Sesinizi boru sesi gibi yükseltin; Halkıma isyanlarını, Yakup soyuna günahlarını bildirin.
  Bana her gün danışıyor, Yollarımı öğrenmekten zevk duyuyorlarmış! Doğru davranan, Tanrısı'nın buyruğundan ayrılmayan bir ulusmuş gibi... Benden adil yargılar diliyor, Bana yaklaşmaktan zevk alıyorlarmış
  Diyorlar ki: `Oruç tuttuğumuzu neden görmüyor, İsteklerimizi denetlediğimizi neden farketmiyorsun? > «Bakın, oruç tuttuğunuz gün keyfinize bakıyor, İşçilerinizi eziyorsunuz.
  Orucunuz kavgayla, çekişmeyle, Şiddetli yumruklaşmayla bitiyor. Bugünkü gibi oruç tutmakla Sesinizi yükseklere duyuramazsınız.
  İstediğim oruç bu mu sanıyorsunuz? İnsanın isteklerini denetlemesi gereken gün böyle mi olmalı? Kamış gibi baş eğip çul ve kül üzerine mi oturmalı? Siz buna mı oruç, RAB'bi hoşnut eden gün diyorsunuz?
  Benim istediğim oruç, Haksız yere zincire, boyunduruğa vurulanları salıvermek, Ezilenleri özgürlüğe kavuşturmak, Her türlü boyunduruğu kırmak değil mi?
  Yiyeceğinizi açla paylaşmak değil mi? Barınaksız yoksulları evinize alır, Çıplak gördüğünüzü giydirir, Yakınlarınızdan yardımınızı esirgemezseniz,
  Işığınız tan gibi ağaracak, Çabucak şifa bulacaksınız. Doğruluğunuz önünüzden gidecek, RAB'bin yüceliği artçınız olacak.
  O zaman yardım çağrılarınızı RAB yanıtlayacak, Feryat ettiğinizde, `İşte buradayım> diyecek. «Eğer boyunduruğa, kaba işaretler yapmaya Kötücül konuşmalara son verirseniz,
  Açlar uğruna kendinizi feda eder, Yoksulların gereksinimini karşılarsanız, Işığınız karanlıkta parlayacak, Karanlığınız öğlen gibi ışıyacak.
  RAB her zaman size yol gösterecek, Kurak topraklarda sizi doyurup güçlendirecek. İyi sulanmış bahçe gibi, Tükenmez su kaynağı gibi olacaksınız.(Yeşeya 58:1-11)

 • mesih03.06.2005 - 21:00

  Mesih İsa'nın isimlerinden biri değil,O'nun yaptığı işle ilgili olarak bir unvanıdır.Mesih, meshetmek anlamında İsa'nın insanları günahlarından arındıracağı,temizleyeceği yani meshedeceği anlamını yükleyen kurtarıcı olma sıfatıdır.

 • isa03.06.2005 - 20:56

  Matta 16:15 İsa onlara, 'Ya siz' dedi, 'BEN KİMİM dersiniz? '

  Matta 16:16 Simun Petrus, 'Sen, YAŞAYAN TANRI'NIN OĞLU MESİH'SİN' cevabını verdi.

  Matta 16:17 İsa ona, 'Ne mutlu sana, Yunus oğlu Simun! ' dedi. 'Bu sırrı sana açan insan değil, göklerdeki Babamdır.

  Matta 16:18 Ben de sana şunu söyleyeyim, sen Petrus'sun ve ben topluluğumu bu kayanın üzerine kuracağım. Ölüler diyarının kapıları ona karşı direnemeyecek.

  Matta 16:19 Göklerin Egemenliğinin anahtarlarını sana vereceğim. Yeryüzünde bağlayacağın her şey göklerde de bağlanmış olacak; yeryüzünde çözeceğin her şey göklerde de çözülmüş olacak.'