Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • ahmet kaya16.03.2005 - 08:59

  kocaman yurek... doruklara sevdalı birisi.. bir mapushanede mazlum bir bahtiyar.mbazende ozgurluk ıcın acı ceken acı cekmekle ozgurlesen koca bir cınar..saclarına yıldız dusmus annelerın oglu... bedırhan ve nazlıcanın vefalı dostu.. koca bir devletın dusmanı tek basına hemde... korkusuzca hemde gunubirlik menfaatlerden sıyrılmıs sosyalızme yuurekten baglı yuregındekılerı turkulere doken bir efsane... ölümü bile ilkel milliyetcılerı rahatlatmadı malesef ama ölmedigi içindirki burda onu yazıyoruz ve o ölmeyecek ülkücüler kusura bakmasın: o artık kürtlerin alevilerin ve solcuların bahtiyarıdır... mahpuslarda bazen yuce dag baslarında bir eşkıyadır haksızlıga boyun egmeyen bir eşkıya

 • yılmaz güney15.03.2005 - 12:16

  hayat ne guzel şeydır severek sevılerek ve o vezgecılmez sancılarını duyarak hayatın..... işte hayata verdıgı onem hayata yılmaz guneyce bır tanımlama.adanaın kurak kırac topraklarından renkli ışıklı istanbul gecelerıne mılyonların onune soguk ve nemlı tac duvarların ardına bınlerce hayranın sevgı selıne ve en son fransada yabancı insanların aarsında yuregı burda hayata gozlerını yuman dev bır ınsan.. fılm festıvalınde sol elını yumruk yapıp kaldırıdıgında ellerı zayıf gucsuzce dursada ınadına selam verıyordu. sacları beyazlamıs cigerlerı ıflas etmıstı belki oysa turkıye anlayaamdı onu dusuncelerını yuregını anlayaamdı. ilkel milliyetcılıkınn kurbanı oldu yılmaz. sosyalızme ınnamıs dev bır yurekti yaradılanı sveerdı yaratadandan ötürü.. kocaman bır yuregı vardı yerın cennet olsun yılmaz guney. senı anlamayanların torunalrı sana sıkı sıkıya sahıp cıkacaklar merak etme sen...

 • kader13.03.2005 - 14:49

  kader: diyelımki hiç sevılmedııgnızı sanıyorsunuz size gore sizi hıc kımse sevmıyor bu dunyada. ya yanılıyorsanız? ya sizi cok ama cok sven biri varsa sizin canını gözunu kırpmadan feda edecek biri. nerdemi bu? bu kişi belki çindedir belkide kutuplarda bir eskimodur. belki daha dogmamıstır kımbılır belkide tıttanıcle beraber soguk sulara gömülüp ölmüştür belki 50 yasındadır. belkide mısırda piramıtlewrın ardındakı bir koyde bir çobandır ama kader işte rast getırmıyor.siz siz olun sizi kımsenın sevmedıgı hıssıne kapılmayın. yeterki arayın yada kadere bırakın :) varsa olur kaderınızde.

 • sanal ortam13.03.2005 - 14:45

  şöyle soyleyeyım sanal ortam acayıp bır sey yanı zengın ve fakırın bulustugu guzel ve çirkinin hayatta hıc gorusmedıklerı kadar muhabbet etmelerı. çirkin birinin donjuan kesilmesi :) gibi sanal ortam farklı şey dogrusu. ınsanın hıckımseyey gostermedıgı yuznu gostermesı ozgurce dusuncelrını acıklaması gibi. hani mesela bir albay ıle bir erin sanal alemde ıkı dost gibi muahbbetıne de oalnak saglıyor ımkansız gorunen seylerı ımkanlı kılıyor.kimi efendi oluyor kimi donjuan kimi cok yakısıklı kimi güzel kimi çapkın en olmadık şeyler olabılıyor bir engellı sanalda yuuyebılıyor bır sagır duyabılıyor bır cirkin guzel olabılıyor bir fakır zengınlesebılıyor mesela olmak ısteyıpte olamadıklarımız oluyor.. karıstırdım galıba ama anlarsınız artık :)

 • acımak13.03.2005 - 14:39

  bence acımak kişinin zaafıdır. merhamet insanı zayıf kılar burda düşene de sende bir tekme vur anlamında degıl bu soyledıgım.ama acımak zaaftır. ve aslında acımak duygusallıgın ön plana cıkmasıdır ki bu da mantıklı düşünmeyı engeller mantıklı düşünememkte herzaman olmasada cogu zmaan bızım hata yapmamızza sebep olur. onun ıcın askta olsun işte olsun duygusallıga fazla kapılmamlıyız acımak ta duygusallıgımızın en temel parcası olduugu ıcın acımamalıyız. bence.merhameti bol insanların hayat hıkayelerıne bır bakın birde acımasız olanların hayat hıkayelerıne bıyografılerıne bakın hangısının hayatta daha basarılı olduugnu goreceksınız.. siz siz olun acımayın merhametten maraz dogar :)