Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • ığdırlı turizm31.10.2006 - 23:13

  Iğdırlı Turizm deyince aklıma zamanında kalkmayan otobüsler saatinden en erken 1 saat sonra kalkan otobüsler, yolcularla kavga eden şöförler, iğrenç kokan Nahçıvanlılar ve İstanbul'daki kötü bürosu aklıma geliyor. İnsan neden bir Metro Turizmin veya Ulusoy veya Varan gibi firmaların Iğdıra çalışmadığına şaşırıyor.

 • ığdır16.05.2006 - 21:03

  Iğdır demek özlem demektir.Ömrümün ilk 7 yılının sonraları da yaz tatillerimin geçtiği yer.Girişinde heybeti ile yükselen AĞRI DAĞI karşılar sizi.Sonra sağlı sollu şekilde başta kayısı olmak üzere çeşitli meyve ağaçları kaplar etrafınızı.Hele yoncalarının kokusu adeta farlı bir dünyada yaşadığınızı ortay koyar.Yöresel yemekleri yiyebileceğiniz en önemli yer SARAY LOKANTASI (İRANLILAR) dır. Bozbaş adlı yemeği lavaş eşliğinde başka bir yerde bulamazsınız.Her ne kadar uzak olsa da uçakla İstanbul'dan 4 saat sürüyor. 3 ülkeye sınırı olan bu serhat ilimizi tüm vatandaşlarımızın görmesi gerekir diye düşünüyorum.

 • İSKENDER IĞDIR06.04.2005 - 18:03

  ENDER İNSANDI. AYNI ZAMANDA DA AĞRISI DAĞDI. 4 YILDA BİR GELEN GÜNDE 29 ŞUBATTA KADERİ YAZILMIŞTI. BELKİ DE HAYATI BOYUNCA ONUNLA ÖZDEŞLEŞEN MÜTEVAZİLİK ONUN YÜKSEKLİĞİNİ ORTAYA KOYMUŞ VE ÜLKEMİZİN EN YÜKSEK DAĞINDA ARAMIZDAN AYRILMIŞTI. AKUT KURUCU ÜYESİ VE ATLAS DERGİSİ KARTOGRAFYA SERVİSİ KURUCUSUYDU. BU İKİSİ BİLE ONUN LİDERLİĞİNİ GÖSTERİYORDU

 • İsmail ığdır28.02.2005 - 17:07

  MARMARA ÜNiVERSiTESi TARiH BöLÜMÜNDE OKUMAK KOLAY DEGiLDiR. AMA KALiTELi OLMAK iÇiN DE ZOR ASAMALARI GEÇMEK SART.iSMAiL DE BU ASAMALARI ATLATTI ARTIK ÖNÜNDE KOCA BiR MESLEK HAYATI VAR.ARKADAS ÇEVRESiNDE HEP EN ÖNEMLi SIRALARDA OLDUGU Gibi ÖGRETMENLiKTE DE HEP EN ÖNDE OLACAKTIR.

 • emre tuğrul ergüzel28.02.2005 - 17:02

  HAYATTA DiKKAT EDiLMESi GEREKEN iNSANLAR VARDIR. BUNLARDAN BiRiDiR EMRE.TABi DiKKAT DERKEN SiZE ÖNDER OLABiLECEK VE SiZE YÖN VERECEK ANLAMINDA DiKKAT. MARMARA ÜNiVERSiTESiNiN BELKi GELECEKTEKi KiMYA PROFESÖRÜ BELKi DE UGUR DERSANESiNDE NAM SALMIS VE DAHA DA SALACAK OLAN SAHSiYET.GELECEGi ÇOK PARLAK ONUN YAPMASI GEREKEN SADECE ALANINA KARAR VERMESi.BiLiM ADAMI VEYA ÖGRETMENLiK FARKETMEZ.