Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • nejat işler23.04.2005 - 01:53

  Alın o dergiyi okuyun başka bişey diyemicem...Picus dergisi nisan ayı bitmeden alın...Nisan 2005...Gitti üç buçuk milyon:P..Ailecek kal geldi hepimize...Böyle babam filen U dönüşü resmen yani.. :) Ah Nejat ya bunu da yaptın ya...Ben insanların bedenine bakmam...Bilmiyorum diğerleri gibi senin bedenine mi bakmıştım..Çok görüşlerini bilmediğim halde sevdim çünkü seni...Ama yok yani bu kadar mı sapık ve medyanın aleti oldun ya? Konuşamicam ben neyse..! Çok üzüldüm..

 • nejat işler22.04.2005 - 00:22

  Söylemeyi unuttum arkadaşlar...Picus dergisinde kendisinin sanırım çok çarpıcı bir röportajı varmış...Fakat bikaç insan bu röportajdan sonra ondan soğuduklarını söylüyolar..Bilmiyorum ama yazılanları...Dergiyi almadım daha..www.picus.com.tr de kısa bir bilgi var ama..İlgilenenlere duyrulur..

 • nejat işler13.04.2005 - 23:24

  Bugün bi röportajını okudum..Dükkanının adı Tezgah'mış..Galatasaray civarındaymış..İlgilenenlere duyrulur...(Bekle beni geliyorum diyemicem...:P) Nejat İşler kendisine 3 saat durmaksızın bakan kadınlardanda çok rahatsızlık duyuyomuş sanırım..Röportaj yapmakta sanırım kendisini rahatsız ediyo ve ünlü olmak istemiyo gibi...O zaman yapma nejat be..Sen böyle güzelsin..Gizemli gizemli..:P :)

 • imam hatip liseleri27.03.2005 - 23:41

  Ne demeli..Nasıl anlatmalı? Haksızlık hep kovalar doğruyu..Ve yakalar..Bu da öyle işte...Haksızlığa kurban gitmiş liselerdendir oralarıda..Önlerine engel koyulanlardandır..28 ŞUBAT DEDİLER..Ne kötü günki ogün sorunlar çıkarılmış..Ne iyi gün ki :)) (Nejat İşler o gün doğmuş.. :) Hay Nejat nası yaptın bunu? Tamam kızmıyorum senin suçun değil:P) İmam hatip liseleri ilim,irfan yuvası bildiğim kadarıyla..Burda hem matematik,fizik,kimya gibi dersler öğretiliyor..Hem de dinimizin gereği olan şeyler vurgulanıyor derslerde..Dinimizle ilgili bilgiler veriliyor...Müslümanlık doğru din mi? Yoksa ateist mi olsak? Müslümanlar neleri yapmalı? İşte bunlar öğretiliyor...Bişeyleri bilerek uygulamak öğretiliyor..Ama başkaları napıyor? Bir zehir gibi o doğruların önü kapatılıyor? Belki ordan ne başarılılar çıkıyorki? Ki bunlara nasıl yobaz bağnaz denilebiliyor? Hiçmi vicdan yok kimsede? Öss de ihl li bilmem kaça girmiş..Ama üniversiteye girememiş..Neden? Çünkü o giremez..Onun suçu ne? Dinini öğrenmek? Doğru dini bulmaya çalışmak? Ahlaklı bir yerde yetişmek? (Diğer okullara göre çok daha ahlaklı yerlerdir buraları...Hiç olmazsa uyuşturucadan,sigaradan sakınılmış yerlerdir) Ve bazı asıl örümcek kafalılar...Bu okulun imam yetiştirmek için olduğunu söyler..Hiçte öyle değildir..Bastırırsın parayı icabında o engelleri kaldırmak için! Sen ihl li de olsan okursun adam gibi matematik bölümünü..Çevremde bir örneği varda..Neyse derin konu..Acımasız konu..Gece gece yorum yapamicam...
  Ha bu arada bu okulların anadolu olanı vardırki diğerlerine nazaran daha başarılı yerlerdir..Burada bir yıllık hazırlık eğitimi verilir..İngilizce ağırlıklı olarak..Ve puan kırılma durumu olsada gazetelere manşetlere konu olan bir imam hatip vardırki Atatürk Fen'i bile sollamıştır:
  Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi...Bu da birilerine kapak olsun.. :)

 • kadıköy27.03.2005 - 23:17

  Kadıköy...Gençlerin akın akın buraya gitme istekleri duyduğu ve gittikleri yer..Bende genç deyince yaşlı hissettim kendimi benden küçüğümü var aslında dimi yani? Neyse..Valla bu Kadıköy' e ben genelde kadiköy derim ablam kızar.. :) Bi boğa vardır burda..Birileri bana gel Kadıköy'e gidek dedimmi napıcaz orda boğayamı oturcaz? tepkisini veririm genelde...Ve buranın neden sevildiğini anlamam..Ve birazda burdan hoşnut olmam..Çünkü insanların bakışları beni delirtir oraya gittimi? Her tip insan var..Bi an kendimi öbür dünyada sanıyorum ve yoksa cehennem demiyim diye korkuyorumda açıkçası? Ama bi yandanda..Anneme her zaman derim..Hadi gel anne Kadiköyde gezelim senlen kafa dağıtalım bi güzel şöyle alemlere akalım diye..Orda nerde akcaksak alemlere... :) En son dün gittim ve güzel bi çanta aldım..Bide tişört almak istedim ama annem kızdı.. :) şeytana benziyomuş o tişört.. :) Yanıma melekler yaklaşmazmış..O nası şeyse.. :)) Ama napayım kardeşim beğendim..Güzeldi siyah böyle..Beyaz çizgiler..İsyanımsı ve asi..:P

 • zeki kayahan coşkun27.03.2005 - 23:09

  Ah beee...Bence bu program öyle programki..Aşağılandığında icabında o aşağılanmanın dalgadan olduğunu anlayanların,aşağılansada o programı arayabilme gururunu gösterenlerin programıdır..Gülmeye hasret kalmış insanların programıdır Matrax..Yani Z.K.C. nin programı..Şiddetle tavsiye ederim..Haftaiçi hergün 22.30-02.00 89.3 ALEM FM DE..; -)

 • redd27.03.2005 - 22:53

  Mutlu olmak için sevmek için....Diyerekten bi şarkıları var o grubun.. :): -) Güsel..