Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • polat alemdar16.10.2006 - 12:12

  Medar-ı iftiharımız ;)

 • salatü selam13.10.2006 - 11:52

  ALLAH RESÛLÜ' nü (SAV) hatırlatıyor.

  Salat-ü selâm olsun.

 • kız evlat13.10.2006 - 11:40

  Candan tatlı :)

 • Mahmut Ustaosmanoğlu11.09.2006 - 15:30

  Devrimizin büyük alim ve mürşidlerinden. Allah (C.C.) kendilerinden ve samimi talebelerinden razı olsun diyorum.

 • ben05.04.2006 - 19:04

  Ben... Biz... ve nihayetinde O ! ! !

  (Ene, Nahnü, Hüve)

 • millî istihbarat teşkilatı05.04.2006 - 18:50

  Bir Suikastin Anatomisi!

  DUDAYEV'İ ATASAGUN ÖLDÜRTTÜ

  Çeçen Direnişi’nin sembol ismi Cehar Dudayev’in refuze edilmesi gerektiği konusunda ABD-Rus ve Türk istihbarat servisinin Rus hayranı isimleri anlaşınca ABD’den getirtilen NEC marka uydu telefonu bir şekilde çeçen liderine ulaştırılmalıydı. Bunun için hiçbir şeyden habersiz bir budala müstakbel Başbakan kullanıldı: Erbakan. Çeçen lidere İmmarsat-M uydu telefonu armağan ederken, kurulan kumpastan habersizdi. Uzaktan olayı kontrol içinde izleyen kontr/espiyonaj uzmanı Atasagun’dan başka Türkiye’nin de ortağı olduğu bu uydu sisteminin 100 metre hata ile koordinat verdiğini bilen yoktu.

  Rus gizli servisleri, çeçen direnişinin içine sızmakta çok zarlanıyorlardı. çeçenler bir tek ülkeye peşin bir içtenlik ve güven ile bağlıydılar: Türkiye! üstelik iktidarda çeçen direnişini koşulsuz destekeyen bir hükümet vardı: Refahyol.

  Rusya, çeçen direnişi hakkındaki sınırlı istihbari kaynaklarını ancak Türk istihbaratı içindeki gönül dostlarıyla çoğaltabiliyordu. Bunun için de gençliğinde “Sovyet Masası” bölümünde çalışmış üst rütbeli istihbarıtçılara sık sık müracaat ediyordu.

  çeçen Direnişi’nin sembol ismi Cehar Dudayev’in refuze edilmesi gerektiği konusunda ABD-Rus ve Türk istihbarat servisinin Rus hayranı isimleri anlaşınca ABD’den getirtilen NEC marka uydu telefonu bir şekilde çeçen liderine ulaştırılmalıydı. Bunun için hiçbir şeyden habersiz bir budala Başbakan kullanıldı: Erbakan. Türk Başbakanı çeçen lidere İmmarsat-M uydu telefonu armağan ederken, kurulan kumpastan habersizdi. Uzaktan olayı kontrol içinde izleyen kontr/espiyonaj uzmanı Atasagun’dan başka Türkiye’nin de ortağı olduğu bu uydu sisteminin 100 metre hata ile koordinat verdiğini bilen yoktu. MİT’in Türk istihbaratına, buradan da Türk Başbakanı’na ulaştırdığı uydu telefon muhataba verildikten sonra aktif hale geçince, Marryland Eyaleti’ndeki Signet super Computer merkezine akan bilgilerle Cehar Dudayev’in 24 saat izlenme süreci başladı.

  Tarih 21 Nisan 1996’yı gösterdiği gün Atasagun KGB ile operasyon hazırlıkları üzerinde mutabakata vardı. Bunun için tek şey gerekiyordu, uyduya sürekli sinyal gönderilmesi için Dudayev’in telefonunun sürekli meşgul edilmesi. Bu görevi de üst düzey bir ishibarat görevlisi üstlendi.Sonrası ise haber ajanslarına şöyle düştü: “Cevher Dudayev'in 21 Nisan'da Gekhi-su koyu yakinlarinda ugradigi bir fuze saldirisinda sehit edildigi iddia edildi. Rus haber ajansi Tass, Moskova ile gecen yil yapilan baris gorusmelerinde Cecen heyetinin baskani olan Haci Ahmet Yerinhanov'a dayandirarak verdigi haberde Dudayev'in olduruldugu one suruldu. Ancak Rus federal servisi Dudayev'in olduruldugunun henuz dogrulanmadigini acikladi. Tass, Dudayev'in cesedinin Cecenistan'in baskenti Grozni'ye 30 km uzakliktaki bir koyde bulundugunu duyurdu. Yerinhanov 'Dudayev oldu. Bundan hic suphe yok. Dudayev yaninda bulunan cok sayida yakin arkadaslariyla birlikte olduruldu' seklinde konustu. Dudayev'in yardimcilarindan Duglaha Ibrahimov'un da ayni saldirida oldugu iddia edildi. Interfaks ise, Tass'in haberini yalanlayarak Dudayev'in olmedigini duyurdu. Interfaks, Dudayev'in sekreteri Sainudi Khasanov'a dayandirarak verdigi haberde Dudayev'in hayatta oldugunu ve normal calismasini surdurdugunu acikladi.”

  Ve uluslararasi bir haber ajansından: “Dudayev'in, Gekhi-cu Koyu'nde, bir telefon baglantisi icin bulundugu ve bu sirada öldürüldüğü one suruldu. Itar-Tass'in haberine gore, beraberindekilerle birlikte, gecen pazar gunu, savci Muhammed Caniyev'in evine gelen Dudayev, telefon gorusmesi icin baska bir binaya gecmek uzere, buradan cikti. Ancak o anda baslayan fuze saldirisinda agir yaralanan Dudayev, ayni gece öldu. Itar-Tass ajansi bir gorgu taniginin, fuze saldirisi sirasinda, Dudayev'in kaldigi evde uc ceset bulundugunu, bunlardan birinin de 'Moskova'dan gelen ust duzey bir yetkiliye' ait oldugunu kaydetti. Yetkilinin Dudayev'le gorusme yapmak uzere orada bulunan bir Rus olabilecegi ifade ediliyor. Ote yandan, Gekhi-cu koyunun uzerinde halen Rus ucaklarinin uctugu belirtiliyor.”

  öykümüz işte bu… liseyi bile “çift dikiş” zar-zor bitiren bir görevlinin, makamları tırmanmak için, tehlikeli ilişkilere girmesinin ardından, nasıl uluslararası bir oyuncağa dönüştüğünün çarpıcı,. Sarsıcı hikayesi.

  (Alıntıdır. Gerçeklik derecesini bilemiyorum)

 • yerli malı haftası22.12.2005 - 18:00

  Halâ var mı böyle bir hafta yaa?

 • ad kavmi16.12.2005 - 14:42

  Eskiden inanmayanlar için 'aklı gözüne inmiş' derlerdi. Artık bazı şeyleri gözleri ile görseler de inanmayanlara ne denir ki? Aklı neresine inmiş olabilir? ? ?

 • radikal dinci15.12.2005 - 18:44

  Ariel Şaron, George Bush bu tanıma girerler.

 • HAKİKİ KOÇ12.12.2005 - 14:29

  Öz Hakiki Koç :)