Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • pancu09.06.2005 - 14:13

  PANCU: Fenerbahçelilerin unutmak istediği ama adı Kadıköy'le özdeşleşen bir Beşiktaş'lı... Zaten Fenerbahçeliler ezeli rakibimiz Galatasaray deseler de ezeli korkularının Beşiktaş olduğunu cümle alem biliyor...

 • belinda carlisle14.11.2004 - 02:29

  Belinda Jo Carlisle... Bu konuda bölüm açmayı düşünen arkadaşa teşekkürler. Sanırım Türkiye'de ilk dinleyicilerinden biriyim. Ve bu harika vokalin en büyük fanatiklerinden biri. 1985 'Belinda' isimli albümünde 'Mad About You' ile başladı tanışıklığımız. Yıl 2004 ve hâlâ keyifle dinlerim bu müstesna sesin albümlerini.
  Müzik kariyerinde solo albümlerinden önce tamamen kızlardan oluşan bir grubun solistliğini de yaptığını biliyorum.. Go Go's isimli bu grup hâlâ da faliyetini sürdürmekte. (merak edeler www.gogos.com a bir göz atsın..)
  Belinda Jo Carlisle en sevdiğim kadın vokaldir. Onun sesinden tüm şarkılar güzel..Müziksverlere şiddetle tavsiye edilir..

 • necip fazıl kısakürek14.11.2004 - 02:16

  Hakkını teslim etmek gerek üstadın. Şiir adına müstesna bir kişilik.Severek okuduğum baş ucu kitaplarımdan biri de onun 'Çile'sidir. Yalnız bir döneme ait şiirlerini yok sayması hep üzmüştür beni. Bu konuda şairi anlıyor olsam da hak veremiyorum..