Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Argün Altaylar
Argün Altaylar

"SEVDAYA GİDEN YOLLAR HEM GENİŞTİR HEM DARDIR." (Turhan Selçuk'tan uyarlamadır.)

 • serbest kürsü10.11.2019 - 23:50

  NOT: Bu arada sürü psikolojisiyle hareket eden karşı devrimci güruh, eksilemelerine devam ediyor :)))))

 • serbest kürsü10.11.2019 - 23:46

  Çöl Şulesi, şaka gibisin :))) Aziz Nesin'in her sözünü takdirle karşıladığımızı kim söyledi? Aziz Nesin kendine özgü tutum, davranış ve sözleri olan bir büyük yazar ve düşünürdü, o kadar... Her sözüne sazan gibi atlıyoruz diye bir şey yok... Siz karşı devrimcilerin taktiği ne biliyor musun?.. Düşünce üretemediğiniz için sıkışınca hemen sözü saptırmak/saldırmak/provoke etmek veya inkara/yalana başvurmak... Tv kanallarındaki güya tarafsız tartışmalarda, yandaş gazete haberlerinde ve köşe yazılarında bunu açıkça görüyoruz... Şu anda sen de aynı şeyi yapıyorsun... Diğer konuya gelirsek, yine kuru sıkı sallamışsın, çünkü erkeğinin ikinci eş alabilmesi kadının onayına bağlı filan değildir... Her din gibi İslam da ataerkil bir yapıya sahiptir ve erkek, kadının gözyaşına bakmadan ikinci üçüncü dördüncü eş de getirebilir ve zaten getiriyor da... Aynı şekilde, kadınların yüzde doksanı ailedeki erkeğin/erkeklerin baskısı nedeniyle mecburen/korkudan kara çarşafa bürünüyorlar... Devam ediyorum;yine saptırdığın gibi metres kurumunu savunmadığım gibi çok da aşağılayıcı buluyorum... Ve son olarak şunu söylemek istiyorum; emin ol senden çok daha kadın hakları savunucusuyum.

 • serbest kürsü10.11.2019 - 23:06

  Çöl Şulesi, kıvırma, bal gibi de GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK düşmanısın... Soruyorum şimdi: Seni, erkeğini başka 3 kadınla paylaşma onursuzluğundan kurtardığı için mi veya erkeğinin 4 adım gerisinden yürüme zavallılığından kurtardığı için mi düşmansın O'na?.. Ya da seni kara çarşafın çirkinliğinden, kafes arkasının gurursuzluğundan, peçenin karanlığından kurtardığı için mi bu düşmanlık?

 • serbest kürsü10.11.2019 - 22:32

  Çöl Şulesi, sana daha fazla zaman ayıramayacağım, çünkü Kurtuluş Savaşı Kahramanı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün ve Cumhuriyet Değerlerimizin yeminli düşmanları olan senin gibilerin kafasındaki örümcek ağlarını temizlemek imkansız... Sizler güruh halinde dolaşarak GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'le ilgili yorumları/görüşleri/olumlulukları eksilemeye devam edin.. Size en iyi yanıtı her 10 Kasım'da ve tüm Ulusal Bayramlar'da Anıtkabir'i ve Dolmabahçe'yi dolduran halk veriyor.

 • serbest kürsü10.11.2019 - 21:34

  Sevmiyorsanız ayrı bir başlık açar ve sevmediğinizi belirtirsiniz... Tüm Dünya'nın değerini kabul ettiği O BÜYÜK İNSANA minnetlerini/şükranlarını/özlemlerini gösteren insanların başlıklarına ödlekçe girip de sinsice tepki belirtmeye hakkınız yoktur... Pisliklerinizi saçacaksanız kendi başlıklarınızda saçın... Hiçbir ulusun bireyleri bu kadar nankör olmamıştır Kurucularına karşı... Sadece nankörlük değil, aynı zamanda hainliktir bu eksilemeler.

  "...
  Esir iken mümkün müdür ibadet?
  Yatıp kalkıp Atatürk'e dua et.
  Senin gibi dürzülerin yüzünden,
  Dininden de soğuyacak bu millet.

  İşgaldeki hali sakın unutma,
  Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.
  Sen anandan yine çıkardın amma,
  Baban kimdi bilemezdin şerefsiz!"

  (Neyzen Tevfik'in "Be Hey Dürzü" başlıklı şiirinden)

 • serbest kürsü10.11.2019 - 17:53

  Kurtuluş Savaşı'mızın baş komutanı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'le ilgili olumlu yorumları/görüşleri/anma yazılarını eksileyen namussuz, belli ki Damat Ferit gibi, Mustafa Sabri gibi, Ali Kemal gibi hainlerin torunusun... Tükürük yağmurundan korktuğun için mi aynen dedelerin gibi sinsi sinsi kemirmeye çalışıyorsun?

 • serbest kürsü09.11.2019 - 19:47