Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • oğuz atay29.06.2005 - 22:38

  Oğuz AtAy, büyük usta, mükemmel yazar. Türkiyenin yetiştiridiği en büyük dehalardan birisidir. 'Tutunamayanlar'ı okuyanlar ve bilenler ile 'tutunamayanları' bilmeyenler diye insanları sınıfladırmak dahi mümkün olabilir. onlar onlar onlar...
  sıradan ve cansıkıcı bir yazar değildi..o yüzden onu sevmeyenler oldu. her kelimesi bir ironi/bilgi/deha/mizah/edebiyat olan tutunamayanları okumayanlar...varsa eğer. litfen edebiyattan söz etmesinler..

 • oblomov29.06.2005 - 22:31

  Oblomov...bir tutunamayan'dan başka biri değil. zeki, kültürlü ve talihsiz...iyi bir insan. ve iyliği bu dünyaya uymayan bir insan ki tutunamadı..
  mutlaka okunmalı..

 • edip cansever29.06.2005 - 22:28

  Edip Cansever, deyince şöyle bir sagara yakıp düşünmek gerek. 'Ne gelir elimizden insan olmaktan başka' şiirini okumamış insanlara adına biraz üzülmek gerek, gidip bir kitapçıya hemen bütün şiir kitaplarını almak gerek. gecelerce okuyup 'prozac, xanax, extazi...vs vs ilaçların yapacağı etkiyi hissetmek gerek..dünyaya kaç kere gelicsede onun şiirlerini okumak gerek.. mezar taşına.. ' bir şey gelmedi elimden insan olmaktan başka' yazdırmak ve sonra...
  'bütün ölülerimi gömdüm geliyorum
  içimizdeki ölüler dışımızdaki ölüler..'

 • bediüzzaman said nursi29.06.2005 - 22:22

  çağının en büyük müceddidi olarak bilinir. Bütün kitaplarını sözler, lemalar, şualar..okdum...okudum..gençliğimin büyük bir bölümünü kapsadı bu okumalarım. Fakat sonra başkalarını da okudum. (nur talebelri başkarının okunmasını kabul etmezler.) Muvaiye gibi bir hain ve zalime Hz' demesinden eski alimlere ki ibn-i sina gibi mükemmel bir filozof ve alimi'nin değreni dürşürmesinden, mezhep saçmalıklarını şiddetle savunmasından..dolayı kendisini şiddetle kınıyorum. Mezarındada olsa kınıyorum...bizim Alevi/Bektaşi gibi güzel bir yolumuz varken bu sabir fikirli mollara ihtiyacımız yoktur. Fakat yiğidi öldür hakkını yeme demişler..bende buna binaen..Allah inancını ispat etme noktsında yazdıklarından dolayı (ki bunlar zaten eski islam alemlerince deyazılmıştır) takdir ediyorum..hepsi bu.