Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Melek Çelik
Melek Çelik

Hayat kimseye küsecek ve nefret edecek kadar uzun değil....

 • tempore mandibular joint03.08.2008 - 16:27

  Temporomandibular Eklem Bozukluğu (Temporomandibular Joint Disorder) Nedir? ?
  Çenemizdeki eklem kası; lif, disk ve kemiklerden oluşan karmaşık yapının gerektiği şekilde çalışmaması sebebiyle olan herhangi bir problem çene eklemi rahatsızlığı olarak adlandırılır.
  TMD, veya tam söylenişi ile Temporomandibular Eklem Bozukluğu (Temporomandibular Joint) , alt ve üst çeneyi birleştiren bağın düzgün şekilde çalışmamasıdır. Bu bağ, vücuttaki en karmaşık yapılı eklemlerden biri olup alt çenenin öne, arkaya ve yana hareket etmesini sağlamakla görevlidir. Bu kas; lif, disk ve kemiklerden oluşan karmaşık yapının gerektiği şekilde çalışmaması sebebiyle olan herhangi bir problem çene eklemi rahatsızlığı olarak adlandırılır. Sıklıkla çene eklemi rahatsızlığı meydana geldiğinde, bir an için çene yerinden fırlayacakmış veya birbirine çarpacakmış ya da kilitlenecekmiş gibi bir his oluşur. Bu düzen bozukluğunun kesin sebebinin ne olduğunu belirlemek ekseriyetle mümkün değildir.

 • Ne zaman emekli olurum? sorusu03.08.2008 - 16:19

  Mezarda ancak

 • nemfomani02.08.2008 - 15:45

  Bedensel doyum yeteneğini kazanmış kişiler, tek eşli ilişkilerde, cinsel durgunluktan muzdarip kişilere oranla çok daha başarılı olmaktadır. Bu insanların tek eşle yetinebilmelerinin nedeni, çok eşlilik dürtülerini bastırmış olmaları ya da bir takım ahlaki kaygılar değildir; bu tek eşli tutum, ayni cinsel eşle birlikte tekrar tekrar çok canlı ve zevkli bir cinsel doyum yaşanmasına bağlıdır. Bu, eşler arasında tam bir cinsel uyumu gerektirir. Bu açıdan sağlıklı erkekle sağlıklı kadın arasında hiçbir fark yoktur. Buna karşılık, uygun bir eşin bulunamaması halinde, ki bugünkü koşullarda geçerli olan durum da ne yazık ki budur, tek eşlilik yeteneği kendi karşıtına, sürekli bir eş arayışına dönüşür. Böyle bir eş bulunduğunda tek eşli davranış biçimi yeniden oluşur ve cinsel doyum ve uyum varolduğu sürece devam eder. Başka eş bulma düşüncesi ve arzusu ya hiç ortaya çıkmaz, ya da eşe duyulan ilgiden ötürü eyleme koyulmaz…'

 • Bipolar bozukluk01.08.2008 - 12:17

  Bipolar bozukluk veya iki uçlu duygudurum bozukluğu, eskiden manik depresyon, manik atak veya manik depresif bozukluk olarak bilinen hastalıktır. Bipolar bozukluk, kişinin depresyon ve/veya mani, hipomani, ve/veya karışık durumlar geçirdiği duygudurum bozuklukları sınıfını tanımlayan tanısal kategoridir. Kişinin, depresif eğilimlerin yoğun yaşandığı dönemlerle, taşkınlık, coşkunluk olarak tanımlanabilecek mani dönemleri yaşadığı, bu bağlamda Bipolar Bozukluk ya da Manik Atak olarak tanımlanan bir rahatsızlıktır. DSM-IV adlı tanı ve istatistik kriteri ile teşhis konur.

 • Güngören30.07.2008 - 20:39

  insanlık dışı

 • üç şey30.07.2008 - 20:22

  Sağlık
  Aşk
  Para

 • ölüm24.07.2008 - 13:11

  hayatımızın olmassa olmazlarındandır.

 • Suna Pekuysal24.07.2008 - 13:05

  Türk sanat camia'sı çok iyi çok harika bir yeteneğini kaybetti,

 • yaprak dökümü15.07.2008 - 20:45

  Bir aileyi ve o aile içinde yaşanacak en güzel, en romantik, en komik, en dramatik olayları anlatan bir dizi

 • aşk11.07.2008 - 19:16

  AŞK GÖNÜL AĞRISI BAŞKA BİRŞER DEĞİL, AMA HİÇ PİŞMAN OLMADIM AŞIK OLDUĞUM İÇİN. YAŞANMASI GEREKİR BANA GÖRE