Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Mardinli Asil
Mardinli Asil

! GÜL NEDİR Kİ,SOLUP GİDER.GÜN NEDİRKİ,GELİP GEÇER.ATEŞ NEDİR Kİ, SÖNER GİDER. AMA SANA OLAN SEVGİM SONSUZDUR. ANCAK 'MEZARDA' BİTER!

 • aşk30.08.2010 - 12:06

  Aşk hayata karşı işlenen en güzel ve en doğru suç ortakIığıdır, aşk hayatın bütün tekdüzeliğine, bütün sıradanIığına en soylu başkaldırıdır. Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. Ve elbette yasanılan aşkı suçlamak,yargılamak, karalamak, inkar etmek de aşka yakışık kalmaz. Bu önce haksızlık, kendinize saygısızlık olur. İnsan sonuna kadar savunmalı aşkını, karşılık görmesede, acı çekeceğini hissetsede, yarın terkedileceğini bilsede, ailesini karşısına alacağını bilsede taviz vermemeli aşkından, 'Seni Seviyorum' diyebilmeli göğsünü gere gere. Aşk iste o zaman aşktır. Ve bunun dogrusu yanlışı yoktur, zaten aşkın kendisi doğrudur, kime karşı duyuluyorsa bu aşk, doğru insanda işte odur.

 • aşk30.08.2010 - 12:01

  Aşkı anlatabilmek için yeryüzünde var olan dillerden başka bir dil ister

 • müzik26.08.2010 - 08:00

  -Müzik seslerle üretilen bir sanattır,müziği üretenlerde müzisyenlerdir. İnsanlar yaşadıkları toplumlarda ve alanlarda seslerle etkileşim içerisinde bulunurlar ve yaşadıkları olaylar gerek sosyal gerekse piskolojik açıdan insanlar üzerinde kişilikler oluşturur.Bu kişilikler ile bireylerin algıları yan yana geldiği zaman bir yaşam tarzı oluşmaktadır.Bireyler algılarını,kişiliklerini,düşüncelerini ve tarzlarını birleştirerek sesler yardımıyla kendilerini ifade edecekleri müzikler yaratırlar ve müzik insanlar için çok önemlidir.

 • insanlar26.08.2010 - 07:53

  insan her tür şeyleri düşünebilen anlaşan vs. insan evrendeki en değerli canlıdır.

 • edebiyat23.08.2010 - 08:17

  okuyanlara estetik (sanatsal) bir doyum sağlamak amacıyla yazılmış, ya da böyle bir amacı olmasa bile biçimsel ve içeriksel özellikleriyle bu düzeye ulaşabilen bütün yazılı eserler edebiyatır. edebiyat bir anlatım biçimidir. düşünce ve duyguları güzel ve etkili bir biçimde anlatma sanatı olarak da tanımlanabilir. herhangi bir metnin edebiyat eseri sayılabilmesi için sanatsal değerler taşıması gerekir.