Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Salih Pekşen
Salih Pekşen

HEPİMİZ BU DÜNYA SAHNESİNDE BİZE VERİLEN ROLÜ OYNAYAN OYUNCUYUZ

 • ölüm29.02.2012 - 01:09

  Nasihat olarak ölüm yeter

 • KIRIKKALE DELİCE HACIOBASI KÖYÜ20.02.2012 - 01:56

  Köydemek yalnızca coğrafi alan değildir; İnsanların atalarının ve geçmişte yaşadıkları anılar,değerleler,kültürler vb bizi biz yapan faktörlerdir.Ben hep bahsettikçe bir arkadaşım hep söyler ne mutlu sana bir köyün var diye kendisi Hacettepe civarında doğmuş büyümüş kökeni hep oralıymış.Bazı şeylerin değeri yokluğunda anlaşılırmış.
  Köyümüzü seviyorum kısmet oldukça gitmeye çalışıyorum.Google ye hacıobası yazarsanız köyümüze ait resimleri bulabilirsiniz.
  Hepinize selamlar.

 • amel16.02.2012 - 04:51

  Amel; insanın bu dünyada ahireti ilgilendiren konularda yapmış olduğu davranışlardır.Amaç orası ve muhatap cenabı hak olunca en iyisi amel i salih olması gerekir.Kul cüzzi iradesiyle meyledip yapmak istediği davranış çok halis olabilir ancak içerisinde bulunduğu koşullar onun bu gayesine ulaşmasına engel olabilir,onun iiçin müminin niyeti amelinden hayırlıdır denilir.

 • mevlana16.02.2012 - 04:45

  Mevlana Hazretleri 'de Büyük bir veli, Kamil bir Mürşittir, Gönül ehli, Muhabbet ve sevgi çağlayanı Mustesna bir Evliyadır.. (06.10.2011 20:45) Onlara verilenler, ilim adamlarına ve din adamlarına verilenlerle kıyaslanamayacak kadar farklı ve fazladır. Yağmur, buğday, güneş nasıl ki Allah’ın bir rahmeti, bir lûtfu ise, onlar da işte aynı öyle Allah’ın bir rahmetidirler.

  Onlar kalabalık içindeyken de, yalnızken de Allah’tan korkarlar. Allah’ın bütün emir ve yasaklarına boyun eğerler. Onlar, Allah’ın kendilerine şah damarından daha yakın olduğunu bir an bile akıllarından çıkaramazlar. Bunu isteseler de yapamazlar çünkü her an Allah ile beraberdirler.

  Mevlana Hazretleri 'de Büyük bir veli, Kamil bir Mürşittir, Gönül ehli, Muhabbet ve sevgi çağlayanı Mustesna bir Evliyadır.. (06.10.2011 20:45)