Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • ateist14.01.2004 - 17:36

  'HERŞEYİ MADDEDE ARIYANLARIN GÖZÜ AKILNA İNMİŞTİR.'Bir şeye yok diyemeyiz görüşümde veya inançımda yok diyebilirsin ama'yok'diyemessin.Örneğin ben sana dünyada içinda süt konservesi olan bir meyve var desem sende yok desen benim bir işaretim onu ispat için yeterken senin bütün kıtaları dolaşman gerekir. Ha! hindistan cevizini görmedim diyebilirsin ama yok diyemessin bunun içindir ki ispatta birlik varken,inkarda çeşitlilik vardır.AMA ŞUNU BİLELİM KARŞIMIZDA İKİ YOL VAR BİRİ KANUN VE NİZAMIN OLDUĞU KUR'AN YOLU,DİĞERİ İSE KANUN VE DÜZENİN OLMADIĞI İSYAN VE KÜFRAN YOLU.Birincisini secersek o kanun ve nizamın getirdiği şeylere uymalıyız.Yani istediğimiz gibi giyinemeyiz,herşeyi içemeyiz.....İŞTE ATEİST DİYE GECİNENLER BU AĞIRLIĞI BİLİP ONDAN KAÇINAN KİMSELERDİR.'AMA İMANDA BÜYÜK BİR RAHAT VE HUZUR OLDUĞUNU BİLMEZLER 'İMAN HEM NURDUR HEM KUVVETTİR HAKİKİ İMANI ELDE EDEN ADAM KAİNATA MEYDAN OKUYABİLİR.

 • bediüzzaman said nursi04.01.2004 - 18:51

  .....Bediüzzaman SAİD NURSİ kendi için yaşamayan insanlık için yaşan onu 28 sene sürdürenlere yine dua eden,divan-ı harbi örfide yürekli bir kahraman bir ferdin imanını kurtarmak için cehenemede atılmaya hazırım diyen bir fedai asrın eşsizi, eserleri dünyaya yayılan insanlara asıl gayesini hatırlatan bir allah dostu.

 • tövbe03.01.2004 - 11:38

  Tövbe kişinin yapmış olduğu hattayı veya günahı anlayıp onu ve herşeye yaratan zattan aff dilemesidir 'ŞEYTAN VE NEFİSİN EN BÜYÜK GÖREVİ KİŞİYE KENDİ GÜNAHINI GÖZTERMEMEKTİR.GÜNAHIN EN GÜZEL ÇÖZÜMÜ TÖVBE DİR.

 • bediüzzaman said nursi02.10.2003 - 18:57

  Bediüzzaman seksen yaşına kadar kendi için değil milleti için devleti için yaşayan ve ölümüne kadar o zaman ki insanlar tarfından anlaşılamayan bir şahsiyet.Bu insan ne demiş ne yapmış O büyük şahsiyet insan demiş, iman demiş ve bunları yaparken şahsi menfaat gözetmemiş.Sırf ALLAH için yapmış en büyük gösterkesi şimdi dünyanın heryerinde okunan eserleridir.BEDİÜZZAMAN BU ZAMANIN İNSANINI KURTARAN ASIL AMACINI YAZDIĞI ESERLERLE HATIRLATAN DEMEKTİR.ÜNÜVERSİTEDE OKUYAN NUR TALABELERİ